Kolesa z motorjem-nova zakonodaja

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Sam sem proti temu zakonu in za izvajanje obstoječega zakona. Izvaja naj se pa striktno v mestih in tam, kjer ti bedaki z napol razpadlimi kantami ogrožajo sebe in ostale. Pa stopnjevanje kaznovanja. Recimo prvič zaseg vozila, drugič zaseg vozila in ''položnica'' za jurja.

Komu boš dal kazn? Komu boš zasego vozilo. Če pride in naredi pizdarijo in ****** priča reče. Bil je brazilec na belem mopedu. Koga naj iščejo? Al dejansko misliš, da se bo taki policaju ustavo.
Če pa reče priča bil je brazilec na belem mopedu. NM-23h bo pa malo lažje zavit proti njegovemu domu in ga počakat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.365
227
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Komu boš dal kazn? Komu boš zasego vozilo. Če pride in naredi pizdarijo in ****** priča reče. Bil je brazilec na belem mopedu. Koga naj iščejo? Al dejansko misliš, da se bo taki policaju ustavo.
Če pa reče priča bil je brazilec na belem mopedu. NM-23h bo pa malo lažje zavit proti njegovemu domu in ga počakat.
Se strinjam. Ampak jaz sem bolj pristaš preventive, ne pa, da se išče potem krivca, ko je nekdo že mrtev ali poškodovan.
Če se ve, da je v kakšnem predelu težava glede tega, se naredi racijo, ponovi na nekaj dni in bodo bedaki onemogočeni. Naslednjič pa dodatno jurja kazni, če jih zaseg ne spametuje dovolj. Se bodo potem morali starši ukvarjati z njimi in jih spametovati, če sami niso sposobni dojeti tega.
Take racije se je delalo, ko je bil FF popularen, pa je bila zadeva zvečer na relativno praznih cestah. Očitno se vse da, le policija bi se morala zmigati.

S tem dosežeš, da bodo v veliki večini legalni 25km/h s katerim je verjetnost velike škode relativno nizka. Seveda pa se spet ustrezno kaznuje, če nekdo divja med pešci. Vse to je že sedaj lepo rešeno v zakonu.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Ne vem. Ampak če pustimo kitajce ob strani je najcenejši soliden moped do 25 km/h piaggio ZIP za 1600 EUr. In če je res komu problem dati 30 eur letno za tisto zavarovanje in registracijo je tudi malo mimo. Recimo, da poba razbije odbijač enemu novemu MB ali kej takega, je škoda takoj večja od vrednosti motorja. In mi kot odgovorni za svoje sončke smo dolžni to plačat. In prav je tako, če si kriv si kriv in to je potrebno sprejeti, da ne govorim, da imamo poleg vsega še strošek z polomljenim mopedom. Poba mi drugo leto končuje OŠ in ker je priden smo se dogovorili, da kupimo en tak moped da se bo v šolo vozu, baba je rekla, da se bo še z njim v trgovino, jest pa še občasno na pir. Pa še svojega maxiscooterja nebom rabu za vsak kilometer iz garaže vlečt. Zavarovat bi ga dal kljub temu, tudi če ga ne bo potrebno registrirat, , saj imaš vsaj mir pred nenapovedanimi stroški. Tudi če bo potrebana tablica, bo cena sprejemljiva, ta ko da ne vem zakaj se folk toliko ***** čet to. Bo vsaj red in tudi kot udeleženec z OA bom točno vedel koga terjat in za koliko, če mi bo povzročil škodo, saj bo zadeva evidentirana in zavarovana.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
vse ok. ampak racija pri FF sceni je bila lažja. Si nardil zaporo na dovozu k leclercu in rešeno. Al pa vrgo kos deske čez asvalt da so mogli počasi diagonalno 5kmh preko pelat
smile-1.gif


15 letnika na mopedu ki leti 50+ pa nimaš šanse, da dobiš. Tisti ki je normaln tak nebo bežal ali delal problemov. Torej za take nimajo racije smisla. Za ostalo golazn pa edino če nardiš totalne blokade vseh ulic, da ne more nikjer mimo. Za to pa ni dovolj policije.
To da mu z loparčkom pomaha je pa za njega pozdrav.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Za vsako rit raste palca in tudi tisti najbolj problematični in prebrisani so 10x pofočkani pri modrih še preden dobro štartajo v srednjo šolo. Pa ne samo zaradi napilenga mopeda.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.185
1.794
113
Kar se mene tiče...del, da bo obvezna čelada (magari kolesarska), je prav da je tako. Karkoli na kanistru te lahko reši.

Okoli registracij...če pustimo stroške pri miru...v trenutku, ko se uvedejo, konkretno pade število kraj tovrstnih mopedov. Ker točno to se je zgodilo s skuterčki.

Kar se kolesarskih tiče (nisem bral predloga...)..upam da bojo pustili frčofele do 25 km/h na kolesarskih. Ker si ne predstavljam kaj bi to pomenilo v prometnih konicah, ko bi tovrtsni hitreci triumfirali po mestnih vpadnicah z 18 km/h.
Razen če uvedejo tako kot na Tajskem..kjer je po zakonu dovoleno da se dvokolesniki lahko šulijo vmes med avtomobili in v križiščih postavijo na semaforju pred avtomobile - da na tak način poskušajo odvrnit uporabo avtomobila v mestih
grims-1.gif
.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.863
5.464
113
A da pa ze registriranega ukrades.... Al pa mu samo tablico speezdiš pa ni varjante
sprasujem se.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.185
1.794
113
Ni ga panike ukrast. Panika ga je potem registrirat. POtem tudi zgubi pomen kraja (vsaj v taki meri kot prej).
 
1. avg 2016
18
0
1
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Da, moped nad 25. Tisti do 25 pa je najbrz bilo krito do sedaj.

Ne se slepit oz. na pamet predvidevati...

Spodaj link do pogojev in člena, kjer je navedeno kaj je zavarovano in kaj ne, naše največje zavarovalnice,
ki ima izključena kolesa z motorjem.... prav tako imajo isto izključitev ostale zavarovalnice v Sloveniji...
(lahko da ima kakšna kakšno izjemo in se motim, vendar do sedaj so vse imele to kot izključitev)

Triglav; PG-DOM 01/15-3
13. člen, ZAVAROVANJE ODGOVORNOSTI
za škode iz posesti in uporabe kolesa brez motorja

Vse kar ima svoj lastni pogon, nima krite odgovornosti iz naslova zavarovanja premičnin...
Če želiš imeti zavarovano odgovornost, kolesa z motorjem (elektro ali bencinskim)....
rabiš za to posebej skleniti zavarovanje... isto kot za mopede nad 25kmh - 50kmh
in verjemite, zavarovalnice ne delajo izjem tukaj...

Je pa problem, da se večina folka ne zaveda tega, dokler "mulc" koga ne zbije in mora potem "fotr" nabrat 3.000€ za škodo in odškodnino...
tako zavarovanje pa stane manj kot 20€ letno...

Čakam osebo, ki se predstavlja na forumu kot ZavarovalnicaTriglav, da potrdi to "strokovno" ...

Čakam pa še isto "osebo" da odgovori na vprašanje v temi glede domskega zavarovanja, za koliko je potem neko stanovanje
dejansko zavarovano (zavarovalno vsoto) v paketnem zavarovanju...

Pozdravljeni,

res je, zavarovanje odgovornosti - bodisi v sklopu paketnega zavarovanja DOM ali samostojno - ne krije odgovornosti za škodo, ki jo povzroči voznik kolesa z motorjem. Zato priporočamo sklenitev posebnega zavarovanja. Letna premija pri kolesih z motorjem v povprečju znaša manj kot 15 EUR. Potencialna škoda, ki jo lahko povzroči voznik, je lahko neprimerljivo večja, še sploh, kadar pride do poškodb oseb.

Lep pozdrav,

Zavarovalnica Triglav
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
262
83
33
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Strošek na letni ravni bo par 10€ kar je zanemarljivo.

Pony Express: najprej bom moral na UE z dvema pričama, ki bosta potrdila mojo zgodbo, da je motor moj, da bom dobil zanj papirje. Sledi tehnični pregled-ga ne bo naredil. Registracija, zavarovanje. Pa čelada na Ponyju, že zdej me vsi gledajo kot da sem z lune padel.
hysterical-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Boš ti z dvema pričama na občini en qrac, ne pony expressa. Si ene 10 let prepozen. Če mu takrat nisi zrihtal papirjev mu jih ne boš nikoli več. Razen če se greš certifikat za oldtimerja. Enostavneje je dobit enega s papirji, tega pa v dele ali za v hosto.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.863
5.464
113
Sej po svoje je butalsko da ne moreš registrirat oldtimerja brez nekih hokus pokusov in izgubljenega dopusta ki ga zato porabiš......in ga potem raje prodaš po delih...al ti pa gnije kje v kakem skednju...garaži...
bonk.gif


Only in slovenistan da propada kulturna dediščina na tak način!
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.813
113
pri taščici
Saj ves, kaj če je bil pred x desetletji ukraden pa oni nimajo vec te evidence o ukradenih.

In ja, tudi jaz imam doma pri starsih apn6s, edini lastnik v cetrt stoletja, racuna mislim da ni vec, ce pa je, je neberljiv ker se je nekaj let vozil s kljuci pod zicem) pa ga potem takem tudi ne morem registirat?
Kar naj dobijo kopijo racuna cerkniske enote trgoavta iz konca oktobra 92. Najbrz je se kje na sdk zavedeno
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Pri vsaki bajti je vsaj en moped brez papirjev. Ne vem kaj dela tale bajc, ampak če pokličeš na 5 upravnih enot boš dobil pri vseh enak odgovor. Da imaš lahko moped še naprej v drvarnici.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Strošek na letni ravni bo par 10€ kar je zanemarljivo.

Pony Express: najprej bom moral na UE z dvema pričama, ki bosta potrdila mojo zgodbo, da je motor moj, da bom dobil zanj papirje. Sledi tehnični pregled-ga ne bo naredil. Registracija, zavarovanje. Pa čelada na Ponyju, že zdej me vsi gledajo kot da sem z lune padel.
hysterical-1.gif
To pa ni več par 10€, a? Skratka jest bom zadevo pospravil v lopo..
čelade nimaš zaradi zakona ampak svoje varnosti. enako je izpravnost motorja. Nimaš izpravnega zaradi zakona ampak lastne varnosti. Prej ko boš to razmel bolje bo za tebe.
Za 300 kubični skuter plačujem letno 60€ komplet vse.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
262
83
33
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Pri vsaki bajti je vsaj en moped brez papirjev. Ne vem kaj dela tale bajc, ampak če pokličeš na 5 upravnih enot boš dobil pri vseh enak odgovor. Da imaš lahko moped še naprej v drvarnici.

Možakar je lepo napisal, da je pri Bajcu reg. Tomos l.57 brez papirjev.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
262
83
33
Preberi celotno stran 22, prosim. 6. post od spodaj, ker vidim, da si len.

Da ne bom samo podpiral tvoje lenobe, morebiti kdo rabi info: starejši moped brez papirjev (tudi oldtimer) se da reg. pri Avtohiši Bajc na Vrhniki vsak ponedeljek. Strošek reg. in tablice=50€.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Ma glej, ne da se mi prepirat s tabo, naredi in poročaj. Pred kratkim sem preklicaril več upravnih enot, AMZS-jev in SVZAŠPŠČT-jev in dobil povsod enoznačen, jasen in nedvoumen odgovor. Da mopeda, brez papirjev ne morem legalizirat drugače kot da grem urejat papirje za oldtimerja (rok, do katerega si to lahko naredil enostavno, na UE, z dvema pričama, je že davno potekel). Ker pa moped še ni bil toliko star, da bi bil oldtimer sem ga prodal in kupil drugega s papirji. Toliko o moji lenobi.