Microsoft Lumia 950

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.099
6.480
113
kaj sploh je ta protokol, omogoča net prek BTja, da lahko prek "avtoradia" surfaš?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Ja. Je pa res, da avto omogoča samo DUN , PAN pa ne. Jebo jih protokoli in trma telefonistov in avtomobilistov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.099
6.480
113
Aha, ja to tudi jaz opažam, da ne dela v avtu, pa sem že mislil vprašati v čem je finta. Ampak..itak avto to dovoli samo ko je hitrost pod 5kmh ali še celo manj, kar pa pomeni da je bolj kot ne neuporabno
wink-1.gif


Drugače pa, back on topic, mene 950 sicer tudi ne prepriča, ampak ne zato ker ne bi nudila veliko, ker za moje potrebe ne nudi toliko več, kot recimo 930. Da pri 930 ni glance-a sem se lepo navadil in me ne moti, kamera je seveda odlična, baterija je itak pri vseh telefonih enako slaba, telefon itak morš met v ovitku neke, tako da primarno ohišje itak nima veze kako zgleda, continuum ne rabim, Qi imam, hey Cortana imam, 120 FPS snemanje imam in WP10 deluje odlično....jaz kaj drugega ne rabim, vsekakor pa za 300 eur več, kot pride 950, ne bi dobil tolikšne razlike.

Sta pa, kot sem že nekajkrat povedat, 950 in XL, telefona izpod nokije, oz ostanka nokie, kar pomeni da še ni Microsoft v celoti prevzel razvoj tega in mogoče tudi zaradi tega telefon ni kaj preveč posebnega, še posebej če primerjamo s surface pro4 in surface book. Panos Panay oz njegova ekipa še ni prevzela telefonskega sektorja, tako da zato je upanje, da surface phone pa bo naslednji "wow", ravno zaradi tega ostaja.

Booka tudi nihče ni pričakoval in glede na nasičenost trga high end laptopov, tudi ni pričakoval neke novitete, potem pa pokaže Microsoft to stvaritev, pa vsi samo ostanejo speechless, podobno predvidevam da bo z telefoni, če se bodo enako resno lotili

PS, čeprav zdaj vsi dejansko to pričakujejo in faktorja presenečenja ne bo več
wink-1.gif
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik darjan pravi:

Drugače pa, back on topic, mene 950 sicer tudi ne prepriča, ampak ne zato ker ne bi nudila veliko, ker za moje potrebe ne nudi toliko več, kot recimo 930. Da pri 930 ni glance-a sem se lepo navadil in me ne moti, kamera je seveda odlična, baterija je itak pri vseh telefonih enako slaba, telefon itak morš met v ovitku neke, tako da primarno ohišje itak nima veze kako zgleda, continuum ne rabim, Qi imam, hey Cortana imam, 120 FPS snemanje imam in WP10 deluje odlično....jaz kaj drugega ne rabim, vsekakor pa za 300 eur več, kot pride 950, ne bi dobil tolikšne razlike.

S tem se pa čisto strinjam. In zato si nisem nikoli nabavil 930ke, ampak sem še vedno na 920ki. Za mene je Lumia 950 poštena nadgradnja.
Ampak to je težava cele industrije, ne samo Nokie/Microsofta. In če primerjaš razne Samsunge in Iphone, je med 930 in 950 večja razlika kot med S5 in S6 ali zadnjima Iphonoma. Nakup dveh zaporednih modelov je zame metanje denarja.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Ko bom preizkusil 950 se bom odlocil za Ios ali w10m. Android organsko ne prebavljam, ker ga vedno šraufam celi žlahti.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz pa še IOsa ne maram. Tako da skoraj nimam izbire hehe. Sem pa zelo zadovoljen z Windowsi. Nisem pa razvajen 13 letnik in si ne bom šel rezat žil, ker nimamo več Snapchata al pa kake druge brezvezne aplikacije. Snapchat sem omenil, ker sem ga sam uporabljal. Imam večje probleme kot to.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:Nakup dveh zaporednih modelov je zame metanje denarja.

Je in ni. Prejšnji model ponavadi šenkam nekomu v žlahti in ni vržen denar stran.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Smo jo že uporabljali na MS Techdays.

Luštkan cegu, samo iz 930 nima smisla menjat. Continuum je pa nekaj, kar je treba dodelat in lahko konkretno nekaj ljudi zajame. Kar velik % folka na svetu ne rabi nič drugega kot npr. to 950 in ne rabi nobenega drugega PCja.