Kindle

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Se da brez kakšnih problemov pretvoriti epub knjige v kindle verzijo? Za tablico sem uporabljal Calibre.

Kakšen Kindle si lastite? Veliki ali mali in kaj priporočate, če se slučajno odločim za nakup?
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Tole je 3 generacije nazaj.

Ta novi imajo lučko not. Da ne rabiš pod lučjo brat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ti si se pa zares odločil oditi v Nemčijo, ali Avstrijo. Si na Kindlu bral samo tuje knjige, ali tudi kakšno slovensko ali srbohrvaško?

Za branje slovenskih knjig Kindle ni ravno priporočljiv, ker ne prebavi DRM zaščitenega epub formata, v katerem je večina slovenskih knjig. Zato se bolj priporoča kak Kobo.

Kaj je že kaka elegantna rešitev, da si elektronsko knjigo lahko uradno izposodiš? Do sedaj je samo tisto krožilo na dropbox-u.

Za sposojo je največ e- knjig na www.biblos.si. Moraš pa biti včlanjen v kako knjižnico, po možnosti veliko.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Tole je zdej in http://www.amazon.de/Kindle-Pa...ndle+paperwhite

Večji formati, pa nevem če jih sploh delajo (še). Čeprav za kake stripe, bi bilo pa fajn.

Špica med bralniki je tale. Moj je že na poti iz Nemčije.
smile-1.gif


@Fadil
Kindle zna prebrati navaden epub format. Zaščitenega pa ne zna in ga tudi ne moreš pretvoriti.
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
ksz

Kateri e-reader pa priporočate, da ima možnost priklopa slušal (audiobooks)? Tega Kobo Aura HD ne omogoča ali pač?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Tukaj niso nevem kako pohvalil... kindle ima še zmeraj boljši ekran. Drugo me pa skoraj briga....

 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Torej, koliko bi se moral stegniti, če bi želel kupiti zadnji Kindle ( z lučko ??? ) pa kakšen uporaben in lep ovitek? Koliko € vse skupaj in recimo kje?

Hvala in lep dan še naprej
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Kindle zna prebrati navaden epub format. Zaščitenega pa ne zna in ga tudi ne moreš pretvoriti.

Kindle ne zna brati epub formata, ampak je treba pretvorit s programom Calibre v mobi ali azw format. Zaščito DRM se pa tudi brez večjih težav da odstranit.

BTW: Ali ima kdo še kako dobro e-knjigo razen tistih iz dropbox-a? Morda za menjavo mogoče?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Torej, koliko bi se moral stegniti, če bi želel kupiti zadnji Kindle ( z lučko ??? ) pa kakšen uporaben in lep ovitek? Koliko € vse skupaj in recimo kje?

Hvala in lep dan še naprej

Se sem ti dal link z nemškega amazona je 100€.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Torej, koliko bi se moral stegniti, če bi želel kupiti zadnji Kindle ( z lučko ??? ) pa kakšen uporaben in lep ovitek? Koliko € vse skupaj in recimo kje?

Hvala in lep dan še naprej

Se sem ti dal link z nemškega amazona je 100€.

Kaliko znese poštnina pri Amazone.de?

Nekaj berem, da se je potrebno registrirati pri Amazonu in da oni preko tega računa dejansko lahko spremljajo kaj nalagaš na Kindle. Ker sam ne bi kupoval knjig pri Amazonu in bi bral zgolj free robo, me zanima kako je s tem?
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Se pri Kindlu izplača vzeti paper whte, ali zadostuje normalen?

http://www.mediamarkt.at/webap...h=&query=Kindle

Zakaj je KOBO AURA špica med bralniki, oziroma boljši od Kindla?

Bi rekel, da zadostuje normalen, če ne želiš brati v čisti temi. Za normmalnega pač rabiš tako osvetlitev kot za navadno knjigo. Je pa res, da recimo na kakšnem dopustu/v šotoru/zunaj kjer ni luči, bi znal biti paprwhite kar koristen. Ene parkrat sem pa res pogrešal, da bi bil zaslon osvetljen.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Torej, koliko bi se moral stegniti, če bi želel kupiti zadnji Kindle ( z lučko ??? ) pa kakšen uporaben in lep ovitek? Koliko € vse skupaj in recimo kje?

Hvala in lep dan še naprej

Se sem ti dal link z nemškega amazona je 100€.

Kaliko znese poštnina pri Amazone.de?

Nekaj berem, da se je potrebno registrirati pri Amazonu in da oni preko tega računa dejansko lahko spremljajo kaj nalagaš na Kindle. Ker sam ne bi kupoval knjig pri Amazonu in bi bral zgolj free robo, me zanima kako je s tem?


Kinle paperwhite WIFI 100€, leder ovitek 30€, polnilec 20€ (baje da ga ni zraven, ampak polniš lahko tudi preko ostalih polnilcev za GSM). Aja, pa preko amazon.de ne moreš naročiti, ker ne pošljejo Kindla v Slo. Verjetno moraš preko amazon.com.

Drugače pa če želi kdo brati stripe obvezno Kindle DX, ker na teh majhnih ekranih jih ne moreš normalno brati.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
A se da na e-bralnike naložiti tudi slovarje ali je namenjen samo nalaganju e-knjig ?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kindle ima že prednaloženih ene 7 slovarjev za aktualne jezike (ANG, NEM, FRA, ŠPA ipd.). Drugače pa lahko slovar smatraš kot čisto navadno knjigo, po kateri lahko iščeš (oz. klikaš po kazalu).