Moto G

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ni speed dial, ampak je dial autocomplete. Recimo da hočeš poklicati enga Jaka xx in namesto da ga iščeš po imeniku, pritisneš 52 pa ti bo našlo JAka xx. Si moraš pa to vklopiti v options od dialerja.

Android_4.3_DialPad_Autocomplete_Settings_270x445.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vrt sem slikal oziroma kar je ostalo od njega
smile-1.gif


Fotoaparat nima nekih hudih nastavitev kot sem navajen iz Nokie, kjer si lahko nastavljal resolucijo. No, v testih ga tudi niso preveč hvalili.

 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mi lahko še kdo na tole odgovori.

Mobile data imam seveda izklopljen, ker sicer mi cuka dinarčke.

MMSa očitno ne morem poslati preko Wifi oziroma samo preko 3G(mobile data).

Se to da kje sploh nastaviti, da data uporablja samo MMS, ne pa tudi drugi.

Ker če vklopim data, si bi telefon oz. aplikacije vedno nekaj nalagale v ozadju.

Kak je s tem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
To je na nexusih enak problem. MMSi bi načeloma morali delati tudi pri izklopljenih podatkih, ampak žal ni tako. Ena varianta je, da izklopiš sync in background data v času prenosa MMSa. Auto-download MMS moraš potemtakem seveda izklopiti.

Enkrat je bila neka varianta, da oba APNja (za internet in MMS) združiš v enega, samo potem so menda bili spet neki problemi. Takrat je menda celo delalo tudi pri izklopljenih podatkih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tam sem dal bacground data restricted pa izklopil sem auto sync data + v account google sem vse klukice pometal proč, da ne drsajo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mobilni internet sploh kdaj rabiš? Če ga ne je po moje najboljše, da 'pokvariš' APN od interneta, spremeniš recimo naslov strežnika. Ker če izbrišeš APN od interneta se mi zdi, da potem noče prenašat MMS-ov (čeprav imajo svoj APN). Pa še če bi kdaj v prihodnosti rabil internet potem samo popraviš zapis in je.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Načeloma ne rabim, a če ne izklopim šita pol bo na pokvarjen apn pingal in trosil baterijo?
samo za mmse bi mel

torej pustim samo mms apn, onega pa pokvarim

zanimiva ideja, si tak mislil?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Probaj prvo to: izbriši MMS apn, pred tem pa vse njegove nastavitve dopiši v APN za mobilni internet. Torej da združiš oba APNja v enega.

Potem mislim da prejemanje deluje brez vklopljenega mobilnega interneta, za pošiljanje pa menda moraš še vseeno vklopiti. Sem to delal pred časom pa sem že pozabil kaj točno je bilo. Ampak ni pa delovalo čisto OK.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Mislim, da tak ne more delovat, ker mora imet APN vpisan 'tip' APN-a in za mms bo uporabljal samo mms (in obratno).

To ni problem. Tipe lahko z vejico naštevaš. Recimo APN za internet ima kot tip navedeno "default,supl". Potem pa še samo mms dodaš.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Fake APN sem naredil pa je še vedno kazalo nekaj minimalnega pri porabi (zanimivo).

Mogoče bi moral iskati kakšen ROM v tej smeri, da net deluje samo ob MMSih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Danes se mu je že malo "zmešalo".

Videoposnetki v youtube so se prehitro predvajali brez zvoka, pa zvok tu pa tam ni delal.

Sem ga moral izklopit in vklopit in vse spet dela normalno.

Preizkusil sem OTG kabl preko total commanderja+tc usb stick plugin, je delovalo, samo mi je nekaj norel z opozorilom, ker sem zadevo kupil na nexusu pa očitno ni za več naprav. Ker s free (trial) je delalo brezhibno.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.hechler.tcplugins.full.usb&hl=sl
(ta stane le 0,5 eur za razliko od media importerja)

Jutri bom pa malo pofotkal pa posnel.

Največji "problem" so še vedno tile MMSi, no sedaj z izklopom določenih nastavitev sem menda zajezil "zabavo" v ozadju.

Prstni odtisi na plastičnem pokrovčku se fejst vidijo, tudi če imaš suhe roke, no sem naročil drugega, lepšega, x style.

Potrebno bo najt še nek kulturen etui oz. torbico.

Sicer pa zaenkrat sem zadovoljen, a opažam:

- surfanje s pametnim telefonom ni nek užitek, sploh če imaš še tablico, potem telefona za to ne rabiš
- android je s temi servisi v ozadju precej neprijetna in vsiljiva zadeva
- samo klicanje ni nič posebnega, Nokia s fiksnimi tipkami je pač nenadomestljiva
- izjemno glupo razlikovanje, stiki, people, imenik in še kaj, sicer je pa vse enako. sux
- pisanje sms (Messages), hiba toucscreenov, da pa imaš še kakšne popravke vklopljene je katastrofa. Tudi sam program od goggla "messages" je precej nepregleden, cik cak postavitev je obupna
- saj vse deluje, a napram "pravemu" klasičnemu gsm, je bolj zamudno, zaradi toucsreena polno napak. Sem 3x po pomoti klical eno številko, ker nisem vedel, da takoj prime ko se dotakneš v imeniku, želel pa sem označiti in izbrisati. Dejansko je Nokia E71 imela "vse", kar ima tale + super baterijo in prave tipke.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sicer pa telefon dela hitro, brez kakršnegakoli zatikanja, isto kot tablica nexus, če z njo primerjam.

Verjetno za to ceno 169 eur+ptt ne moreš dobiti boljšega aprata.

"Ima vse, kar imajo veliki"
smile-1.gif


Nekam znano mi je to...
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na amazonu je s poštnino vred v Slo za 183 EUR

Za manj nisem našel.

Če bi sam trenuto rabil telefon bi tudi tole nabavil, samo bi dejansko probal varianto da kupis na tesco.com za 99£, narocis na cheaper&more uk naslov in ti za 10€ pripeljejo v slo. Potem pa se 3£ na ebayu za unlock, pa imas telefon za 130€.

Žal je vse razprodano
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še nekaj opažam napram Nexus 7.

Nexus 7 ima kul narejeno, še "potegneš-drsneš" s prstom zgoraj levo se pokažejo obvestila (maili in druge notification), če pa potegneš na desni pa se pokažejo nastavitve, wifi itd..

Pri moto g ko potegneš pokaže prvo notification pol pa moraš preklopit na nastavitve (ni mi všeč, spet en korak več), poleg tega pa ne kaže v nastavitvah lokacije (gps) za vklop in izkop.

screenshot2013-12-22-08-.png

evo tak to zgleda, pol pa moraš gori desno kliknit da dobiš

screenshot2013-12-22-08-.png

tu pa nema GPS