Oprema

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Tema je namenjena moto opremi...obleka-kombinezon, škornji, rokavice itd...



Opišite kaj uporabljate, prednosti, slabosti...kaj kupujete...itd.



Jaz imam usnjen kombinezon (Berik)dvodelni, z njim sem zelo zadovoljen. Na začetku sem imel precej težav z oblačenjem (cca 10 minut), nekoliko neugodno je bilo letos poleti v času 35+C... Takrat sem mislil, da bom zgorel...no nekako je šlo čez. Po daljši vožnji, ko si na motorju več ur, se zna začet "lepit" za kolena in, če imaš precej kocin (kot jaz) majčkeno boli...Jaz sem zagovornik in pristaš usnja...
cheer.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz nimam bogvekaj dobre opreme in si želim kupiti usnjen kombinezon. Glavna postavka je cena, ker je malo težko odkartati 600-800 EUR za spodoben kombinezon, sranja pa nočem kupovati (razne Louis in HeinGericke trgovine). Obstajajo neke trgovine v Trstu in Gorici, kjer se baje da po koncu sezone dobiti kvalitetno opremo po zelo znižanih cenah in če ima kdo izkušnje s temi trgovinami, naj napiše svoje mnenje, še bolje pa če lahko prilepi kakšen link. Kolikor mi je znano, je uporabnik Car kupil kombinezon od nekoga, ki jih vozi iz Nemčije, deluje mi dokaj kvalitetno za svojo ceno (cca 200 EUR).
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Živjo!

Od nekega motorista sem dobil priporočilo za http://www.racing.si/
Delajo po meri, cene pa menda zelo ugodne.
Za čevlje pa imam tudi enega znanca, ki je čevljar in je nekoč že naredil motoristične čevlje po naročilu. za kontakt pa ZS.

lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
KUFRI

V glavnem delam krožne fure, se prav se zapelem do Tolmina en sokec čez Vršič pa nazaj.
Zdaj bi si pa jaz umislil en kufer al pa neki, da lahko spravim noter kako majco za preoblečt pa ene 3/4 hlače, patike, fotkiča pa mogoč kako tamalo vodo.
Sem študiral okol tank torb, pa se mi zdijo s 50EUR predrage za tisto revšno. Stranski kovčki me pridejo okol 350EUR pa še za silo zgleda motor. Ta zadnji kovček mi je pa vanzemaljsko grd ampak je pa fajn, če peljem sopotnico, da se lahko nasloni in ne polaga ovinkov namesto mene.
Kako imate vi to rešeno?

lp
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz imam tank torbo, tako, da je istočasno tudi nahrbtnik, pa še iz več ločenih enot je sestavljena. Kovček zadaj se mi zdi ogaben...
confused-1.gif
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Tudi jaz imam raje usnje ampak samo zgoraj, spomladi sem bil z Gretzkim v Beljaku Hein Gericke (že zaradi šefice se splača tja) in vzel protector ki ga furam pod usnjeno jakno, ko pa je res vroče pa nekaj lažjega od Uvexa
Elvir če boš kaj kupoval imam pri šefici bonus + kartico ugodnosti
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ti, kako uslugo si pa nudil šefici...?
grin1.gif


Zaenkrat ne morem čisto nič kupiti, bi mi sicer pasala kaka jakna, ampak je treba biti skromen...
frown-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
zgornji del first sem kar zedovoljen z njemu, spodnji del neke hlače. čeprav sem poleti reje v kavbojkah vozil zaradi vročine, moram pa kupiti malo boljše hlače, pa seveda čelado:) je pa vse sintetika razen rokavic ker nemamram preveč usnja.
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Nobene usluge (škoda), samo prijazen sem bil.
Trgovina je odprta do konca septembra in zato so zdaj kar veliki popusti - se splača pogledat
lahko naredimo samo kako furo do tja in vidiš če je kaj zate
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Neeee. To je za skuterje. Link sem prilepil samo tako, kot zanimivost.

Ker smo že pri opremi. Včeraj sem kupil usnjen kombinezon Berik v TC Motoshop. Ceno sem zglihal na 500 EUR. Govorim pa o temle .
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Sedaj si pa glavni na vasi....
grin1.gif
Pa bodo rešilci peli...
Drugače pa čestitke za pameten in gospodaren nakup!
nahrung002.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Itak, da sem glavni na vasi. Sem edini na vasi (vsi so že pomrli, je to kakšen slab znak?).
Dekline ne bodo omedlevale ker jih ni
cry12bpy.gif
(razen moje žene).
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Živjo!

Ali ima kdo komplet ze flikanje gume?
Na biciklu ga imam (je prišel že parkrat prav), na avtu ga imam (zaenkrat hvala bogu še brez koristi), na motorju ga pa nimam. Je pa najbrž nerodno, če se ti na grosgloknerju zgodi žebelj v gumo...

lp
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Ja jaz ga imam, sva zadnjič ugotovila z gretzkyjem in to še celo bombice
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Meni je enkrat spustila guma in sem na Petrolu kupil sprej, ki ti zaflika gumo. Kupil sem kar tistega avtomobilskega, bilo je to na koncu sezone in je držalo skoraj do pomladi, potem pa sem ugotovil, da je puščal ventil in ni bilo treba menjati cele gume
cheer.gif
.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Sprej kupi je bolj enostavno kot flike. Sam pazi če boš kupil slabega(na Petrolu) ti bo med vožnjo na motorju počil. Kupi ga v kakšni moto trgovini.