Kolesa z motorjem-nova zakonodaja

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Mi kdo lahko razloži, kako je po novem z električnim skuterjem, ki gre do 25 km/h ? Isto kot ostali - čelada, registracija, tehnični ?

Tin
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
tin tako je.

še enkrat registraciaj in vse ostale spremembe nimajo veze z obveznim zavarovanjem. enostavno bi dal obvezno zavarovanje pa je.

ker zdej k se ti bo brazilc naslonu na ogledal pa ****** ti bo res fuuuul pomagal k bi mogu met čelado, registracijo pa tehničenga (ups tablco pa kr nisi vidu)...

eni bi res radi da država vse stiska... sam čimmveč pizdarij tolko boljš
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
tin tako je.

še enkrat registraciaj in vse ostale spremembe nimajo veze z obveznim zavarovanjem. enostavno bi dal obvezno zavarovanje pa je.

ker zdej k se ti bo brazilc naslonu na ogledal pa ****** ti bo res fuuuul pomagal k bi mogu met čelado, registracijo pa tehničenga (ups tablco pa kr nisi vidu)...

eni bi res radi da država vse stiska... sam čimmveč pizdarij tolko boljš

Da ne bo pomote - z zavarovanjem in čelado se strinjam. Z registracijo in tehničnim pa ne najbolj. Sploh pri električnem.

T.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
jst se pa strinjam da b mogl to vse prepovedat. kaj se to prav krucifiks laudn...

da ni treba čelade je bila največji plus pri teh 25 prdulah...
Ja, in s kolesom se pa lahko brez čelade tudi 70+ km/h voziš. Aja, saj bodo to letos že poštimali...
uf-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik tin01 pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
tin tako je.

še enkrat registraciaj in vse ostale spremembe nimajo veze z obveznim zavarovanjem. enostavno bi dal obvezno zavarovanje pa je.

ker zdej k se ti bo brazilc naslonu na ogledal pa ****** ti bo res fuuuul pomagal k bi mogu met čelado, registracijo pa tehničenga (ups tablco pa kr nisi vidu)...

eni bi res radi da država vse stiska... sam čimmveč pizdarij tolko boljš

Da ne bo pomote - z zavarovanjem in čelado se strinjam. Z registracijo in tehničnim pa ne najbolj. Sploh pri električnem.

T.

In kaj je drugače, sedaj jim bodo luči delal vsaj 1x letno pa upajmo da tudi bremze.... mulci se terajo po pločnikih, brez luči, tudi brez bremz in do sedaj brez tablice... Če ga je kdo hotel "prepoznati" sedaj ni mel šans... po novem ker bo imekl tablico, se ga bo dalo po tem identificirati, če ne bo mel tablice, se že na daleč vidi da zadeva ni "legalna" in ga bodo policaji/redarji lahko ustavili in ustrezno
obravnavali... seveda ga morajo ustavit, seveda bodo pobegnili, samo bo bistveno manj teh kamikaza na cesti...

Zavarovalnice in tehnični ne bodo meli zaradi tega bistveno povečanih prihodkov ali zaslužka, ker so premije mizerno nizke... prej več dela ki ti vzame enako časa kot za druge stvari za bistveno manjšo ceno...

Edini ki bodo profitirali zaradi tega, bodo ostali udeleženci v prometu ker bo manj pičakrij... če pa mulc (starši) nimajo teh 30€ kot bo potrebno za registracijo (in za njihovo varnost), naj pa mulc goni poni, bo še bolj zdrav na koncu...

Paradoks je pa še zmeraj... da bo te na 25kmh lahko vozil brez AM kategorije edino čelado bo moral imeti gor, za 45kmh pa rabiš
delat vozniški izpit ki te pa pride 500€ ... oba morata poznati prometne predpise in tega bo/je sedaj manj, ker nihče ne gre delat te kategorije...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
jst se pa strinjam da b mogl to vse prepovedat. kaj se to prav krucifiks laudn...

da ni treba čelade je bila največji plus pri teh 25 prdulah...
Ja, in s kolesom se pa lahko brez čelade tudi 70+ km/h voziš. Aja, saj bodo to letos že poštimali...
uf-1.gif

Za take Darwin poskrbi....
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
če drugega ne podo te prdule vsaj obvezno zavarovane, saj je pogoj za registracijo, da je sklenjeno obvezno zavarovanje.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mene prav zanima, kakšna bo naslednja ''rešitev'' za divjanje z mopedi po Kopru. Ker sam ne verjamem, da bo to kaj rešilo.
Morda bodo zahtevali, da ima vsaka taka koreta že GPS tracker gor, pa alkotester in tester za mamila, pa še kaj se lahko zmislijo.
Vse za varnost...
BEDAKI, namesto da bi prejšnji zakon dosledno izvajali.

PS: Zavarovanje tudi sam delno podpiram, čeprav menim, da za 25km/h (v to ne spadajo predelane korete od bedakov) ne rabiš ravno nujno zavarovanja. Ker potem bi morali zavarovanje urediti tudi za vsa kolesa...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.452
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
In kaj je drugače, sedaj jim bodo luči delal vsaj 1x letno pa upajmo da tudi bremze.... mulci se terajo po pločnikih, brez luči, tudi brez bremz in do sedaj brez tablice... Če ga je kdo hotel "prepoznati" sedaj ni mel šans... po novem ker bo imekl tablico, se ga bo dalo po tem identificirati, če ne bo mel tablice, se že na daleč vidi da zadeva ni "legalna" in ga bodo policaji/redarji lahko ustavili in ustrezno
obravnavali... seveda ga morajo ustavit, seveda bodo pobegnili, samo bo bistveno manj teh kamikaza na cesti...


..

hysterical-1.gif


Koker mi je znano policisti ne bodo kar lovili infidelov po pločnikih......ni to praksa nikjer....ker lahko pri tem več škode narediš kot koristi....model pade se ubije...lahko med bežanjem še 3 povozi itd

Samo dodatno so zbirokratizirali kot je pri nas v navadi.....stanje bo pa isto....

Bodo pa parim ki ne bodo nataknili čelade za 20m al pa katerim gre moped 33km/h al pa 60km/h potalal kazni in odvzel mopede......in si samo nakopali nove državljane ki jih bodo "imeli radi radi radi"
cheer.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če komu, ki gre 60 km/h odvzamejo moped je to čisto prav, če je uradno bil za 25 km/h...
Naj ga ustrezno registrira in ne bo panike...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.452
113
Bolj sem imel v mislih tisto ko gre moped star 10 let (takrat uradnih) 50km/h......kar so sedaj spravili na 45km/h

Plus računaj da se blokade z kilometri malo "omehčajo" tako da ti gre en 50km/h moped komot sedaj 57 km/h

Če gre nekomu 90km/h gre pri tem za jasno predelavo
smile-1.gif


BTW imam doma Tomosa racing za 25km/h.......ker je zadeva uradno tolk zadušena da je sposobna poganjat samo kakega rahitičnega 14 letnika....sem pobral blokade ven...pustil sem samo glavno elektronsko na štromu...

Rezultat....moped potegne normalno 100kg človeka......in se ustavi (merjeno z GPS) na 26,5 km/h
smile-1.gif


Ampak uradnike bi vseeno zmotilo
bonk.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.452
113
Si pa res občutljive sorte!
smile-1.gif


Si šur da ni kaka druga zdravstvena težava?
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Saj sem moped vozil že z sedmimi leti, ko sem dobil tori-ja.
Sm, ja... Še 3 zime sm se vozil s tomosovim BT-jem, kolikor je duša dala... v kavbojkah, jopi in vetrovki. Zraven spada še delo na kmetiji -voda, hitre spremembe iz mrzlega na toplo...Pol pa veš, kje si. Zdaj je pa služba, pa prepih in z ene strani peklensko vroče, z druge pa mrzlo piha.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:
Saj sem moped vozil že z sedmimi leti, ko sem dobil tori-ja.
Sm, ja... Še 3 zime sm se vozil s tomosovim BT-jem, kolikor je duša dala... v kavbojkah, jopi in vetrovki. Zraven spada še delo na kmetiji -voda, hitre spremembe iz mrzlega na toplo...Pol pa veš, kje si. Zdaj je pa služba, pa prepih in z ene strani peklensko vroče, z druge pa mrzlo piha.
Poleti ni panike, že jeseni in spomladi se je treba tudi za te prduljice dobro obleči, kaj šele pozimi, sicer takoj stakneš kako tako zadevo.
Mi je oče pravil, da v njegovih letih ni bilo teh oblek in vsega, pa so si par plasti časopisa natlačili pod obleko in je bila zadeva ''rešena''.
grin1.gif

BT je pa itak potegnil do 80+ km/h in to že ni več šala pozimi...
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:
Saj sem moped vozil že z sedmimi leti, ko sem dobil tori-ja.
Sm, ja... Še 3 zime sm se vozil s tomosovim BT-jem, kolikor je duša dala... v kavbojkah, jopi in vetrovki. Zraven spada še delo na kmetiji -voda, hitre spremembe iz mrzlega na toplo...Pol pa veš, kje si. Zdaj je pa služba, pa prepih in z ene strani peklensko vroče, z druge pa mrzlo piha.
Poleti ni panike, že jeseni in spomladi se je treba tudi za te prduljice dobro obleči, kaj šele pozimi, sicer takoj stakneš kako tako zadevo.
Mi je oče pravil, da v njegovih letih ni bilo teh oblek in vsega, pa so si par plasti časopisa natlačili pod obleko in je bila zadeva ''rešena''.
grin1.gif

BT je pa itak potegnil do 80+ km/h in to že ni več šala pozimi...

BT je res bil dober stroj... Po ravnem je šlo okoli 85. Problem je bil hlajenje, ker se je v klanec pregrel, pa tudi klanci so ga zmogli... V obrate je pa rad šel
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, BTja si žal moral kar gnati, da je dal kaj od sebe...
wink-1.gif

Jaz sedaj malo gledam za rabljenimi, pa zaenkrat še ni prišlo nič kaj pametnega čez. Tako da sem razširil iskanje še na CTX-a... V skrajnem primeru pride še ATX v poštev.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ja, BTja si žal moral kar gnati, da je dal kaj od sebe...
wink-1.gif

Jaz sedaj malo gledam za rabljenimi, pa zaenkrat še ni prišlo nič kaj pametnega čez. Tako da sem razširil iskanje še na CTX-a... V skrajnem primeru pride še ATX v poštev.

ATX + lita platišča od BT + Mf power.
cheer.gif


zdaj smo pa že globoko v OT