Oprema

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ne, nebi šlo to pri meni zmontirat. Ni ploščica ...
Saj si bom nekaj zmislil ... še je čas do naslednje sezone.
V skrajni sili pa torbica za navigacijo, ni druge.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne vem točno kako izgleda to pri tebi.
Če ni ploščica pa imaš mogoče vidne vijake za krmilo in se lahko en nadomesti z vijakom, ki ima na vrhu garmin kuglo.
Tako imam jaz vpeto.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
ksz...

če kdo rabi novo čelado za male pare.danes bil v louisu in imajo marushin čelade znižane iz 250€ na 50-60€ vse velikosti
aplauz.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik shift pravi:
če kdo rabi novo čelado za male pare.danes bil v louisu in imajo marushin čelade znižane iz 250€ na 50-60€ vse velikosti
aplauz.gif

Kateri modeli Marushina pa?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
vsi lanski modeli 777,888 in 999.
glede na to da so medli 999 v redni ceni skoraj 300€ in so čelade ene izmed boljših kar se tiče glede varnosti je zadeva skoraj đabalesko
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Majo slučajno tele 999 tudi notranji zatemneni vizir. Un namesto očal?
smile-1.gif
Moram svojo staro Nolanko počas zamenjat, pa bi rad še ta dodatek imel.
Kaj pa je sploh ta Marushin zaena firma? Sam prvič slišim zanjo. So vredu čelade?

Kaj pa je s tole Nolanko ? Se ncom obnese? Kako je s tem zasenčenem vizirjem? Se res rad odpira pri večjih hitrostih, glede na to da je nad glavnim vizirjem?

Še dve za v ožji izbor: Probiker RSX4 Kakšne izkušnje imate vi s Probiker čeladami? Moja starša jih imata že par let in sta kolikortoliko zadovoljna.
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
marushin je japonska znamka in delajo čelade že od leta 1958.

777 modeli majo 5 zvezdic 888 in 999 pa 4 zvezdice.

za notranji vizir pa nimam pojma
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Sem se potem malo izobrazil glede te znamke, hvala!
smile-1.gif


Super je, ker so zelo lahke tele čelade. Samo zatemnjenih vizirjev pa žal nimajo. Mah se bom zapeljal do Louisa in kupil tisto, ki mi bo najbolje sedla na glavo.
smirk-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Sem šel včeraj popoldan v Louisa v Beljaku in stvar je bolj boga. Bolj ali manj so čelade že prodane, ostale so zelo majhne ali zelo velike številke. Hotel sem kupiti model 999 v beli barvi, ampak je bil žal že razprodan. Prodajalka mi je tudi rekla, da bi se dalo verjetno naročiti preko interneta (maloprodaja in internetna prodaja sta ločeni), vendar plačaš še cca 20 EUR poštnih stroškov, poleg tega pa je še nekaj razlike v DDV-ju.
Sem kupil samo par malenkosti in šel na lep izlet.
Drugače pa Marushin prodaja Norik Plus na Gorenjskem. Seveda imajo tudi zatemnjene vizirje, stanejo pa 30 EUR, kar se mi ne zdi pretirano. Na izbiro imaš rahlo zatemnjene, črne, metalizirane (rumene in modre).
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Kako ste ponavadi oblečeni spodaj, ko zunaj tovče 25 in več °C ?
Jaz imam hlače z podlogo, pa sem mislil, če bom podlogo ven vzel, da bom pač poleti "lažje dihal", ampak ne.
V ponedeljek je bilo cca. 15 - 16°C in sem iz teh istih hlač odstranil podlogo pa mi je bilo vroče oz. toplo, tako da si ne znam predstavljat, da bi imel te hlače oblečene na 30°C.

Razmišljal sem, da bi si nabavil malo širše kavbojke, dokupil ščitnike za kolena (preventivno da me ne napiha), ter ojačal med nogami oz. podložil, da mi glih ne piha konkretno med noge (ni zdravo).

Te hlače bi imel zgolj za vožnjo po mestu in malo izven ... za daljše fure absolutno močneje oblečen.

Kaj menite oz. kaj imate spodaj oblečeno sredi poletja ?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ja, saj sem gledal te hlače, ampak za mene bi prišle čez 90€, kar se mi pa zdi absurdno, da bi taki keš ven metal.
Jaz dobim raztegljive kvalitetne kavbojke za "male pare" (iz trgovine z računoma) in niso nič kaj slabša kvaliteta kot te v Luisu, morda celo boljše, nakar dokupim kolenske ščitnike cca. 12€/par in me pride komplet manj kot 35€ !
cheer.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.700
138
63
Jaz tudi poleti nosim podobleko - v bistvu lahko švic perilo. Poanta pa je, da ta obleka preprečuje stik gole kože s tekstilom in je vedno tam vmes malce pretoka zraka. Ni nevem kaj, je pa za odtenek boljši občutek.

lp
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
gledal marushin na gorenjskem in hoče za čelade po 300€
ne-ne-1.gif

glede na to da imajo v louisu zmerja nekaj v akciji...

scier pa je tako kot je nekdo omenil kupiš tisto kar ti najbolje paše na glavi
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
A si bil v Noriku? 999 je od 137€ naprej. Kar je dokaj ugodno, a še vseeno dosti dražje kot v Louisu. Kater model si ti gledal?
Sem pa govoril s sošolcem, ki dela v Noriku. Pravi, da so super čelade, le pri vizirjih so površni in rabijo malo "fine tuninga". Grem v kratkem do njega, da preverim te čelade. Čene pa Louis in pomerjanje še vseh drugih čelad.
Pri teli 999 res pogrešam samo integrirano "sonnenblendo". Kako pa je s temi integriranimi očali pri modelih v cenovnem rangu okrog 150eur? Ravno za Marushinov M401 model mi je sošolec rekel, da ga ne priporoča. Menda se očala ne zataknejo dobro oz. moraš biti kar močan (to pa pomeni da se moraš ustavit).
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz sem včeraj naročil Marushin 999 pri firmi TRG na Celovški v Ljubljani. Cena je akcijska 101EUR, razlika je le zaradi razlike v DDV-ju. Predvidoma jo dobim v roku 7-10 dni. Držim pesti, sporočim tudi tukaj.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
BTW: a kdo ve, kje dobit MODRO PARKIRNO ŽARNICO 12V 5W ? Lahko je tudi kakšna drugačna barva. Da se razumemo, goret mora v barvi, v tem primeru modro.

Kje to dobit ? Kakšen link ? V Sloveniji mislim ne dajat neke "čajna linke" .

Hvala !

Lp
Tako bi naj zgledala:

w5w-blue.jpg