Windows Phone 10

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
itak za janeza vseeno kakšna je kamera, sicer ko kupuje gleda na pixle, potem pa je vsaka kvaliteta dovolj dobra za to polovično amatersko slikanje, tako da se potem več nihče ne ukvarja s tem.
Več jim pomenijo filtri in podobna navlaka in da lahko takoj poči na FB, snapchat, instagram, ipd.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Kar zelo čudi, ker ko prebiram tele ape na google play in jih nalagam, opažam da je to čista zguba cajta. Že res da je ogromno izbire, a kaj ko je to samo pesek v oči. Quantity over quality FTW.
uf-1.gif

Jaz vidim situacijo tako, da imaš 2 opcije, ali se sprijazniš da te tvoje funkcije android nima, ali pa s to funkcijo na WM ostaneš v kameni dobi. Simple as that. Sicer pa, če je ta funkcija takšen dealbreaker, zakaj tega nimata ios in android? Ali si se pač samo ti obesil na to, da je to pač najbolj pomembna stvar na telefonu?
Android ima opcijo, koliko vem, HDR on/off in očitno so vsi srečni s tem
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Zakaj bi bil WP v kameni dobi? Poglej si zadnji top shit iphone, ima funkcije ki jih je 950 že imela davno.

Če pa misliš appe, kateri pa so tako hudo pomembni, da zaradi pomanjkanje le-teh klasificiraš WP kot "kamena doba"? Nazadnje kot vidim tudi FB dela.
Jaz recimo opažam, da ne delajo appi za izpis polnilnic za EV avte, ampak namesto appa se komot uporabi zemljevid od providerja, ki pa dela v Edge.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.087
113
V resnici je natanko kot praviš, opciji sta dve. Šel bi na nekaj drugega, hkrati se bom moral sprijaznit s tem, da kao boljša naprava, dejansko ne bo (toliko) boljša.

Pa izgleda da že nisi toliko napreden uporabnik telefona,da nikoli nisi še nobene slike tako ali drugače editiral kar na telefonu. HDR je samo ena od mnogih.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
A če ne uporabljaš fotkiča na telefonu, nisi napredni uporabnik
smile-1.gif
Samo vprašam ?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jest mam m8 z windowsi, draga pa m9 android. oba imata stock hdr.
zelo cudno se mi zdi, da ostale aktualne android naprave nimajo hdr opcije serijsko?! sicer pa v poplavi appov ziher obstaja ena kvalitetna za kamero?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.087
113
Na HTC je HDR drugačen kot na Lumii. Zato pa sprašujem, ker meni tale HDR on/off ni OK, poleg tega na WM10 dobiš super app za HDR, ki zloži HDR iz 3eh slik, fajn izgleda, lepo deluje in še lepše lahko kasnej slike editiraš, za kar na androidu ne najdem zamenjave. Zato sprašujem, če kdo takšen app pozna, ker jaz ga namreč v tej poplavi camera appov ne najdem (miljavžnt appov očitno ni nujno prednost).
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
A če ne uporabljaš fotkiča na telefonu, nisi napredni uporabnik
smile-1.gif
Samo vprašam ?

Samo odgovorim. Nisi
hysterical-1.gif
Saj se tudi sam nimam
wink-1.gif


Je pa fajn, da sem končno zvedel, kdo so napredni uporabniki, ker te debate so že bile in nismo prišli do konca. Torej, tisti, ki veliko uporabljajo fotkič, s poudarkom na HDR fotografiji in nato slajder premikajo levo/desno, da je slika malo bolj temna/svetla, morda še kakšen programček za obdelavo fotografij, so napredni uporabniki
zmaga.gif
Debata kdo je napredni uporabnik se lahko zaključi.

Sam še to me muči - a to uporabljate tudi stojala in daljinske sprožilce ?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.087
113
Ali pa mogoče si napredni uporabnik, če naložiš 10% aplikacij, ki jih je na storeu? Profi uporabnik pa si, če vseh teh 10% naloženih aplikacij tudi redno uporabljaš vsak dan :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
predvsem si napredn uporabnič če skos klofaš po telefonu tidi takrat ko ni treba. Vsaj večina takih se ima za nprednega uporabnika.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
predvsem si napredn uporabnič če skos klofaš po telefonu tidi takrat ko ni treba. Vsaj večina takih se ima za nprednega uporabnika .
Itak.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ma neeee - to je samo taktika zavarovanja suprotnika. V bistvu v popolni tajnosti razvijajo Surfacephone X in ustrezno nadgradnjo Windows mobile zanj. Obenem so kupili FB, TW, Snapchat in še nekaj drugih manjših SW hiš in pripravljajo 10-15% več
App-ov, kot jih imata Android in iOS skupaj.

Še dobro, da moja niti U ni od userja in bo 950tka s tem kar trenutno uporablja še dolgo laufala. Če mali mehki le ne bo naredil kakšno večjo spremembo v sistemu in bi bilo potrebno ustrezno prilagoditi app-e.
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Meni tudi 950 še služi super, zdaj sem si še naročil DT-910, da se lahko polni brezžično v stoječem položaju.

Glede na to, da je rekel joe, da bodo zaradi poslovnih uporabnikov, še najbolj patchali OS, je good enough za mene. Čeprav so eni nadležni bugi, ki se vlečejo že mesece in jih nočejo popraviti.

Ampak je pa kost za android/ios tabor, da se lahko flejma.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.742
584
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni tudi 950 še služi super, zdaj sem si še naročil DT-910, da se lahko polni brezžično v stoječem položaju.

Glede na to, da je rekel joe, da bodo zaradi poslovnih uporabnikov, še najbolj patchali OS, je good enough za mene. Čeprav so eni nadležni bugi, ki se vlečejo že mesece in jih nočejo popraviti.

Ampak je pa kost za android/ios tabor, da se lahko flejma.

Joe je rekel, da mobilna telefonija ni več fokus, haha, za MS to sploh ni bilo nikoli v fokusu, vsaj od prevzema nokie naprej
smirk-1.gif


Dejstvo je, da se bo treba slej kot prej odločiti za iOS ali android in se privaditi na debilnosti drugih firm oz sistemov. Pa tako lepo sem se navadil microsoftovih debilnosti
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Kdo bi si mislil, da je ta sektor tako "zahteven", da ga bo m$ enostavno izpustil, glede na to, da vse ostalo pa pokrivajo (VR, konzole, PCji, laptopi, tablice...), še posebej glede na to, da imajo odličen HW v 950, bi samo nadgradili to in lansirali nov model.

čudno
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Nič ni čudno. Zadeva je žal zelo enostavna: na začetku ni bilo uporabnikov, še del tistih, ki je bil je zaradi “polizdelka” obupal, ostali so šli, ker ni bilo appov. Appov ni bilo in ne bo, ker ni uporabnikov. Začaran krog, kriv pa M$, ker je na začetku izumljal toplo vodo, namesto da je igral na karto stabilnega enostavnega in interoperabilnega sistema, podprtega z odličnim HW, za kar je imel vse možnosti.

Ga pa je, vsaj po moji oceni, zahebal, ker je očitno začetni operacijski sistem “projektno” razvijal. Samo to namreč lahko razloži neumno zložene menije in nedelovanje ozr. nezmožnost komuniciranje lastnih “podsistemov”.

Je pa zdaj dejansko prišel čas, da se na Windows mobile pozabi, ker je vsakršno ukvarjanje z njim (tudi takšno razglabljanje na forumih) čista izguba časa in bi bilo bolje, da se naredi nekaj skledc, kot pa da se tole piše, sploh pa bere.
tongue-1.gif