Uporabni programi za BlackBerry + opis + slike

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Še BlackBerry..

Ker so z novim AppWorld 2.x pri nas problemi, bodo tukaj zbrane OTA povezave do aplikacij in do strani razvijalcev aplikacij.

Moja priporočila:

BlackberryŸ Messenger

Gotovo za večino BB uporabnikov najpopularnejša aplikacija.. Uporabniki se preko BB PIN ali email-a dodajo med kontakte in klepetajo
smile-1.gif


6fa8hx.jpg



CaptureIt

Aplikacija za zajemanje vsebine zaslona (print screen / screenshot). Lahko se uporablja preko BB tipke ali pa si bližnjico nastavimo na levo / desno funkcijsko tipko.

2dkwsnt.jpg



Facebook

2q014ep.jpg



FileScout

Nekakšen "Explorer".. Poleg uporavljanja z datotekami tudi možnost (od)zipanja datotek..

i6l3sj.jpg



FourSquare

Socialno omrežje za odkrivanje novih lokacij in prijavljanje v "pogosto obiskane". Z največ vpisi dobite razne nazive in lahko drugim svetujete (npr. dobra pizza ipd.) in dobite nasvete drugih, dodajate kolege in jih "zalezujete"
smile-1.gif


1omujc.jpg



Google Maps

zl5ba8.jpg



Google Talk

Poleg BlackBerry Messenger je tudi Google Talk nepogrešljivo orodje vsakega BlackBerry uporabnika. V kolikor uporabljate bližnjice je RIM celo namenil tipko G tej aplikaciji..

x2s8x5.jpg



LinkedIn

2pu03ma.jpg



Movies

Napovedi filmov, trailerji, informacije o filmih,..

2e68qhv.jpg


wiu146.jpg



PayPal

1zoztpu.jpg



PictureID

Za klicočega si lahko namesto miniaturne nastavite sliko čez celotni zaslon (kakor prikazuje slika). Na sliki je izklopljen prikaz vsega, razen imena klicočega. Lahko se nastavi še prikaz številke, datuma, baterije, signal, barvo in velikost pisave ipd..

jl6o7b.jpg



Podcasts

2m4u9gi.jpg



ProTranslateLite

Prevajalnik z google translate api. Precej lite zadeva, ki deluje zelo hitro. Pri izbiri jezika izredno hitro lahko izbiramo z tipkovnico in prevedeno zadevo lahko hitro posredujemo na mail, sms, ipd..

2zzm8ef.jpg



RepliGo PDF Reader

rsbgxx.jpg



Shazam

Eden najpopularnejših programov za prepoznavanje glasbe.

oppg8p.jpg



SpeedTest

qz3ujn.jpg



Twitter for BlackBerry

Zelo popularna aplikacija za zelo popularno socialno omrežje. Na slikah imam izklopljeno orodno vrstico in vrstico za pisanje novih tweetov.. Z bližnjico C (compose) se ustvari novi tweet..F (Retweet), D (Refresh), alt + F (search), R (reply)

2wdx4bo.jpg


2ijq0x0.jpg
 

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
Odlično!
Predlagam, da se da ta tema pod sticky, sam pa uporabljam poleg večine zgoraj omenjenih še naslednje programe:

1. Adidas Micoach
Odličen program za trening (tek, pohodništvo...) Meri hitrost, višinski profil, izriše pot, predlaga režim vadbe, odlična zadeva

2. GPSed
Tracking program...

3. Trekbuddy
Offline zemljevidi, uporabno, kjer ni povezave za Google maps, lahko pa naložimo zemljevide po želji, uporabno za pohodništvo...

4. Dropbox
V bistvu samo launcher za Dropbox mobile, a vseeno uporabno

5. Flycast
Internetni radii s celega sveta, tudi iz Slovenije

6. IMPlus
Instant messenger, ki se poveže v več omrežij

LP
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
mene pa zanima, kako povečaš memory za aplikacije.
Na Boldu imam le nekaj aplikacij, pa mi že javlja da je poln...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Imam eno vprašanje, mogoče je butasto ampak nisem poznavalec BB-ja.
Ali BB za ves podatkovni prenos (tudi pri aplikacijah, ki ga potrebujejo) uporablja kompresijo za prenos podatkov (torej porabiš veliko manj prenosa kot pri običajnih mobilnikih) ali to funkcijo uporablja samo pri mailih?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@mojoman: se strinjam, upam da bodo šefi opazili temo in to tudi storili
smile-1.gif
.. Super zadeve! za Dropbox sicer obstaja aplikacija ampak je zaenkrat zaprta beta (invite only), bo pa v kratkem za vse.

@japke: Bold 9000 (tudi jaz ga imam) ima na žalost le toliko spomina.. Sam imam nameščeno večino aplikacij iz prvega posta in še 2 igri in mi je spomina zadosti. Svetujem ti, da aplikacije po uporabi zapreš (bb tipka -> exit), da ne teče v ozadju. Kaj teče lahko preveriš z držanjem BB tipke v glavnem meniju (ene 5 jih mora skoz bit, ostalo se pa da..). Najpožrešnejši je ponavadi browser če si pustil na kaki "veliki strani" odprto.. Pa tiste, ki misliš da jih ne rabiš najbolje pobrisat, da bo spomina več..

@prijam: kolikor mi je poznano je kompresija le pri emailih in pri blackberry messengerju.
 
Nazadnje urejeno:

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
@undefined: ja poznam to.. žal je še vedno "na meji". Vreme mi prikaže kot browser ikono, zato verjetno žre kar precej...

Glede App Worlda sem dobil info na SImobilu, da bo do konca novembra dosegljiv za Slo trg.
LP
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Kaj pa imaš za en OS ?

Ja ne vem, probaj par dni brez aplikacije za vreme pa bo takoj jasno če je to problem
smile-1.gif


To pa so dobre novice, upam da se to res zgodi!
 

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
Še tega sem pozabil, ker ga imam že za del sistema....
Berryweather
bw2a.jpg

Podatke pobira z Weatherunderground, sam imam celo tako nastavljeno, da mi prikazuje direktno podatke z moje vremenske postaje.

LP
 

Beli

Zelenc'
26. okt 2010
1
0
1
Kako pa naložim tele programe?

Ko odpiram preko file managerja mi namreč napiše DOWNLOAD FAILED, pod details pa napiše 907 Invaild COD file not found.

Prosim za pomoč.
Hvala!
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Ja za vsakega posebej težko povem, je pa ponavadi tako najlažje da greš na proizvajalčevo stran in na podlagi telefona (verzija OS) izbereš primerno opcijo.

Invalid COD javlja, ker imaš starejši / novejši OS kakor zahteva program (ali pa je kakšen link "odstranjen").
 
Nazadnje urejeno:

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
Na Crackberryju se je pojavila leakana verzija OS6 za 9700. Če je kdo zelo neučakan, si jo lahko naloži od tam. Poročajo pa o več bugih, tako da bom jaz počakal na kaj boljšega.

PS: sem šele sedaj videl, da je že tema v Mobilni telefoniji... link
LP
 
Nazadnje urejeno:

MayheM

Pripravnik
9. nov 2008
151
0
16
a Appworld 2.0 že dela na simobilu al ne nazajdnje kt sem probal ni delal..
frown-1.gif


EDIT: nisem prebral zgoraj da bo konc novembra
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Ok našel sem neko nadomestilo Skypu - iSkoot sam mam prej negativne izkušnje kot pozitivne. Nenehno mi mori z nekimi mesiđi ko hočem klicat. Aplikacija se skoz hoče nekam povezat. Kaj naj naredim?