Katere motorje vozimo

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Snecer, imam Yamaho majesty 400. Super se da z takim motorjem kam zapeljat, ravno tako kot z kakim močnejšim. Letos sva skupej z otrokom bila na moto GP v Brnu, 500 km od doma prevozil brez problema. Štartal ob 6 ob 14 sva bila gor z vsemi pavzami. Med 120 in 130 je potovalna hitrost z dvema in 50 kg robe. V glavnem brez problema. Na AC pri jodlarjih po tistih hribih med Grazem in Dunajem recimo brez problema 130. Edino poraba se je malce povečala. Dobre 4 litre je žrla zadeva nekako sem vedno tankal med 11 in 12 litri in prevozil okoli 275 km. Lahko bi v enem dnevu po AC še enkrat več prevozil. Zadeva je udobna ko najdeš pravi položaj sedenja, vetrna zaščita dobra, pri 130 minimalno piha, tudi 140 bi se dalo brez problema potovalno hitrost vzdrževat, sam poraba bi se malo povečala. Zadeva ima "le" 35 KM in ga tam nad 120 malo več teraš. Servisi poceni, obe gumi 120 EUR z montažo in centriranjem, avtomatik, zelo user friendly. Malo me edino moti, da ima menjavo olja vsakih 5k, servis pa na vsakih 10k. Tak da če bi se za kak nordkapp recimo peljal, bi mogu vmes nekje še olje zamenjat. Ampak za vsako dnevno drkarijo in tist izlet ali 2 na leto, odlična zadeva.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pa dobro, ajde, defekt se zgodi, kdo pa pravi, da ne bo z bemflo veselja...

Bolj me zanima simpl vožnja.

Kar se tiče vožnje je super. Udoben motor s katerim sta foter pa mati prevozila kar nekaj kilometrov. 650 kubikov je bilo več kot dovolj za njuno uživanje. Motor se drugače lepo pelje. Dnevna soba na kolesih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj to pravim, z "vsakim normalnim" se da lepo potovati, vse je v glavi oziroma v "gostilni".

Glede menjave na 5k km, če voziš AC, potem tudi na 10k km ne bo nič pa tudi sicer ne bo nič posebnega, vsipaš boljše olje, sintetiko in je mir.

Jaz mam na mojem tudi menjavo (v Sloveniji) na 6k km, po knjigi pa je na 12k km. Pa sem naredil dobrih 9k km, dve turi in dal menjat...mislim
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ima kdo yamaho mt-07? Se jih prodaja par na avto netu...ze po 2-3000km? Kaj je presvoh da se folk tko hitro odloci prodat?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Daleč od tega da bi bila prešvoh, bolj gre za to, da gre za naked manjših mer, tak da če si hrust, ti je premala zadeva.

Motorček ima okoli 75PS in samo 180kg.

Na njeni osnovi so naredili MT 07 tracer, ki je bolj potovalno usmerjen.

Jaz sem 4 leta vozil kawasaki er6n, ki je praktično enak motor, mogoče par cm večji in malo težji. "Vsepovsod" sem bil z njo, vendar sem kasneje dobil dobro ponudbo za bolj "potovalni" motor (ki ima enak agregat, a manj konjev) in sem menjal.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sem vozu zadevo, tudi tracerja 700. Zadeve so lahk rečem zelo dobre za svoj denar, je pa MT 07 zelo majhen. Sam z svojimi 100 kg sem zgledal kot krpan na kobilici. Praktično so ti MT po velikosti vsi isti. V Delta team v krškem jih imaš parkirane eden zraven drugega. Jih ne ločiš ali gre za MT 125, MT03, ali MT 07. Mali motorčki. No tracer je nekoliko višji in z masko daje filing večjega motorja..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, 100kg teže je tudi krepko nad povprečjem, zati pa pravim, če si normalnih dimenzij, bo mt čist ok
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ampak ER6 sicer nisem vozil, sem pa gor sedel. In je večji. Oziroma ima MT bolj minimalistično oblikovanje posebej zadka. pa zgleda zadeva drugače. se pa da peljat, tudi z mojimi 178 cm in 100kg. Zmogljivosti za naše kolovoze več kot dovolj. Spraševalec v zvezi z temi motorji, najboljše je zadevo sprobat.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

No ja, jaz sem šel v prvi salon, gledal z750, sedel gor, htel odštet, rečejo nov er6, niti sedel nisem, odštel in čakal kombi...

Vsi ti normalni motorji se normalno vozijo. Tudi ko se kasneje druge vozil (normalne), vsak bi mi ustrezal.

Za tistih par tisoč na leto oz par tur, je skor vsak normalen vrhunski. Še čoper morda
smile-1.gif
pa tudi cestak
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
6, 5 let imam maxi scooter pa sem uspel 18k naklepat. Motor je kot nov, vreden nič, Ves ta "new age" design pa hitro zastara. zato se čedalje bolj nagibam k čem z trajnejšem dizajnu, da mam zadevo lahko dlje. Recimo triumph boneville, street twin, MG V9 bobber ali roamer, V7, HD sportster superlow 1200T. We'll see.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem v dobrih 7 letih naredil 80k km pa vseeno ne bi imel nekih "classic" motorjev, ampak sodobnejšo zadevo, da nudi vsaj nekaj običajnega udobja in simpl voznih lastnostih in da ni tank.

MT 07 tracer bi bil zame top izbira, če že ne bi imel podobnega motorja, torej vsestranski motor. Tisto, kar pa ni najboljše, če kupuješ za več let, pa počasi nadgradiš.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Mah tega se navadiš, pa 1x na leto za daljšo furo si cajt vzameš, pa malo bolj počasi potuješ. To gre tudi z temi klasiki ali pa športaki. letos ko sva se z sinom peljala v Brno sva se na Češkem na prvi pumpi vstavla na pir. tam pa 2 para angležev v 50 letih. En par z 2x ducati 1198 panigale, drugi par on na KTM RC8 al kaj je že tisti 1000 ccm SS mašina, baba na Suzi 1000 SV. Pa pravijo da so šli iz VB v Zeltveg na moto GP, pa so še mal krožli po AT alpah, nato pa še v Brno in po dirki domov. vsak je mel samo torbo na zadnjem zicu, pa neke okolpasne večje torbice, ki so bile obrnjene na hrbet. Pa so 10 dni krožli po Evropi. Kapo dol.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem si vzel letos cajt in počasi potoval
smile-1.gif
Ko greš sam, je vse hitreje, v čredi pa se čaka.

Verjamem, da gre tudi s klasiki, s kakšnim kultnim GPZ900R bi se z veseljem peljal, čeprav je to že precej moderno zasnovan motor.

Zaenkrat mi nič ne fali, tak da, samo vozi
smile-1.gif
letos še nek zaključek na jug pa smo končali.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
MT 07 je pa res majhen motorček, ko sem se jaz gor spravil sem bil ko na avtomatiku. MT 09 Tracer je pa čist druga zgodba, je tud za nas mal večje desce. Položaj sedenja podoben ko na kakem GS-u, vetrne zaščite dost, leti k snet kladu, bremze super.. tko da top buy za 10 jurjev.

Kar se tiče pa potovanj, da se z marsičem, tudi s čoperjem gre, ampak morš bit mal mazohista. Če imaš en vsestranski motor s kufri, so pa potovanja tudi v dvoje, prava milina.

No lahko imaš pa tudi čist majhen kovček, pa bolj poln tošl, tud tako gre
smile-1.gif


Včasih smo tud s tomosi delal par tisoč kilometrov na leto, tako da vse se da, če je volja
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Majhen? Do sedaj sem vozil le bratovega ducati monsterja 916...kaj je ta yamaha se manjsa?

Hvala obema
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem sel sprobat sedet na MT 03 in MT 07 tracer (kar so imeli nove u salonu)...03 je res mali, za "mularijo", 07 tracer mi je bil super po velikosti. MT 07 naj bi bila visina sedeza ravno vmes, med 03 in 07 tracer. Tko da mi ne bo hudega. Zdaj edino ne vem ali naj se skesiram dodatnih 500€ za novega in neko cudno barvo, kar je se na zalogi...ali rabljen v barvi ki se mi dopade. SI bom pustil se cas cez praznike za razmislek...raje bi vzel rabljenega..pa mi tistih 500€ ostane za kombinezon...po drugi strani pa z novim ne reskiram nic. Ahh ja...prespimo
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ne za par sezon, pol bom videl ce mi odgovarja naked ali bom presedlal na kaj mocnejsega in bolj touring.

@admin
sem opazil da sem pisal v napacno temo...lahko se prestavi v "Nakup motorja"
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Naked "nikomur" ne odgovarja, če se malo več voziš, tak da je mogoče bolje v štartu kupit kar tisto, kar si želiš.

Moč je pa pri omejitvah in razmerah na cesti precej relativna zadeva. Iz tega vidika je mt07 hudo premočen, pospeški bistveno boljši od večine celo športnih avtomobilov itd...

Za nedeljsko kafetiranje ga lahko imaš "večno"...