Microsoft Lumia 950

I

Izbrisan uporabnik #488

950 je veliko razočaranje, ultra draga zadeva, ki nima nič takega, da bi naredila vrste
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Zato pa sem že pred tedni trobil, da je 930 daleč best buy, kar se tiče telefona, tako iz WP tabora, kot drugih.

Surface phone bo premaknil mejnik, čeprav vprašanje če bo to že prva generacije, ker tudi pri surface tablici so rabili vsaj 3 generacije, da so naredilo "holy shit" zadevo.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
ja samo 930 je še vedno predraga...rabljenih za 200€ pa nikjer :D
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
950 je veliko razočaranje, ultra draga zadeva, ki nima nič takega, da bi naredila vrste

Se čisto strinjam s tabo. Ampak to velja za vsak telefon zadnjih x let. A mi napišeš znamko in model telefona, recimo od 2010, ki ima kaj takega kar bi naredilo vrste. Po tvoje. Ker telefoni se kupujejo iz navade. Da imaš pač novega, ali novejši model. Redko je razlog to, da ga res rabiš, ker ti je stari crknil. Meni še ni noben, ker nisem preveč neroden in ker imam vedno Nokie, ki ne razpadejo ob prvem dotiku s trdo površino.
A si do vsakega telefona tako kritičen ali imaš višja merila za Nokio/Microsoft kot ostale znamke? Ali pa samo nakladaš?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ponavadi imam telefon par let in potem pridem do nove zadeve, kjer je preskok.

Trenutno sem na l925 in čakam na preskok.

Z Nokio sem bil do sedaj izjemno zadovoljen, a ne s to 925, ampak e71.

925 je bila kar šok, sploh zaradi slabega WP in porazne baterije, kar je netipično za nokije.

In zdaj sem pač mislil, da bo MS vmes naredil nekaj novega, tudi vizualno lepega in kaj dobimo?

Telefon ranga 200 eur, ki se prodaja za 800 eur.

Pa ti delajo samomor.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Telefon je veliko boljši od recimo samsunga ali ajfona, za koliko se ta dva prodajata?
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz imam 920 in se mi zdi 950 poštena nadgradnja. A je kak drug telefon, apple ali android, ki se ti zdi dovolj boljši od 925 za preskok, ali pričakuješ nemogoče? Ker 950, 980... vsi bodo meli Windowse (upam) in če ti je WP zanič ti bo takrat tudi...
Glede oblike pa... Verjetno ga imaš sedaj tudi v ovitku za 3 evre. Jaz sem edini od mojih znancev, ki nosim telefon brez ovitka, ker je (zame) lep in ga ne mislim tiščat v poceni plastiko. Lep pa je, kljub nekaj padcem, ker je Nokia in je iz polikarbonata, po domače plastike. Jaz ne iščem telefona iz kovine, stekla, magnezija, ki ga bom potem moral v ovitek tiščat, zato da bo lep ko ga bom komu drugemu dal. Ima pa pred vsemi drugimi prednost, da lahko zadnjo ploščico menjaš. Nadomestnih ohišij se bo pa dosti različnih našlo. Original bele za 950ko so že na ebayu za 25 evrov...
Kot da imaš doma najlepšo žensko na svetu, oblečena pa je cel dan v burko. Ne hvala.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V usnjenem etuiju ga imam. Potegneš ven in kličeš.
Za vse do sedaj sem imel "torbice"
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda ne, saj je ekran še vedno nezaščiten. Etui imam zaradi ekrana, ne pa zaradi zadnjega dekla. Prej ko so ble tipke, je bil etui še tolko bolj pomemben, da jih je zaščitil.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Na ekran lahko daš, skoraj nevidno, folijo, pa bo.

Drugače pa..pravič da ni preskoka..kaj Continuum ti ni videt kot nek napredek na področju mobilnih naprav in "multifunkcionalnosti"?
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Je lep v torbici ne? hehe

Saj se razumema. Zdaj si pa predstavljaj, da bi nekdo izumil nekaj zares uporabnega, vredno preskoka.
Recimo... Kupiš telefon, ful dober. Ma vse, kar ima konkurenca, plus par bombončkov, ki jih nima nihče. Pa ga ni treba tiščat v poceni plastiko, torbice, stiropor... za zaščito. Ok, mogoče zaščita za zaslon, ker je pač treba imet telefon in ključe v istem žepu tesnih kavbojk.
Ker smo nerodni bo kdaj padel na tla, kaka odrgnina, udarec, lahko se zgodi, da poči ohišje, se nerodno vsedeš in se upogne, marsikaj zgodbic slišiš. Lahko si greš po letu dni po novega, ker ni več za v javnost, kljub dragemu videzu, ko je bil nov. In seveda ne ponoviš napake in daš novega v torbico, silikonski gel...
Ali pa ga daš v drugo ohišje po svoji želji (plastika, les, steklo, usnje, kovina, magnezij, zlato...), zgleda spet kot nov in ga tudi naslednje leto dni občuduješ v vsej svoji lepoti. In veš, da tudi po treh letih nebo zastarel, ker boš lahko dal gor najnovejši operacijski sistem, ki bo deloval tekoče.

Seveda o tem lahko samo sanjamo in upamo da bo Samsung ali Apple to čez pet let izumil in dal v svoj najnovejši telefon. Ali pa si kupimo Lumio 950(XL), ki ima to v letu 2015.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Folijo ja, ko za zmrznjenega piščanca.
No kaj je že to continuum.

Da priklopiš telefon na monitor in imaš PC? ja mislim no, to je nekaj novega? ja kaj pa je drugega sam telefon kot OS in PC.

A vseeno ne moreš zadeve uporabljat kot PC.

A kot vidim rabiš še nek dock pa še potem ni pravi PC.

Spet polizdelek, nekaj kar ni in je. Ker spet ne moreš vsega gor namestit, kar maš na PCju in ga tako ne more nadomestiti.

Ponudili so nekaj, kar je morda zanimivo in bi lahko odpadla potreba po PCju, a je nedodelano. Tipično.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Je lep v torbici ne? hehe

Saj se razumema. Zdaj si pa predstavljaj, da bi nekdo izumil nekaj zares uporabnega, vredno preskoka.
Recimo... Kupiš telefon, ful dober. Ma vse, kar ima konkurenca, plus par bombončkov, ki jih nima nihče. Pa ga ni treba tiščat v poceni plastiko, torbice, stiropor... za zaščito. Ok, mogoče zaščita za zaslon, ker je pač treba imet telefon in ključe v istem žepu tesnih kavbojk.
Ker smo nerodni bo kdaj padel na tla, kaka odrgnina, udarec, lahko se zgodi, da poči ohišje, se nerodno vsedeš in se upogne, marsikaj zgodbic slišiš. Lahko si greš po letu dni po novega, ker ni več za v javnost, kljub dragemu videzu, ko je bil nov. In seveda ne ponoviš napake in daš novega v torbico, silikonski gel...
Ali pa ga daš v drugo ohišje po svoji želji (plastika, les, steklo, usnje, kovina, magnezij, zlato...), zgleda spet kot nov in ga tudi naslednje leto dni občuduješ v vsej svoji lepoti. In veš, da tudi po treh letih nebo zastarel, ker boš lahko dal gor najnovejši operacijski sistem, ki bo deloval tekoče.

Seveda o tem lahko samo sanjamo in upamo da bo Samsung ali Apple to čez pet let izumil in dal v svoj najnovejši telefon. Ali pa si kupimo Lumio 950(XL), ki ima to v letu 2015.

950 je za kavbojke prevelik.

Vprašanje kaj bo po treh letih.

Moj 925 je star leto in pol pa o windows phone 10 ni ne duha ne sluha...

Nateguni te prisilijo, da kupijo nov aparat, čeprav bi stari z lahkoto poganjal nov OS ozirom, če smo pošteni nov vmesnik, skin.

Zakaj je v torbici?

Da tudi zaščitim fotoaparat, ki je povsem izpostavljen, ker Lumia mi je povsem nadomestila fotkič, čeprav sem bil na začetku malo razočaran glede na opevano kvaliteto fotk.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ja tipkovnico rabiš, itak, al bi prek telefona tipkal? Za samo povezavo pa je vseeno kar je, dock je pač boljši ker je logično hitrejši in vse zunanje naprave imaš vedno gor priklopljene, vtakneš samo v telefon in že dela. Če pa imaš preko wifi/BT pa moraš vedno povezovat.

In continuum ni namenjen, da zamenja PC, to morda ko bo surface phone kakšne pete generacije. Je samo možnost, da univerzalne appe lepo laufaš na večjem zaslonu in lažje delaš z njimi. Word, excel, PP, koledar, ipd.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zakaj pa nedodelano? Docka ne rabiš, dela preko wifi tudi, če imaš podprt TV/monitor ali monitor s wifi donglom.

http://www.windowscentral.com/...n&utm_source=wp

Ta zadeva bi bila uporabna, če bi resnično dobil 100% enako zadevo kot je PC, da bi si lahko namestil gor svoje programe itd...

Kot pa vemo wp jajca imajo hudo pomanjkljivost, gor ne moreš inštalirat nič, razen tistih polizdelkov iz trgovine.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Dela tudi s kablon USB-C na HDMI. So še redki, na netu stane 25 evrov. Telefon uporabiš kot touchpad ali nanj priklopiš bluetooth tipkovnico in miško. To je pomoje še najbolj uporabno. Ne vem zakaj tega ne reklamirajo. Tudi preko WiFija dela dobro, razlika je samo v osveževanju 30 fps proti 60 fps...