Moto G

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jeln pravi:
Ne, Clean Master občasno je super....ne pa tudi Task Killer. Zakaj bi izklapljal "šit" v ozadju?
Ko ti "zapreš" program (reciva Imenik), s pritiskom na Home tipko, ga v bistvu "minimiziraš" in ostane odprt v RAMu. In ko ti naslednjič odpreš Imenik, se odpre precej hitreje ker je že naložen v RAMu in se ne rabi odpirat znova v celoti (na mojem prastarem Nexus S, je to precej opazno). In ko/če je v ozadju odprtih preveč progamov, ki "bremzajo" delovanje trenutno odprtega progama, Android (od verzije 2.2 naprej) samodejno zapre nekatere programe v ozadju, da sprosti nekaj RAMa in pospeši delovanje trenutno odprtega programa. In če ti sam zapiraš programe, jih sistem čez nekaj časa spet sam samodejno zaganja, in s tem povečuje porabo baterije.

Imaš pa sedaj od 4.0.4 tudi v sam sistem integriran "task killer", katerega zaženeš s dolgim pritiskom na Home tipko (vsaj v večini primerov), in imaš tam vse odprte programe in jih zapiraš z swipanjem levo/desno.

EDIT:Še malo branja, če mi ravno ne verjameš
smirk-1.gif
LMGTFY

Sicer pa glede telefona, se tudi jaz priporočam za kakšno mnenje, po tem ko ga dobiš in malo testiraš.
Aja, pa še glede aplikacij, ki porabljajo net v ozdaju....če imaš telefon rootan, priporočam Firewall in lepo blokiraš dostop, pa še pri večine FREE aplikacij, ki jim onemogočiš net, lepo zginejo reklame
grin1.gif

Meni se pa ne zdi fer da šit dela v ozadju in sicer programje ki ga nisem zagnal ali pa zeli redko.

Zelo bedna zadeva je to v androidu in avtomatska
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
No,kako pa izklopim shit v ozadju?

Aplikacij, ki jih sploh ne uporabljaš, je najboljše kar odstraniti oz. disablati, v kolikor jih ne gre odstraniti.
Razni task killerji samo kurijo procesor in baterijo, s tem ko se periodično v ozadju vklapljajo in killajo programe. Potem pa ko ponovno zaženeš en tak program, ki ga je prej killalo, pa ga mora sistem znova naložiti v pomnilnik - kar pa spet kuri baterijo.

Če programi idlajo in so naloženi v pomnilnik, to ni čisto nič narobe. Ko bo sistem rabil več pomnilnika, bo pa jih pač takrat spucal. Do zdaj je še vedno veljalo: Free RAM is wasted RAM.
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Zadnji....
Naročil sem si ga na petek 13.
evil.gif
Na Amazonu piše tole: Lieferung voraussichtlich: 17. Dezember 2013. Naj bi ga dobil v torek. Upam, da res. Napišem kaj malega o telefonu, če bo zanimanje. lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik tobacco pravi:
Zadnji....
Naročil sem si ga na petek 13.
evil.gif
Na Amazonu piše tole: Lieferung voraussichtlich: 17. Dezember 2013. Naj bi ga dobil v torek. Upam, da res. Napišem kaj malega o telefonu, če bo zanimanje. lp

Torej še nimaš
evil.gif

Sicer ne vem kaj dosti ni za pisat, dela al ne dela.

Do sedaj sem imel Nokia E71. Pri motoroli pravijo, da je težka, ker ima 142g, no sedanja Nokia jih ima 127, tak da tu ne vidim nekega problema, sploh, ker je aparat še malo večji.

Bom pa pokazal kakšno fotko ter druge ugotovitve in sicer odzivnost ter baterija.

Na videu sem videl, da je kar težko sneti zadnji dekl, da vstaviš sim kartico.
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
Jaz sem tudi iskal kakega švercerja za Moto X, pa po .de ali .co.uk nisem našel nič
frown-1.gif


Lahko kakšnega dobaviš po normalni ceni?
smile-1.gif

Sam sem imel srečo, da je bil ravno kolega v ZDA, pa mi je prinesel enega, tako da nimam nobenih podzemnih kanalov za dobavo
evil.gif

Lahko ti dam kontakt od tipa od katerega sem kupil, pa lahko naročiš v SLO, samo potem te čaka še carina in DDV...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik novaa pravi:
napiši rajši malo več ne nekaj malega

Zgleda, da ga še ne bom hitro dobil, amazon.de stavka.

Je na lageru roba, a se niso denarja odtegnili in poslali.

Štala skratka
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Amazon včasih odtegne tudi en teden po tem ko že odpošljejo. Je bolj čudno to, da še niso odposlali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Sam pravjo da ne bi smel prihajat do zamud pri pošiljkah zarad tega
smile-1.gif

Citat:
VORAUSSICHTLICHES LIEFERDATUM: DERZEIT LIEGT UNS NOCH KEIN DATUM VOR. WIR BENACHRICHTIGEN SIE PER E-MAIL, SOBALD UNS DAS VORAUSSICHTLICHE LIEFERDATUM BEKANNT IST.

Citat:
Motorola Moto G Smartphone (11,4 cm (4,5 Zoll) HD-Display, Qualcomm-Prozessor, 8GB, Android 4.3 OS, 5 MP Kamera, inkl. Netzteil) schwarz
Verkauf durch Amazon EU S.a.r.L.

priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Danes so mi dinar cuknili pa piše da je predpripravljeno za pošiljanje.

17.12.2013 POS: .................................. AMAZON EU 183,00 EUR

Študentje očitno že delajo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Že delajo, danes so poslali, v petek bo tu.

Citat:
LANGENHAGEN
Sendung hat das Verteilzentrum verlassen. - 18. Dezember 2013 6:32:00
priden.gif


Citat:
Sendung hat das Verteilzentrum verlassen. - 19. Dezember 2013 4:14:00
priden.gif


Kartico SIM pa tudi že imam izrezano, mogoče malo še robove pobrusim.
 
Nazadnje uredil moderator:

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
KSZ
Torej, telefon je prispel včeraj. Na dan s vprašanji
cool-1.gif
Nisem ravno imel dosti časa za igračkanje. Nekaj na hitrico. Zelo dobro, kompaktno izdelan telefon. Čričkov ni. Sistem je naštiman tako, da so v sistemu edino jeziki držav, kjer se telefon uradno prodaja. Med temi državami ni nobene iz vzhodne Evrope oz. srednje Evrope. Slovenščine ni. Mene osebno niti ne moti.
Zanimiva je skoraj čista google android izkušnja. Malo razmetano pišem, ampak je taka ura.
smirk-1.gif

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi iphone nima slovenščine :)

Me pa to čudi, saj je android, se mora nekak dodati kot pri japki.

Mogoče ga danes dobim, zvečer je odšel iz Milana oziroma je že na Brniku :)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.370
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Ravno gledam Moto G na amazaonu pa sem mislil postavit vprašanje.
smile-1.gif

Je kakšen Prestigio v tem rangu price/performance?
Zanima me predvsem zaradi garancije, če bi šlo kaj po zlu?