TOMOS RACING 25

manca24

Zelenc'
27. apr 2016
12
0
1
Pozdravljeni,
mene pa zanima , če mogoče kdo ve kako naj registriram tomos racing 25 l. 2009.Imam namreč le homologacijo.Računa mi prejšnji lastniki ne morejo urediti.Niti ne vem kdo je bil sploh prvi lastnik in kje je bil motor kupljen.Torej nimam računa in ne verige kupcev pred mano.Kaj naj naredim v tem primeru.Prosim za vašo pomoč!!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Pogledaš v sosednjo temo o registraciji 25km/h čudes... Homologo je zadosti za dokazilo lastništva in registracijo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.248
5.811
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
3 priče ki potrdijo lastništvo
A je tista iz fb o starosti motorja in pric resnična.?
Citat:
Moj prijatelj ima star moped (Tomos "Laura" - do 25 km/h)letnik 1969, katerega je kupil preko Bolhe.

Ker se je spremenil zakon in ga je potrebno po novem registrirati, se je po telefonu pozanimal kako je v zvezi s pridobivanjem lastništva, ker seveda star moped nima več papirjev.

Na drugi strani žice je dobil odgovor, da to sploh ni problem, če nima papirjev in, da za pridobitev lastništva (za kasnejšo registracijo) potrebuje le dve priči.

Do sem vse lepo in prav.

Prijatelj organizira srečanje dveh starih frendov in nama pove za kaj gre, seveda prijatelja takoj privoliva v "pričanje".

Popoldan vsi veseli, da se spet srečamo po dolgem času, gremo na tehnične preglede - Avto Krka.

Tam se vse vleče že pri pregledu motorja popisa (gospod, ki ga je pregledoval za tehnični pregled, je celo moral vprašati lastnika ali je moped rumen ali oranžen(glej sliko:)).

OK, pustimo podrobnosti.

Ko je svoj pregled opravil, je bilo na njegovi strani to, da vse podatke o mopeduvnese v "sistem", mi trije mušketirji, pa naj gremo v pisarno kjer bomo uredili "papirne zadeve".

Dama za pultom nas prijazno povpraša kdo je na vrsti, no in kolega -še ne uradni lastnik "Laure" pristopi k okencu in ji obrazloži zadevo in željo.

Sedaj pa dialog:

Dama: "Kateri letnik je moped?"

Prijatelj: "1969"

D: "Vi pa ste?"

P: "1958" (z drugim kolegom prasnema v gromozanski smeh, saj sva mislila, da ga sprašuje po imenu in priimku)

D. pogleda proti meni: "Pa vi?"

Jaz: "Kaj jaz?"

D:"Kateri letnik ste?"

Jaz (v smehu in s pasošem - uradnim dokumentom v rokah): "Sem misli, da me boste vprašali po imenu in priimku. - 1961".

D. pogleda proti drugemu kolegu - priči: "Pa vi?"

Kolega (v smehu): "1959"

(Torej trije - že skoraj metuzalemi).

D: "Samo malo..." in gre v drug prostor po informacije na telefon.

SEDAJ PA SLEDI

D: "Gospod vi niste dovolj stari, da bi bili lastnik" in v isti sapi: "...priče pa morajo biti 15 let starejše od lastnika!"

Vsi trije nejeverno, frapirano, začudeno in ne vem še kako naj še opišem druge občutke: "Kaaaj??????????????!!!!!"

Jaz v smehu: "Gospa, ali lahko to počasi še enkrat ponovite?"

Med tem so postali pozorni vsi ostali čakajoči v čakalnici.

No gospa obrazloži nov zakonik:

"Tisti, ki si želi pridobiti lastninsko pravico nad vozilom, ki nima "papirjev" mora:

-biti 18 let starejši od vozila,

-priči morata biti 15 let starejši od njega"

D.: Saj ni problema, pripeljite kakšnega starega gospoda pa bomo na njega pisali potem pa se samo naredi prepis"

V tem primeru mora biti kolega star 66 let.

Midva (priči) pa 81 let.

Mislim, da ne potrebujem pisati kakšno je postalo v čakalnici. Od smeha, zgražanja, nejevere ipd....

Potem pa razprava v čakalnici.

A naj grem v dom upokojencev po enega ateja ali kak....?

Glede na moško umrljivost 81 letnika že težko najdeš, torej morata biti kakšni dve omiki za priči.

No zdaj pa vzemimo drug primer.

Na sejmu starodobnikov želimkupiti vozilo oldtimer starodobnik predvojni motor Sachs Wanderer letnik 1930, ki pa (po 87 letih nima več dokumentov)

Jaz kot bodoči lastnik, bi torej moral biti star 105 let.

Moji priči pa 120 let.

Pa dajte mi povedat kateri [cenzura] v parlamentu si je to sploh izmislil in kateri idioti so to izglasovali in potrdili.

Pa to še ni vse.

Ko smo razočarani zapustili kraj dogajanja, kjer je kolega kljub vsemu, da nič ni uredil, moral plačati 18 EUR, ker so mu moped pregledali in vnseli v "sistem"in se z nejevero napotili razglabljati k "Sabini" čemu smo ravnokar bili priče, smo ugotovili še druge nebuloze novih zakonov v našem Bananastanu.

Tak primer jeZakon o prepovedi kajenja v avtomobilih v prisotnosti mladoletnih oseb.

Popopolnoma se strinjam s takšnim zakonom, vendar pa je le-ta enosmeren.

Primer št.:1

Peljeva se s sinom pubertetnikom, star je 17 let. Seveda jaz ne kadim, mulc pa je začel in si prižgal čik. Hallllooo!!!

Kako pa to opredeljuje zakon? Jaz ne smem kaditi on pa lahko??? Pa ne mi zdaj moralizirat kakšen oče da sem, če mulcu pustim kaditi... ni point v tem. Point je v enosmernem butastem zakonu.

Primer št.: 2

Prepoved prodaja plastičnih vrečk.

Na blagajnah (npr. pri najboljšem hrvaškem sosedu), kupcem ne smejo dajati brezplačnih plastičnih vrečk zaradi predloga zakona.

Na sosednji avtomatski blagajni, kjer ni prodajalk in izdelke skeniramo sami, MORAMO kupljen izdelek postaviti v plastično vrečko na odlagalni polici kot to veleva glas iz aparata!!

Halllloooo!

........in še bi našli takšne nebuloze

Lp,

starodobnik B.iz Bananastana
 

manca24

Zelenc'
27. apr 2016
12
0
1
Motor sem peljal na tehnični pregled in so me poslali domov,rekli so da homologacija in kupoprodajna pogodba ni dovolj in da je potreben obvezen račun drugače ne morejo narediti nič,razen če bi bil kupljen pred 1.5.2004 bi šlo z pričami.lp
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.191
4.662
113
Zaj..nje ljudi. Če je račun paragonc natisnjen na termičnem tiskalniku, se po skoraj 10-ih let gotovo nič več ne vidi. Če ga je nekdo skeniral in sedaj natisnil, pa bi lahko smatrali za ponarejanje listine.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Pa pejt na drug tehnični... Na moji homologo nikjer ni leta izdelave tko da...ne vem kako bodo vedli da motor ni 2004?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.210
3.364
113
Danes sem bil na Avto Krka, sem podaljšal registracijo avtodoma, pa uleti en tip, bi rad registriral 25ko. Preglednik mu pravi, naj se postavi v vrsto. Aja, koliko pa gre, ga vpraša? Tam okoli 25 do 30 pravi možakar.
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Citat:
Uporabnik manca24 pravi:
Pozdravljeni,
mene pa zanima , če mogoče kdo ve kako naj registriram tomos racing 25 l. 2009.Imam namreč le homologacijo.Računa mi prejšnji lastniki ne morejo urediti.Niti ne vem kdo je bil sploh prvi lastnik in kje je bil motor kupljen.Torej nimam računa in ne verige kupcev pred mano.Kaj naj naredim v tem primeru.Prosim za vašo pomoč!!

Javim kako pa kaj......sem sam v identični situaciji......tako da sedaj probam prit do kopije računa preko prodajalca kjer je bil Tomos kupljen...

e-mail korenspodenca:

Citat:
Račune je potrebno po slovenskih računovodskih standardih hraniti do 10 let, predlagam da kontaktirate prodajalca.

Če želita vam lahko povemo komu smo vozilo prodali, vendar prosim, da sporočite VIN številko.

Tko da ČE veš kje je bil moped kupljen......mejl na njihov info@XYZ.com
wink-1.gif


Ne vem pa če bi kdo znal komplicirat ker tvoje ime in naslov ne bo enako kot od tistega ki je takrat moped kupil......to še zvem
smile-1.gif


Upam da ne naletim (naletiva) na kakega zagriženega birokratka
10.gif
 

manca24

Zelenc'
27. apr 2016
12
0
1
Hvala vsem za informacije,če kakšen kaj več izve pa naj mi prosim javi.Prodajalec od katerega sem ga kupil pa mi je rekel da je bil kupljen v TRGO AVTO so pa v stečaju.lp
 

manca24

Zelenc'
27. apr 2016
12
0
1
Kupoprodajno imam narejeno z prodajalcem ki pa ni prvi lastnik,zahtevajo pa celo verigo od vseh prejšnjih lastnikov oziroma račun.Moped je let 2009 prev.1520km in je kot nov (tovarniški) in niso stara jajca.lp
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Ne rabis cele verige.... Sam prvega potem...

Kupoprodajna v smislu da se napise na list in podatki... Al mora bit prav overovljena uradno?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Citat:
Uporabnik manca24 pravi:
Hvala vsem za informacije,če kakšen kaj več izve pa naj mi prosim javi.Prodajalec od katerega sem ga kupil pa mi je rekel da je bil kupljen v TRGO AVTO so pa v stečaju.lp

http://www.bizi.si/TRGOAVTO-KOPER-D-D-V-STECAJU/

Upam da je Stevo prijazen fant....

http://www.samostojno-podjetnistvo.si/14/5/6/stecajni-upravitelji/

Citat:
odvetnik Stevo Radovanoviæ
Kamnoseška ulica 17, Ljubljana
telefon: 01 232 17 73
Banka:
kontaktna oseba: Stevo Radovanoviæ
e-mail: radovanovic@siol.net
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.191
4.662
113
Kaj pa eno kriminalno dejanje, da pogledaš, kako približno so zgledali ti računi in si enega "narediš" sam in greš z njim registrirat. So sploh vsi prodajalci na tako robo pisali ime in priimek kupca? Kje lahko pooblaščena organizacija preveri račun, ki je bil izdan pred 10+ leti?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
V tej smeri +fotoshop sem tudi sam razmisljal.... Sam potem rabmo kakga prijaznega z scanom muštra
smile-1.gif


Dvomim da bodo birokratki gledali... Njim je važno sam da papirologija štima...

....niti ne vidim razloga za paniko če ostalo štima (original homologo...moped izpraven moped ni v bazi ukradenih itd)
 
Nazadnje urejeno: