Kolesa z motorjem-nova zakonodaja

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Računalnike bi bilo treba registrirati, ker potem ljudje z njih pišejo sporočila proti vladnim ukrepom.
 

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
kolesa je tud treba registrirat! ker porka madona gredo kolesarji prehtevat, naerdi prasko pa ******. registrirat! pa zavarovat! kaj se čaka?

Vem da gre za sarkazem ,sam meni se je pa to pred 2 leti zgodilo.
kasko mi niso priznali ,pupe , ki mi je razbila vrata pa tudi nisem nikoli več videl.
Strošek nekaj sto evrov sem kril sam , kriu pa nisem bil niti najmaj...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Drugič poskrbi, da jo bo rešilec odpeljal, pa boš imel podatke.
Se pa strinjam z alkoholikom.
Jaz bom s kolesom lepo šibal 40-ko, brez vsega, 25-tica pa registracija, čelada, itd. Bedaki. Na koncu bomo prišli do tega, da boš za peš hodit po pločniku rabil dovoljenje, pa nalepko za veljavno zavarovanje na čelu napopano.
In ja: z biciklom sem naredil 1000+ EUR škode na avtu, ki jo je plačala zavarovalnica, če ne bi jo pač sam skeširal. In ne, nisem imel posebej zavarovane odgovornosti na kolesu, "spizdil" pa tudi ne, temveč smo si izmenjali podatke, potem pa zadevo naknadno uredili.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ma sploh ne bi bilo treba komplicirat z novo zakonodajo. Registracije, tehnične, čelade, vse to smo že poznali pri mopedih, pod klasifikacijo "kolo z motorjem". Potrebno bi bilo samo redefinirati kaj "kolo s pomožnim motorjem" je. To bi naj bilo točno to, kar izraz dobesedno pove - bilo naj bi kolo, torej s pedali in z navzgor omejeno maso, motor pa bi bil pomožen.
Ker dejansko se, z vidika varnosti in potencialne škode, ki jo lahko povzroči, ne da v isti koš metati solexa in 100kg skuterjev.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Vse, kar ima motor oz. elektromotor z močjo nad 250W. Čelado si tudi kupi
wink-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Vse, kar ima motor oz. elektromotor z močjo nad 250W. Čelado si tudi kupi
wink-1.gif
Človeški motor lahko dela z močjo 75 W ves dan. Pol ure pa lahko motor dela z močjo 260W. Se bomo torej morali registrirati, ko hitimo za pol ure na malico
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Ksz...dva sodelavca sta danes registrirala mopeda.

Oba brez papirjev...eden Tomos APN 6 l. 83 drugi Piaggio Grill ( oz nekaj takega) pripeljan iz ITA l.86...narediš tehničnega, potem pri registraciji rabiš dve priči ( eden bil jaz
grims-1.gif
), colaš ( mislim da okoli 100 eur...20 je manj če imaš papir oz. Dokazilo o lastništvu) izbereš tablico ( oblikovno enako za do 25 km/ h in do 50 km/h razlika je samo v barvi črk/ številk).
Naslednji tehnični čez 4 leta, drugo leto zgolj registracija.

To je nekako to do legalizacije mopeda.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Letniki 83 pa 86........kako pa registriraš kaj novejšega od 2004
sprasujem se.gif
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
kolesa je tud treba registrirat! ker porka madona gredo kolesarji prehtevat, naerdi prasko pa ******. registrirat! pa zavarovat! kaj se čaka?

Sploh ni neumna ideja in bi jo osebno podprl. Kritje skode in pa tezje preprodati ukradeno kolo. Morda pa bodo naredili red, kot so ga sedaj z 25-kami. In osebno podpiram to novo zakonodajo.....
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ksz...dva sodelavca sta danes registrirala mopeda.

Oba brez papirjev...eden Tomos APN 6 l. 83 drugi Piaggio Grill ( oz nekaj takega) pripeljan iz ITA l.86...narediš tehničnega, potem pri registraciji rabiš dve priči ( eden bil jaz
grims-1.gif
), colaš ( mislim da okoli 100 eur...20 je manj če imaš papir oz. Dokazilo o lastništvu) izbereš tablico ( oblikovno enako za do 25 km/ h in do 50 km/h razlika je samo v barvi črk/ številk).
Naslednji tehnični čez 4 leta, drugo leto zgolj registracija.

To je nekako to do legalizacije mopeda.

A tiste fore o starosti prič in lastnika so potem iz riti potegnjene? Imam za registrirat ciaota letnik 1980, od papirjev nimam drugega kot originalen libretto (ita prometna).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ksz...dva sodelavca sta danes registrirala mopeda.

Oba brez papirjev...eden Tomos APN 6 l. 83 drugi Piaggio Grill ( oz nekaj takega) pripeljan iz ITA l.86...narediš tehničnega, ........
Naslednji tehnični čez 4 leta , drugo leto zgolj registracija.

Mene pa tole malo čudi. A ni point vsega tega tudi to, da na ceste spravimo tehnično izpravna vozila? Če moram jaz moj registriran Kymco peljat na TP vsako leto (star 10 let), zakaj potem nekdo z "metuzalemom" na 4 leta?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
To zadevo je imel sodelavec za italjanskega..nek papirček, na ta konto je prihranil 20 eur
wink-1.gif
..drugače pa še dva s sabo in akcija na tehničnega. Mi smo šli..hm..zadaj za VW.jem na Bravničarjevi (lj. Šiška)..menda tam najmanj komplicirajo.

Tako da..pot pod noge z mopedom in še dvema.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Hm? Jaz nisem bil, onad vsa sta, tako da ne..niti ni spraševala.

Vse skupaj zgelda (vsaj meni) povsem bizarno, tudi ženski na šalterju se je smejalo.

Zgolj tolk rabiš dve priči, da morš pol še z njima na pivo in je regiostracija še malo dražja
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Zadeva se zna malo zaplesti, če bo dejanski (dokumentni) lastnik prijavil krajo.
Dvomim, da se bo potem pričam še smejalo
wink-1.gif
.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Danes govoril z možakarjem z reg. Ciaotom..dva kolega (o starosti njega in prič ni nobenega brigalo), papirjev ni imel nobenih, letnico motorja si je sam zmislil, predložil zav. polico za avto (upoštevan bonus), tehnični, tablica in čao. Celoten strošek 43€ oz. 46€, pozabil, pod 50 skratka.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Ali je moped v seznamu evidenc ukradenih itak prekontrolira...sploh ce imaš kak papirček od njih. Če ga do zdaj ni noben, dvomim da bi po 20ih letih kdo znal obrazlozit kaj mu je bilo ukradeno
wink-1.gif
( vsaj serijska številka).

Drgač bomo šli pa sedet
evil.gif
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Koiko je pa omejitev hitrosti na tehničnem za Ciaote po novem da gre skozi tehnični? 25 km/h ali 45?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
25 da dobiš tablico z rdečimi številkami, 45 dobiš navadno tablico. Prvo voziš brez izpita, drugo z izpitom AM