Microsoft Lumia 950

I

Izbrisan uporabnik #488



To je za starejše uporabnike, ne za mlajše, ki bi želeli nekaj modernega... a ne?
smile-1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Mislim da je ravno obratno. Continuum support bo že za mlajše space shuttle tehnika, kaj šele za penzioniste. Pod bad imaš pa itak napisano "New operating system.." :D Mojih 0,05€ Verejtno bo našla pot med kupce, tako kot vse drugo kar se prodaja in se da kupit.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Za marsikoga težko pričakovan flagship telefon iz Microsofta.

Decembra nabavim pri Mobitelu, pa da vidimo. Obeta veliko. Windows 10 pa je vsaj meni bomba, tako na PC, kot na obstoječem Lumia telefonu. Končno popolna sinhronizacija v vseh aspektih med telefonom in PC.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Prevlka jajca so to, 5,2" celo.
4,5" bi mel max.

Me pa zanima, če baterija drži kaj dlje, vidim da ima zamenljivo.

Sem pa pogledal fotke in me ne prepričajo, nič impresivnega, tam so motne.

Sure, I can say the Lumia 950 takes better images most of the time, but the differences between it and the competition is a lot less pronounced than it was two or three years ago. In other words, when posting to Instagram or Facebook, both of which downsize and downsample images, I am not sure the Lumia 950 will be noticeably better than other high-end phones.

Nič posebnega.

Bodo že morali narediti tudi premium model, premium izgled z aluminijem ali podobno kovino itd.

To sedaj ni "ničemur" podobno, sploh če dodamo še hroščati OS, pomanjkanje aplikacij... in ostale uporabniku neprijazne rešitve in pomanjkljivosti.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Snecer pa si ti pogledal dimenzije?
145 x 73.2 x 8.2 mm

To je toliko kot imajo ponavadi 5 inch telefoni. Skratka dobiš večji ekran v enakem ohišju....

Kamera je vrhunska in novinar prizna, da je najboljša med telefoni. Pravi le, da za nekega povprečnega uporabnika ne bo bistvene razlike med npr. iPhone 6s ali Galaxy s6.

Glede izgleda se strinjam s tabo - lahko bi bil bolj premium. Z zamenljivimi pokrovčki, ki so že zunaj, lahko dosežemo to.

Pa ti že uporabljaš Windows 10?? Je konkreten napredek napram WP 8 in mislim, da vse kar si omenjal o pomankljivostih je odpravljeno v Win 10.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, uporabljam WP8 al kar je pač na telefonu ter w8.1

Verjetno bodo kdaj posodobili telefon na wp10.

A to ne bo rešilo ključnega problema:

- manjko aplikacij
- porazna baterija
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Windows 10 si lahko že zdaj namestiš na svojo Lumio.
Programerji že delajo univerzalne aplikacije, saj jim je v interesu narediti aplikacijo za vse platforme istočasno: PC, tablica, telefon, Xbox. Dosežejo ogromno uporabnikov. Poleg tega bo vsak čas omogočeno dokaj enostavno portanje aplikacij iz iOS (iPhone).

Baterija drži ravno toliko, kot na vseh telefonih, ki si jih lahko kupil v tistem času... Kupi iPhone, boš 2 x na dan polnil, tako kot moji kolegi.

Na novejših telefonih pa seveda držijo baterije dlje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Ampak alu pa potem jebe Qi polnjenje, pa spet ni gut? Pa še poškodbe so bolj vidne...

930 je pomoje še vedno best buy.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
930 nima Glance, 950 nima double tap to wake up, W10M ima iste protokole pri bluetoothu kot 8.1.
Napredka nikjer, na koncu ima Snecer kar prav.

Sem bil prepričan, da kupim 950 takoj ko pride k M@ ampak je navdušenje minilo takoj po prvih Reviewih.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Poleg tega se tu pogovarjamo o fuunkcijah, za katere ostali proizvajalci telefonov sploh še niso slišal.
Glance v takšni obliki nima nihče, so le neki približki, ki niso funkcionalni.

Double tab to wake up pa sem prepričan, da ima ali pa bo dobila z naslednjim software updateom. To funkcijo tudi ne poznajo ostali proizvajalci razen LG in morda še kakšen na novo. Samsung vem, da tega ni imel, morda le v novejših modelih, če sploh.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
925 imam 2 leti. Ima glance in double tap to wake up. Deluje zanesljivo in ima skoraj vse kar rabim. Baterija pri vse na on zdrži do večera.
Žal so samo pri Bluetoothu omejeni. Dva protokola samo manjkata. DUN in MAP, da lahko uporabljam stvari ki mi jih avto omogoča.

Tako malo jim manjka pa bi bil najboljši.