TOMOS RACING 25

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Dvomim, da si povsod dobil za to prdulo nek strašen račun. Ko kupim bicikel, dobim navadni paragonc. Zakaj točno bi pred desetimi leti dobil za moped vreden manj kot bicikelj drugačen račun?
Je paragonc "uradna listina"? Močno dvomim.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Ne rabi biti 'uradna listina', da si narediš drek, če jo uporabiš z namenom pridobivanja pravne koristi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Nimam kupoorodajne... Samo homologo...

Sicer pa ce sem prav razumel navodila na AMZS.... Zadostuje Kupoprodajna z echt lastnikom plus homologo

Čeprav mi ni jasno kako oni preverijo kdo je echt lastnik za nazaj ko ni blo treba registrirat...
sprasujem se.gif


Bomo probali najprej legalno zrihtat.... Če bo država "prepametna" pa se bomo probal malo znajdit....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Imam 25 let starega apn6s prvi lastnik, račun sem dolgo vlacil pod sedežem skupaj s ključi dokler ga niso ti pošteno naluknjali. Kje je sedaj račun nimam pojma.
Če pa ima kdo arhiv od trgoavta pa naj zrihtal kopijo računa. Vem približen datum in kraj nakupa.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Zanimivo...

http://www.rtvslo.si/slovenija/registracija-mopedov-zdaj-obvezna/421136

Citat:
Kje so računi in pogodbe
Postopki registracije po zagotovilih ministrstva za infrastrukturo zdaj potekajo tekoče in brez zapletov. Sprva so se namreč težave pojavljale pri dokazovanju lastništva, saj so morali lastniki tistih mopedov, ki niso bili stari več kot 18 let, lastništvo dokazovati z dokumenti, kot je račun ali kupo-prodajna pogodba.

Dve priči potrdita lastništvo
Za starejše mopede pa je treba lastništvo dokazati v posebnem ugotovitvenem postopku. Lastniki v tem postopku podajo izjavo o tem, kako je moped prišel v njihovo last, potrebujejo pa še dve priči, ki potrdita lastništvo. Izjavo lahko podkrepijo z morebitnimi listinami, kot je garancijska knjižica, dobrodošle pa so tudi fotografije.

Zaradi težav, ki so se pokazale pri postopkih registracije, zlasti pri ugotavljanju lastništva, pa so na infrastrukturnem ministrstvu dovolili, da se poseben ugotovitveni postopek lahko uporablja tudi za mopede, ki niso stari več kot 18 let. Tako je tudi takšne mopede mogoče registrirati brez dokumentov o lastništvu.
Zaradi težav, ki so se pokazale pri postopkih registracije, zlasti pri ugotavljanju lastništva, pa so na infrastrukturnem ministrstvu dovolili, da se poseben ugotovitveni postopek lahko uporablja tudi za mopede, ki niso stari več kot 18 let. Tako je tudi takšne mopede mogoče registrirati brez dokumentov o lastništvu.
 

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
V članki ke sa ga da prebrati se vidi tudi tole:

"Vodja tehničnih servisov na koprskem Avtoplusu pa se pet dni pred iztekom roka za registracijo čudi, kje so vsi lastniki mopedov."

Včeraj sem v Ljubljani videl kar nekaj 25 - tic brez nove registracije in so se mladi in stari vozili brez skrbi. ali je možno da sploh ne vedo da morajo registrirat ali pa ljubljanski policaji še ne ukrepajo?