Oprema

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Jaz mam N52, samo da je z rdeco grafiko. Imam jo ze leto in pol in ne kaze kaksnih znakov obrabe (kljub razmeroma pogosti uporabi, vendar na cesti). Na glavo pa tudi lepo pase. Je pa res da ni nujno da imava enaki glavi, tako da le sprobaj vse celade..
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Kak se vam kaj zdijo zaprte kross čelade? Imajo kaj problemov z rosenjem? Kakšna druga slabost?
 

aljazmv

Zelenc'
6. mar 2009
23
0
1
mene pa zanima kje bi se dalo dobiti zadnji sedež za yamaho drag star 650 oz. naslonjalo zanjo?!?!?!?


prosm za pomoč?!
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Prvič vidim zaprto kros čelado, kje si kupil? Upam, da kje v Sloveniji. Vizir pa se potegne pod senčnik (ali kaj je že tisto zgoraj:))?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ker je GPS nepogrešljiv pri motorju me zanima sledeče;

Namen imam si nabavit Givi torbico pri KMC Yamaha, ker razni nosilci, ki bi jih moral montirat na belanco ne pridejo v poštev.
Bral sem neke teste, ampak nekaj uporabnikov je pisalo o tem, da se zelo slabo vidi skozi ... itd.
Predvsem bi rad info od nekoga, ki zadevo uporablja, kako je z vidljivostjo na ekran naprave skozi prozorno okence pri različnih kotih in pri močnejšem soncu. Saj cena je ugodna 36€, ampak vseeno če zadevo kupim, pa je kasneje ne uporabljam potem raje dam teh 36€ kam drugam.

Na tank torbi imam posebaj za vstavit napravo, ampak vedno ne uporabljamo tank torbe in bi bilo fajn imet to torbico.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Katero navigacijo misliš uporabljati? Ne pozabiti tudi na napajanje, ker tem napravam baterija pri uporabi težko zdrži več kot 3 ure.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Namen imam uporabljat Garmina 250 .
Glede napajanja sem pa razmišljal, da bi si omislil sončne celice. Nekaj takšnega kot je za polnjenje telefonov.
Moram malo pobrskat po internetu. Če ne pa avtokarto pa gremo ....
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mam jaz en original vijak za Garmina, ki bi se lahko namestil po moje pri tebi na ploščico na bilanci. Saj imaš ploščico a ne?
Elegantna majhna in nevpadljiva zadeva.
Za napajanje pa si kupi kabl za Garmina, se simpl priklopi na accu, itak še ima lastno varovalko.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
ksz

Skozi tank torbo se ne vidi kaj dosti. Problem je močna svetloba, ki sije v ekran in pa tudi, da moraš kar precej odmaknit pogled in fokusno razdaljo od ceste. Potem ti še zaradi naklona torbe aparatek zleze nekam na dno.
Po mojih izkušnjah je bolje papirnat zemljevid kot pa tale navigacija v torbi. Če že, potem nosilec na balanci in velik displej.

lp
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Tudi sam sem pristaš zemljevidov. Imaš veliko boljšo orientacijo. GPS napravo sem kupil 14 dni nazaj in jo bom imel predvsem za sledenje poti in pa za kake nujne primere. Tudi zemljevid ponavadi kar skopiram, tako da ti ga ni škoda in ga prosto prepogibaš, tako kakor ti paše in tlačiš v tank torbo. Je pa tako, da včasih se je dobro tudi izgubiti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz pa prav nasprotno. Klasičnega zemljevida ne uporabljam več, saj je med vožnjo "nepraktičen"
smile-1.gif
Se moraš ustaviti in pogledati.
Gps je hočeš nočeš postal nepogrešljiv tudi na motorju. Edini plus navadnega zemljevida je večja preglednost, pa še to le na veliki skali, ker papirnatih zemljevidov razen za velemesta, na nivoju ulice ni, vse drugo je zgodovina.

hitman: ta nastavek semi mislil, nekje sem ga založil doma, trenutno ne najdem
smile-1.gif

http://www.tronicsale.com/-Kugelkopf-G17-M6-Gewinde-aus-Aluminium-fuer-Garmin/a-82046-96-81-0-0-0/


primer kako imam montirano
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Se strinjam in zopet ne.
evil.gif

GPS naprava je super, če jo res prej dobro nastaviš, da te pelje po cestah kamor želiš, brez nepredvidenih ovinkov. Hitro, enostavno in brez zapletov. Med samo vožnjo težko kaj spremeniš, dočim pri zemljevidu večkrat lahko ošvrkneš pogled in imaš večjo kontrolo kaj je okrog tebe in te mogoče na poti prej pritegne še kaj drugega. Seveda pa tudi prej zaideš iz poti, ampak kakor sem rekel, včasih je to tudi čar potovanja. Skratka na koncu bomo ugotovili, da sta obe stvari fajn, kakor komu paše.
cheer.gif

Mi lahko poveš kateri nastavek imaš za Oregona na motorčku? Sam sem ga tudi ravnokar nabavil, pa bi ga tudi nekako tako zmontiral.

LpTuši
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
797
113
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Namen imam uporabljat Garmina 250 .
Glede napajanja sem pa razmišljal, da bi si omislil sončne celice. Nekaj takšnega kot je za polnjenje telefonov.
Moram malo pobrskat po internetu. Če ne pa avtokarto pa gremo ....
smile-1.gif

A bejž bejž to ne bo nič. Lepo si daj 12V vtičnico na moped pa varovalkico za vsak slučaj, vzporedno veži na akumulator ali na plus pri ključavnici in to je to.

Kaj boš pa v dežju / oblakih / ponoči?

Jaz sem dal vzporedno na akumulator, da mi ni treba za vsako malenkost mopeda vžgat.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
797
113
Samo še komentar okoli zemljevidov. Za okoli 6, 7€ se dobi zemljevid 1:300.000 (3km v naravi je 1cm na zemljevidu) v obliki knjige s spiralno vezavo za katerokoli področje Evrope. Nazadnje sem takšne zemljevide kupoval v trgovinici Kod in Kam v Ljubljani, če kdo potrebuje. Izjemno praktične za uporabo v tank torbi.

57-266-large.jpg


Jaz imam za Alpe posebej ter dodatno za celo Evropo. Marco Polo + Garmin navigacija na telefonu N95, toliko da si pomagam. Sploh Garmin ga pošteno biksa po celi Evropi po mojih izkušnjah.