Oprema

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Lani kupil nov eno-delni kombinezon Alpinestar MX-1 rdečo-črne barve, prej imel dvodelnega Dainese
Čelado 2-3 leta X-lite 701 in
Škornje Sidi Vertigo.

Tako, da oprema je kar solidna, naslednje bo se mogoče kakšna čelada dokupila oz. zamenjala.
 

mimi75

Zelenc'
9. feb 2008
15
0
1
MS
V Luisu in Hein Gericke se da tudi kvalitetna roba kupiti. Ampak je temu primerne cena.
V MS smo lani dobili trgovino z moto opremo, kjer se v teh dneh že pripravljajo na novo sezono.
Ponudbo sli lahko ogledate tukaj ali pa kontaktirate z Mikijem,
saj "izpolnjuje tudi želje", glede nabave opreme seveda. Naj ne bo to kot reklama ampak pomoč pri nabavi,
saj je enkrat tedensko na poti v LJ in se lahko oprema proba.

Sam na FZ6 ne uporabljam usnja ampak gore-tex proizvajalca Büsse.

Napišite še kaj o čeladah (izkušnje) in glasnosti le teh.

Lp, s
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Celotna oprema Alpinestars (tekstilna jakna in hlače, usnjeni škornji,...), dodal pa sem tudi Bionic Protector. Same pohvale, priporočam.

Kasneje pa bom verjetno kupil kakšen dvodelni usnjeni kombinezon.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ima kdo izkušnje z kombinezoni Vanucci, ki jih ponuja LOUIS?
confused-1.gif
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Ima kdo izkušnje z kombinezoni Vanucci, ki jih ponuja LOUIS?
confused-1.gif

Nikakor primerljivi s kombinezoni aka Dainese, alpinestar, spyke ipd.
Vem samo, da so precej debeli, slabo prezračeni, tako, da kvaliteta ni bog ve kaj. Lahko bi rekli, da je primerna tudi cena.

Osebno dam raje malo več pa imam robo kot se šika.

lp
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Hmm po debelosti usnja so primerljivi, res pa je, da je lahko razlika v kvaliteti.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ghibli ga ima, njega vprašaj kako je kaj zadovoljen.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Čelada Shoei XR1000, kombinezon IMOB dvodelni, škornji Alpinestars Supertech R, rokavice Alpinestars GP Plus, hrbteničnik Dainese Wave.
Za pod kombinezonom uporabljam ko je hladneje Bikers Windstopper hlače, majico in podkapo, ko je bolj toplo pa Maya Maya ali Craft zadeve.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik VitoC pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Hmm po debelosti usnja so primerljivi, res pa je, da je lahko razlika v kvaliteti.

Nisem tolk mislil po debelosti usnja, ampak da so drugače debeli in ti je poleti še bolj vroče kot v katerem drugem. Predebeli so, vsaj tisti ki sem jih jaz gledal.

lp

Na motosvetu imajo vsi dobre izkušnje...grem jutri pogledat, ker ne bi dal jurčka za te kilometre, ki jih letno naredim.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Saj lahko tudi kvalitetno opremo dobiš za relativno ugoden denar, počakaš na kako akcijo in je....
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Če je pa tako potem pa hitro v Lidl kjer imajo akcijo za motoristično opremo!
hysterical-1.gif


Čelada 44€.press
stupid-1.gif

Point tvojega posta je?
crazy1.gif
ž

Govorim o louis.at trgovini, kamor zahaja ogromno ljudi po motoristično opremo. A so zdaj vsi papki, ker ne kupijo Dainese usnja za 1.000EUR?
confused-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Mislim, da se je tovariš malo šalil....
Če ne misliš obiskovat dirkališč vsaj po mojem mnenju, nima smisla kupovat vrhunskega kombinezona. Predlagam pa, da si omisliš nek srednji razred ...cca 600-800 EUR. Pomembna je kvaliteta usnja, šivov in navsezadnje tudi udobja. Raje daj 200 EUR več, pa boš imel par let mir, pa tudi ob morebitnem padcu se bo kvaliteten kombinezon bolje odrezal...(če imaš seveda srečo in ne greš v avto, drevo...skale...).
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Če je pa tako potem pa hitro v Lidl kjer imajo akcijo za motoristično opremo!
hysterical-1.gif


Čelada 44€.press
stupid-1.gif

Point tvojega posta je?
crazy1.gif
ž

Govorim o louis.at trgovini, kamor zahaja ogromno ljudi po motoristično opremo. A so zdaj vsi papki, ker ne kupijo Dainese usnja za 1.000EUR?
confused-1.gif

Point je bil šala mala kot je Elvir že ugotovil! Tudi jaz sem kupil prvo opremo v Louisu in potem po uspešno prevoženi sezoni že bolj veš kaj rabiš in kakšne zadeve so OK.
Drugače pa (čisto resno) v Lidlu imajo neko ugodno opremo za motoriste in, če se boš nežno vozil ti bo za nekaj mesecev mogoče celo ustrezala. Cenejša (slaba) oprema tudi ne zdrži neko dolgo uporabo, ker začne popuščat po šivih itd. Iz lastnih izkušen se boš največ naučil samo upam, da bodo pozitivne in prijetne!
smile-1.gif


Peace! OK!?
priden.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
No, kupil sem usnjen kombinezon, ščitnik hrbta in rokavice.
grin1.gif


Sicer pa se mi zdi ta Vanucci čisto spodoben kombinezon, uporabnost poročam.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Lepo samo, da boš zadovoljen z opremo, ki jo kupiš. Če imaš pomisleke o zadevi, ki jo kupuješ še predenj jo kupiš potem je ne kupi, ker, ko jo boš imel te bo to še bolj motilo ... no vsaj mene ponavadi to moti!
grin1.gif
 

Sizif

Pripravnik
27. jan 2008
40
0
6
A je bilo v kakšni temi že kaj napisanega na temo: usnjene obleke vs. neusnjene? Če je bilo, se opravičujem in bom poiskal (zaenkrat nisem našel). Ne mislim za dirkaško ali pol-dirkaško rabo. Tam je usnje zakon. Mislim na furanje s kakšno CBF 1000, Varaderom in podobno.
 

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Še moja izkušnja s poceni opremo.

Lansko leto me je v Louisu premamila ugodna cena za jakno iz kordure. Sicer firma "prvič vidu, nikol slišu" ampak všečno narejena jakna in na prvi pogled tudi kar kvalitetna. Končna ocena pa je povsem nekaj drugega. Podloga sama plastika, (utapljanje v lastnem znoju), zračnikov nobenih, sicer 100% vodotesna, razen žepov (posledica uničen mobitel), zadrge za max dvakratno uporabo.

Na tej jakni sem ugotovil, da nisem toliko bogat, da bi kupoval poceni robo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tdm in kordura. first, ki ga pljuvajo, pa nobenih težav. neki sem moral zašit, drgač pa za 35k sitnih takrat odlična jakna.

usnje je težje za vzdrževanje, pa mogoče ni tako 'komot'