Kindle

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Vedno več ljudi ga uporablja, velika večina ga hvali zdaj pa me zanimajo še dejanska mnenja.

Ga imate? Ga tudi dejansko uporabljate (kateri mode)?

Sam preberem kar nekaj knjig in se mi zdi zanimivo ampak sem skeptičen, če bi lahko navadil branja prek "ekrana". Je potem treba vse knjige kupovati? Kakšne so približne cene?

Hvala za izkušnje/nasvete.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Cene knjig so enake kot hardcover, morda kako malenkost manj, včasih celo dražje.

Na dopust brez kindla ne morem. Mam pa klasičnega 4. generacije.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Moj je tudi tak...

KT-slate-02-lg._V399156101_.jpg


Dal sem okoli 100€, kar se mi zdi kar dobra naložba.

Seveda je luštno, da daš 6-7$ in se ti knjiga pretoči isto minuto. Dobiš pa tudi večino knjig na raznih torrentih ali raznih forumih. Da knjige so načeloma zastonj, če se malo znajdeš.

Če ne gre drugače lahko z malo muke, pa tudi kako skenirano prevedeš v ustrezen format.
smile-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Jaz imam Nook Simple Touch with glowlight:
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/04/nook-light2011-08-0422-23-53800-1334254358.jpg

Touchscreen, microsd slot, osvetlitev zaslona, če si geek možen root in google play trgovina in malo morje dodatnih aplikacij. Nov 70€ s poštnino iz Anglije, sem zadovoljen, super zadeva. Ko sem kupoval sem gledal tudi kindla ampak navaden kindle brez toucha in osvetlitve je malo dražji od tega kar sem jaz plačal za nooka, dela super. Zaslon pa enak kot na kindu, eink, enaka resolucija.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik slo91 pravi:
...
Sam preberem kar nekaj knjig in se mi zdi zanimivo ampak sem skeptičen, če bi lahko navadil branja prek "ekrana". Je potem treba vse knjige kupovati? Kakšne so približne cene?
...

Moraš ločiti klasične ekrane (LCD, AMOLED) od e-ink. Pri slednjem je identično kot branje iz navadnega papirja.
Sam imam Kindle Touch (tegale) in je za branje knjig OK, za branje PDFjev pa je zelo okoren.

Moraš se odločiti za kaj ga boš uporabljal. Za branje knjig je super. Če ga pa misliš uporabljati za gledanje PDFjev, pa ti e-ink odsvetujem.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik slo91 pravi:
...
Sam preberem kar nekaj knjig in se mi zdi zanimivo ampak sem skeptičen, če bi lahko navadil branja prek "ekrana". Je potem treba vse knjige kupovati? Kakšne so približne cene?
...

Moraš ločiti klasične ekrane (LCD, AMOLED) od e-ink. Pri slednjem je identično kot branje iz navadnega papirja.
Sam imam Kindle Touch (tegale) in je za branje knjig OK, za branje PDFjev pa je zelo okoren.

Moraš se odločiti za kaj ga boš uporabljal. Za branje knjig je super. Če ga pa misliš uporabljati za gledanje PDFjev, pa ti e-ink odsvetujem.

Tako je, branje e inka je povsem enako za oci kot branje klasicne knjige. Sam imam kobo touch in sem zelo zadovoljen, je pa okoli 60€. Me pa malo mika osvetljena varianta se prvi kobo glo ali kindle paperwhite, ker me vcasih prime zelja po branju v mraku ali temi pa bi bilo s takim to malo bolj enostavno
cheer.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
ne zavajat fantje... ni enako.
na e-inku se dosti lažje bere. Črke so bolj ostre in kontrastne. V roki ne držiš pol kile, strani se ti ne zapirajo, v 170g maš celo zbirko knjig. Zraven maš slovar, lahko si delaš zapiske, velikost črk nastaviš kak ti najbolj ustreza,....itd itd :D

Drugače pa navadn kindle je 49€ na amazon.de.
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
No, meni je enako oz. ne vidim nobene razlike. Prednosti, ki si jih napisal pa drzijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik slo91 pravi:
...
Sam preberem kar nekaj knjig in se mi zdi zanimivo ampak sem skeptičen, če bi lahko navadil branja prek "ekrana". Je potem treba vse knjige kupovati? Kakšne so približne cene?
...

Moraš ločiti klasične ekrane (LCD, AMOLED) od e-ink. Pri slednjem je identično kot branje iz navadnega papirja.
Sam imam Kindle Touch (tegale) in je za branje knjig OK, za branje PDFjev pa je zelo okoren.

Moraš se odločiti za kaj ga boš uporabljal. Za branje knjig je super. Če ga pa misliš uporabljati za gledanje PDFjev, pa ti e-ink odsvetujem.

Tako je, branje e inka je povsem enako za oci kot branje klasicne knjige. Sam imam kobo touch in sem zelo zadovoljen, je pa okoli 60€. Me pa malo mika osvetljena varianta se prvi kobo glo ali kindle paperwhite, ker me vcasih prime zelja po branju v mraku ali temi pa bi bilo s takim to malo bolj enostavno
cheer.gif

Jaz imam še original ovitek od Kindla z vgrajeno lučko. Sicer je stal po mojem kar veliko, ampak je bil darilo.
grin1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Jaz sem ravno zaradi branja zvečer vzel nooka z osvetlitvijo in mi ni žal, tistih nekaj € razlike v ceni med navadno in osvetljeno verzijo je zanemarljivih in se splača dati malo več v štartu.

Ko sem jaz kupoval nooka se je kindle lahko dobilo samo iz amazon.com, amazon.de ne pošilja v Slovenijo kindlov. Lahko se sicer dobi preko cheap and more ampak sem dal 10€ več in dobil več (touchscreen, osvetlitev, možnost prilagajanja če bo v prihodnosti potrebse po tem).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Jaz sem ta novga kindla za 143€ (bon v visini do razlike 159€) kupila v Leklerku. Varianta z lucko in wifijem. Je bilo darilo, tako nekih hudih prakticnih izkusenj nimam, sem samo malo probala. Verjamem pa da ce brez lucke beres, da ocke manj trpijo, da o bateriji ne zgubljam besed. Primerjava s tablico...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: boro

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Imam Kindle keyboard že slaba štiri leta. Vsekakor vreden nakup vsakega evra. Lahek in priročen, očem prijetno branje. Priporočam vsem knjigožercem ;-) Opažam pa, da po vseh teh letih baterija že peša in razmišljam o nakupu nove, da jo zamenjam.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Če kupiš bralnik, trčiš v bedasto politiko Mladinske knjige, ki svoje kar lepe zbirke e-knjig noče prodati za branje na bralnikih, ker se kao boji piratstva. Knjigo lahko kupiš in jo lahko bereš samo preko njihovega programa za Android ali IOS in to ONLINE.
stupid-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Če kupiš bralnik, trčiš v bedasto politiko Mladinske knjige, ki svoje kar lepe zbirke e-knjig noče prodati za branje na bralnikih, ker se kao boji piratstva. Knjigo lahko kupiš in jo lahko bereš samo preko njihovega programa za Android ali IOS in to ONLINE.
stupid-1.gif

Kakor vem ima MK e-knjige v formatu epub, kar se pa da konvertirat z Calibre-om v Amazonov mobi. Z morebitno DRM zaščito pa tudi ponavadi ni kakih težav. Še Apple-ovo knjigo (legalno pridobljeno) s fairplay zaščito sem spravil na Kindla.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Dve knjigi so mi res prodali v epub DRM formatu, ki paše na moj Kobi glo kot ata na mamo. Potem so pa izdelali svoj program, kot sem opisal zgoraj in epub je na razpolago samo online. Za tretjo kupljeno knjigo so mi vrnili denar, ker knjige nisem mogel več downloadati. Da bi jo bral na telefonu online, mi pa ne pade na pamet. Res svetovna inovacija, presneti bebci.
stupid-1.gif