Windows Phone 10

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Pa ga upaš dati iz žepa, te bo deca zasmejala, češ iz katere kamene pa si
smile-1.gif

Zelo debelo pogledajo, ko vidijo ovitek iz usnja
wink-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik blazek33 pravi:
Na contacts google com sem jih spravil,na tel. pa mi še ne grejo ?
Malo počakaj kot je bertoncl omenil, da se synca in pa seveda v kontaktih pod nastavitvami moraš imeti odkljukano vsi kontakti ali svoj google account, da ne bo slučajno na phone ali sim.
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Če bi eventuelno prešel na Android, kateri telefon oziroma katera aplikacija je funkcionalna za HDR foto (to je takšna, ki posname 3 ali več posnetkov in jih združi v HDR sliko) in da deluje kot mora in da ni plačljiva in da izgleda uporabniku normalno in ne nek načičkan kič? Oziroma kaj je ekvivalent HDR fuknciji na Lumii (ima slider in lahko v realtime spreminjaš izgled)?
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Drugače pa še eno vprašanje, ali obstaja kak normalen in učinkovit call recorder, ki ne snema vseh klicov ampak samo tiste, pri katerih ga vklopiš?

A original ni dober ?

LP
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Drugače pa še eno vprašanje, ali obstaja kak normalen in učinkovit call recorder, ki ne snema vseh klicov ampak samo tiste, pri katerih ga vklopiš?

A original ni dober ?

LP

Na windows phone je original čudovit, moje vprašanje je bilo za android, ampak (vem, napačna tema:D).
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
No še epilog: jutri vračam galaxy S8+. Po treh dneh uporabe sem ugotovil, da bom najbrž gonil 950XL do bridkega konca:) Glede na to, da telefon 85% časa uporabljam v služben namen, so mi pomembne določene zadeve, ki so na WP bolje rešene (deljenje povezave z računalnikom, sinhronizacija z onedrivom, klicanje in SMSi in podobne osnovne funkcije. Je pa dejstvo, da ima android svetlobno leto prednosti pri družabnih omrežjih in živalskih filtrih pri kameri:D

Pa še ena opazka: baterija na Samsung Galaxy S8+ je v najboljšem primeru 20% boljša od 950XL. Sem bil prepričan, da ima 950XL slab power management, pa vidim da je žal to to.

No sedaj vsaj vem, kaj me skoraj sigurno nekoč čaka.
smile-1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Ja vem da je zelo specifično, ampak me čudi da Android ne premore neke pametne enostavne, človeku prijazne in na oko še vedno lepe aplikacije za kamero s funkcijo HDR, ki je nastavljiv. Enostavno je ni.

Od teh kamera aplikacij nekako spodobno izgledajo samo DSLR camera pro in Footej, ostalo je milo rečeno kr neki (pa HDR v taki obliki še vedno nima nobena od teh dveh).
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Mislim, da ni android camera appa, ki bi imel Rich Capture in ta slider na Lumii je vrhunska zadeva in odličen bombonček. Vsega žal noben nima. Sam nisem neki stručko in tudi zelo malo uporabljam kamero, so pa kolegi, ki malo več fotkajo zadovoljnji s Snap Camera HDR. Je pa sigurno treba dati zanjo 2-3 eure, ker drugače oglasi ubijajo
frown-1.gif
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
A je normalno, da par mesecev prodajaš Lumio in te nihče še ni niti poklical?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Kar zelo čudi, ker ko prebiram tele ape na google play in jih nalagam, opažam da je to čista zguba cajta. Že res da je ogromno izbire, a kaj ko je to samo pesek v oči. Quantity over quality FTW.
uf-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik casio pravi:
A je normalno, da par mesecev prodajaš Lumio in te nihče še ni niti poklical?
Žal ja. Je pa seveda vse odvisno od cene.
Malo sem se spogledoval z Lumio 950XL in tiste s ceno med 150-180 EUR so prodane v parih dneh, tudi tiste za 200 EUR, se pa prodajajo že par mesecev.
650-ke gredo pa za cca. 50 EUR, no vsaj tiste tri, ki sem jih jaz nabavil
grin1.gif
. Optimisti s cenami +100 EUR jih pač ''prodajajo''.
Žal Microsofta noben več ne povoha (razen parih čudakov) in glede na celoten razvoj zadev to niti ni tako čudno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
Treba se zavedat da iztržil s telefonom ne boš, zato se ga poči na ebay in dražba ter proda po koliko pač gre.

Dobra stran tega je, da lahko kupiš tudi skoraj zastonj
smile-1.gif
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Sem par mesecev nazaj kupoval Lumio 950 na Bolhi. Iskal sem ½novo½, staro kak mesec. Pa so jo prodajali po cca 270-280 €. Ok, ni veliko za tak telefon, a po drugi strani tudi ni kupcev. Jaz jo za ta denar nisem želel kupiti.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Kar zelo čudi, ker ko prebiram tele ape na google play in jih nalagam, opažam da je to čista zguba cajta. Že res da je ogromno izbire, a kaj ko je to samo pesek v oči. Quantity over quality FTW.
uf-1.gif
Itak, da pretiravaš
smile-1.gif
Si zelo specifičen glede uporabe kamere na telefonu, ampak glede na to, da res veliko kupcev kupuje telefon na podlagi testov kamere, bi se moral WP prodajati mnogo bolje kot se. V real life je kamera na Lumii tam tam z Android in Apple kamerami. Eni imajo malček slabše, so pa tudi boljše. Osebno mislim, da več kot 90% "fotografov" uporablja kar stock, saj vedo do kam seže kvaliteta telefon slik in za današnje potrebe, kjer večina slika, da shrani sliko v digitalni album ali za socialna omrežja, sploh ni več telefona s slabo kamero, morda le kakšen ponesrečen kungfu garažni primerek.