Oprema

Sizif

Pripravnik
27. jan 2008
40
0
6
Tudi jaz se vse bolj nagibam k temu. Trenutno nimam še nič, ker po precej letih spet kupujem motor in opremo.

Kaj pa hlače? "Civilne", ali tudi motoristične in iz kordure?
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Usnje ko se enkrat vleže po telesu je dosti bolj komot...vsaj jaz mam takšen občutek. Vzdrževanje je pa tudi zelo lahko, enkrat na leto ga ščistiš in lepo namažeš, kakšno uro časa si vzameš in to je to.
 

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Pred nekaj tedni sem kupil jakno Uvex touring, kasneje pa sem mislil kupiti še hlače Uvex touring, sedaj pa razmišljam, da bi dodal še cca 300 ojrov (hlače Uvex so 200) in si kupil raje usnjen kombinezon. Sedanjo jakno bi imel za krajše izlete, na hitro in za v službo. Zanima me kaj bi priporočali, enodelni, dvodelni, katero firmo in ali pravilno razmišljam.
Recimo, kombinezon First(?) je 300 ojrov, Dainese 500 ojrov, kaj mislite. Zanima me tudi kakšno številko potrebujem glede na 182cm in 92kg (54?). Barve pa naj bi bil črno-siv.
Hvala za odgovore.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Za točno številko je najbolje, da se pozanimaš direktno pri trgovcu. Ni vse v višini in teži. Jaz bi vsekakor uzel usnjenega dvodelnega...Enodelni je po mojem mnenju bolj za stezo kot vsakdanjo uporabo.
 

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Probal sem Spyke Dragon št. 54 in 52. V bistvu sploh ni neke razlike v velikosti. Oba lahko zapnem in oba imata luft? v komolčnikih. Vsedel sem se na motor in lahko normalno sedim, noge normalno pokrčim, dolžina je prava. Ne vem točno kako mora biti oprijet, kajti še nikoli nisem imel kombinezona. Naj mi nekdo svetuje, kako se sploh pravilno proba kombinezon. Všeč mi je tudi M-Tech Fire in Dainese Flanker. Kje bi se dalo najceneje kakšnega od teh kupit (Celjski sejem?).( Kot sem pa že omenil, me zanima samo črno siva-srebrna kombinacija)
V Motorradovem testu je vrstni red sledeči; Alpinestars TX-1, Dainese Flanker, Buse Montegi, M-Tech S. Fire.
 

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Tudi Berik kombinezoni so zelo dobri.
Najboljše je, da je kombinezon popolnoma oprijet, drugače se na kombinezonu delajo gube na katerih razpoka in se kar hitro prenuca.
Moto shop Piggnolo v Gorici je sigurno najcenejši, pa še glede cene se da pogajati.
 
Nazadnje urejeno:

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
jaz pa sem večinoma opreme kupil rablene prek ebaya iz avstrije in iz nemčije.
Sem dobil dainesev kombinizon z poštnino za 100 ojrotov pa je kot nov
 

Steen

Zelenc'
14. nov 2007
29
0
1
Poglej Filiale , najbližja je:

Louis MEGA Shop Villach
Maria-Gailer-Straße / Gewerbezeile 5
A-9500 Villach
Tel. 0043-4242-32 181

ali pa

Louis MEGA Shop Graz
Triesterstraße 391
A-8055 Graz
Tel. 0043-316-29 61 79
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Kaj je pa tlele v siski bivsi slovenia avto?? Je tut na vratih nalepka louis??? Bom sel enkrat pogledat,kaj naj bi to bilo??
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
V šiški lahko naročiš izdelek po katalogu nato pa ga pri njih prevzameš(se mi zdi da je čas čakanja 3 tedne).
 

barracuda

Pripravnik
21. nov 2008
88
0
6
2-delni usnjem DAINESE izalco, škornji, rokavice in hrbteničnik (alu), vse od DAINESE
Čelada X-lite 801rr

Zdaj pa še grem po podobleko pravtako DANESE
smile-1.gif


Edino podkapa je ene druge firme, pa še to študiram da bi zdaj kupo te sem pa res komplet. hehe

Z opremo sem full zadovoljen in jo vsem priporpčam sicer me je res vse skup prišlo nekaj pod 2000€ ampak sem po dobrem premisleku vseeno pristral na nakup. Kot je že nekdo v tej temi napisal ''Nisem dovol bogat da bi poceni kupoval''! Sprva sem hotel kupiti tekstil saj vozim FZ6, a so mi nato vsi ki imajo nekaj izkušenj odsvetovali, prvič zarad varnosti, drugič kolk se poznam bom kmalu hotel kaj več npr. kakšen R1 in takrat nebom rabil nove opreme. Sicer se pa takoj nabere, tudi če ni usnje, saj sam hrbtenični stane 198€.

Vsak pač mora zase vedeti kakšno opremo si želi in takšno si naj tudi kupi, pa se bo potem dobro in pa varno počutil.

Zdaj sva še z punco vzela kombenizon, hrbteničnik in čelado DAINESE yu-lady, zdaj še čakava na rokavice in škornje ki jih dobijo sredi Januarja. Potem še ma pa ona opremo kot se šika.

Zanima me še sam kakšno dežno opremo priporočate?
 
Nazadnje urejeno:

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
evo, večina moje opreme:

čelada za daljše vožnje:
shoei xr1000, je lahka, udobna in predvsem tiha, cena je bila okoli 400 eur

čelada za v mesto:
nolan, n43, cene ne vem več...


jakne:
za daljše vožnje dainese, usnjena, bele barve z malo črnega, cca 500 eur
za zimske vožnje prav tako dainese, kupljena malce pred novim letom, ca 450 eur

hlače:
za hladne dni IXS HLAČE - QUASAR II, mislim da so bile nekje okoli 200 eur,
za poleti, za srednje dolge vožnje, alpinestars, Rodeo Denim Pants , cca 170 eur.
za caffe vožnje imam MT-01 Fighter jakno in hlače, komplet za cca 450 eur

rokavice:
za daljše vožnje daljše rokavice; clover rs 4, 140? eur
krajše rokavice za krajše vožnje, alpinestar gpx, 120 eur

obutev:
za daljšpe vožnje spet daljši škornji, sidi vertigo corsa air, 250 eur
za mestne vožnje, Alpinestars S-MX 2 Boot, ca 150 eur

podoblačila:
ixs windstoper, zgornji in spodnji del,
podkapa je ena ixs (poletna) in ena biker's, za ne ravno vroče dni,
bionic gate,
dainese ledvični pas in zaščita ledvenega dela hrbtenice,...

najboljša naložba je pa... BUFF, kakorkoli se že temu po slovensko reče...
wink-1.gif



sigurno bi se našlo še kaj, pa se sedaj ne spomnim...

sedaj pa grem kliknit na oddaj, sešteti cene in se potem zamisliti sam nad seboj....
crazy1.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Ti moras najprej ugotovit,katera ti najboljse pase na glavo. Nimajo vse celade iste skoljke znotraj. Ena te bo mogoce tiscala,druga bo prevelika itd.
Pri Nolanu lahko celade sprobas tudi med voznjo z svojim motorjem. Prav tako mas pri njih enega izmed boljsih servison in eno izmed boljsih poprodajnih uslug.