G4

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Nisem zasledil še niti enega zapisa o LG G4 tukaj na forumu.

A je tako zanič, da ga nihče niti ne omenja, ali je LG tako plebejska znamka, da si ne zasluži, da se jo omenja zraven Appla in Samsunga?
confused-1.gif


Torej, ve kdo kaj povedati? Praktične izkušnje mogoče...
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Vrhunski telefon v vseh pogledih. Pri sintetičnih testih malenkost zaostaja, kar pa se v praksi ne pozna. Kar se mene tiče, je v prednosti, ker ne uporablja Snapdragon810 in posledično nima težav s pregrevanjem.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Top aparat za to ceno. Všeč mi je tudi ker nadgradnje za Andoid prihajajo takoj za Nexusom. Če v kratkem pade G4 lahko povem kaj več
grin1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Ali ima LG tudi kako podobno zadevo kot je Samsung Knox, da se v vsakem primeru vidi ali je (bil) telefon root-an?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Tudi kolega ga ne more prehvalit.... od tekočega delovanja do menda vrhunske baterije...
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
fotkiča še vedno ne znajo naredit

Zanimivo da to omenjaš, glede na to da bi naj bil fotoaparat najboljše kar se da na telefonu dobiti. Lahko podkrepiš svojo navedbo s kakšnimi izkušnjami? Kaj bi naj bilo slabo? Ker me ravno zaradi tega precej mika...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ima fast charging?

To pa ne vem, menda pa ga ne potrebuje ker mu baterija drži skoraj 1x dlje kot na Galaxyju S6 ki ga je pred tem imel.... sicer menda sedaj prihajajo ven neki fixi tudi za to baterijo na S6 ampak vseeno....
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Zanimivo da to omenjaš, glede na to da bi naj bil fotoaparat najboljše kar se da na telefonu dobiti. Lahko podkrepiš svojo navedbo s kakšnimi izkušnjami? Kaj bi naj bilo slabo? Ker me ravno zaradi tega precej mika...

Očitno veliko namenijo za marketing stvari, ki se dobro slišijo, namesto da bi stvari dejansko dobro naredili. So enako že pri g2 in g3 trdili, da imata najboljši fotkič, pa je bil v najboljšem primeru mogoče tretji ali četrti v generaciji.

Sem ga sprobal in je spet enako razočaranje kot vedno.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Zanimivo da to omenjaš, glede na to da bi naj bil fotoaparat najboljše kar se da na telefonu dobiti. Lahko podkrepiš svojo navedbo s kakšnimi izkušnjami? Kaj bi naj bilo slabo? Ker me ravno zaradi tega precej mika...

Očitno veliko namenijo za marketing stvari, ki se dobro slišijo, namesto da bi stvari dejansko dobro naredili. So enako že pri g2 in g3 trdili, da imata najboljši fotkič, pa je bil v najboljšem primeru mogoče tretji ali četrti v generaciji.

Sem ga sprobal in je spet enako razočaranje kot vedno.

Moraš imeti pa zelo zahteven/poseben okus. Če guglam "besr phone camera" se G4 redno pojavlja dokaj visoko: KLIK
Tudi pri vseh testih G4 podarjajo, da je kamera ena od prednosti - verjetno nimajo pojma. In tretji/četrti foroaparat v generaciji ni dovolj dobro?

Vendar, vsaj pri meni kakovost fotografije ni prvi kriterij pri izbiri telefona - to mi je kriterij, ko kupujem fotoaparat.

In če bi imel LG dejansko dober marketing, potem bi se LG G4 prodajal bistveno boljše, ne pa da mnogim pri izbiri novega telefona niti na misel ne pride.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Meni je kakovost kamere praktično edini pogoj, ker so pri ostalem telefoni najvišjega razreda vsi dovolj dobri. Tretji ali četrti ne samo, da ni dovolj dobro, ampak je slabo.

Posebej fotkiča nimam več, ker ga nikdar nimam s sabo v žepu, ko ga rabim.

Googla ne berem, ker imam možnost vse telefone dobro sprobat enega zraven drugega. Glede na to, da telefona ne plačam sam, težko rečem, da sem pristranski. Veliko sodelavcev ima g4 in so super zadovoljni.

Sicer pa samo zaradi tebe sem kliknil prvi link, ki ga vrne google na temo g4 vs s6, pa g4 ni ravno zmagovalec pri fotkah.

Najhuje je, da se reklamitrajo in hvalijo s kamero in laserskim fokusom in ne vem čim in potem na prvem testu pade zaradi fokusa
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Slike na LG G4 so vrhunske tako z zadnjo kot s sprednjo kamero.
Ročni način in prilagoditev nastavitev, pa še izboljša izkušnjo s to napravo.

S posodobitvami je bilo tudi izboljšano delovanje kamere in zakrpana varnostna luknja.

Telefon deluje tekoče, brez zatikanja.

p.s.
In kaj bi naj bilo narobe s fokusom?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Saj ne recem da komu kaj iz osebnih preferenc ne sede, ampak samo kaki alter mastermajnd je sposoben negirat celi internet in sebe postavit kot referenco, kaj je dobro in kaj ni
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
alter mastermajndi očitno tudi drug internet beremo
smile-1.gif


že prvi zadetek, ki ga vrne google se ne strinja, da je g4 najboljši
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
alter mastermajndi očitno tudi drug internet beremo
smile-1.gif


že prvi zadetek, ki ga vrne google se ne strinja, da je g4 najboljši
Kdo natančno trdi, da ima G4 najboljši(!) fotoaparat? Zanikaš trditev, ki jo najprej podtakneš drugim? O fotoaparatu niti ni bilo govora, dokler ti nisi podolgem in počez popljuval G4, ker je samo(!) tretji/četrti v generaciji.
Nihče niti ne trdi, da je G4 najboljši telefon. Tega nihče ni zapisal - kvečjemu obratno (glej mojo opombo glede sintetičnih testov).

Ampak smo pa dokaj družno zavrnili tvojo tezo, da je telefon slab zaradi slabega fotoaparata. Če je tebi kakovost fotoaparata edina zveličavna, potem upam, da imaš iPhone ali S6. Nikar pa si ne maži oči z blatom, češ da "so pri ostalem telefoni najvišjega razreda vsi dovolj dobri", ker niso. Se precej razlikujejo po kakovosti sprejema, trajanju baterije... in nekaterim to pomeni več, kot kakovost fotografij...