Kolesa z motorjem-nova zakonodaja

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ne mi zavarovanja ponujati kot razlog. Ce naredis nesrečo s kolesom, mopedom, smučmi..... Si pri vecini nepremicninskih (ne ravno ultra budget) zavarovanj zavarovan tudi za to odgovornost. Ali se motim? Meni je bilo tako razlozeno. Ce so mi lagali, mi sporočite, da nekoga za ušesa .
Ce pa bo zadeva friznena, pa tudi placano zavarovanje in registrirano kolo ne bo veliko pomagalo.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne mi zavarovanja ponujati kot razlog. Ce naredis nesrečo s kolesom, mopedom, smučmi..... Si pri vecini nepremicninskih (ne ravno ultra budget) zavarovanj zavarovan tudi za to odgovornost. Ali se motim? Meni je bilo tako razlozeno. Ce so mi lagali, mi sporočite, da nekoga za ušesa .
Bingo, tako sem jaz rešil zadevo. En podpis na obrazec, dve poslani fotki naknadno in je šlo mimo.
cheer.gif

Zavarovalnica Maribor, ki baje ne izplačuje zadev zelo rada, glede na mnenje tukaj gor.

Ne pozabi pa, da tile najstniški bedaki običajno nimajo stanovanj, še manj pa zavarovanih.
grin1.gif
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kako je z bicikli, ki pomagajo pedalirat? Tako dela večina električnih mtb. Če ne pedaliraš stoji, če malo popedaliraš leti 30+, recimo specialized turbota imaš dokaj z lahkoto na 45 km/h. In po drugi strani, kako bodo dokazali da leti 25+? Kaj bodo delali z njim na tehničnem? Ponavljam, če ne poganjaš gre 0 km/h. Z malo pomoči maš 25+.
Morda ga boš pa nehal srati po cesti tam kjer je kolesarska steza.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Fuknem dve brzine dol, potalam fakiče in spizdim dalje. Če se mi glih da.

Mtl: vsak zdrav 15 letnik ki bi tole tvoje pizduliranje bral bi ti nalašč po zadnjem čez dnevno sobo letu. Samo za kontro staremu prdcu.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Pa naj policaji naredijo red. A sedaj bomo pa vsi nastradali zaradi treh mulcev v tvoji ulici na obali? Ce imajo cajt 8h dopoldan stati v grmovju in strelati z radarjem mimovozece avtomobile v coni 30... Aja, potem bi se revezi prepotili.

Boli? Povej, gre tvoj frčo samo 25 km/h? Imaš mogoče prdulo brez papirjev? Kršiš predpise in se bojiš, da ne boš več anonimen (tablice)? Ali zakaj te je strah tehničnega in registracije?
priden.gif

Imas prav, zberi podpise, da se mladini na obali (kasneje tudi na celini) tetovira stevilke na podlaht, vzame odtise in registrira. Tiste z znano tezavno preteklostjo naj obvezno nosijo se davidovo zvezdo na vidnem mestu.
sprasujem se.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Mtl: vsak zdrav 15 letnik ki bi tole tvoje pizduliranje bral bi ti nalašč po zadnjem čez dnevno sobo letu. Samo za kontro staremu prdcu.
Zaradi mene gre lahko takoj. Samo ne vem, če bo preživel potem padec dol nekaj metrov.
grims-1.gif

Oz. bolje da ne, ker bodo potem starši tožili mene, ker je njihov nedolžen ''srček'' se ponesrečil.
Mi smo tudi kakšno ušpičili, ampak tako nori pa nismo bili, da bi se šli ''jagat'' med folk. Smo se ganjali po gozdih, tankovskih poligonih
grin1.gif
, ne pa v mestu med folkom.
Je pa res, da so takrat policisti nekaj veljali, ne pa danes, ko se marsikdo poščije na njih, ker mu nič ne morejo.

Aja, še toliko o starem prdcu: ta mali se ganja z mini krosko okrog, ampak to po gozdu in travnikih, če gre kaj po cesti (minimalno kolikor je treba) prekleto dobro pazi na vse. Tako da, vse je v vzgoji. In ganja se tudi okrog bajte, pa noben sosed nima nič proti, ker nima prdule, ki se jo sliši 3km naokrog.
Tudi po pločniku se z biciklom vozi (več razlogov), vendar se zaveda, da nima prednosti in se umika pešcem. Vse se da Z MALO PAMETI IN STRPNOSTI, ampak očitno v nekaterih mestih ti bedaki nimajo niti najosnovnejše kulture, kar potem privede do tega, da potegnejo krajšo še vsi ostali.

PS: Me zanima, kateri starši dovolijo frocu, da se vozi s temi Piaggioti 60 in več km/h, ki praktično bremz skoraj nimajo. To moraš biti tudi malo
stupid-1.gif
. Potem bodo pa jokali, da je njihov ''srček'' bil ne vem kaj.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Kakorkoli obrneš. Pojebat cel narod z registracijami za skiroje (ne pozabimo na rolke, rolerje in one palce na fedru za skakat) ker se jih 20 na leto skanta nekomu v avto (19 od teh se normalno zmeni kot ljudje, ker jim avto ni sveti pleh ki si v nebesih, ene trije mogoče zares spizdijo, eden se pa toži naslednjih 15 generacij, je pač vosu). Pa ne mi zdaj naj pripeljem avto da se mi skantate vanj. Če je to največja krivica ki se mi lahko zgodi potem naj se mi vsak dan trije zapeljejo z balanco po vratih.

Nič nimam proti temu da se uvede registracija za vse mopede. Samo upam da mi niso molji požrl prometne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne mi zavarovanja ponujati kot razlog. Ce naredis nesrečo s kolesom, mopedom, smučmi..... Si pri vecini nepremicninskih (ne ravno ultra budget) zavarovanj zavarovan tudi za to odgovornost. Ali se motim? Meni je bilo tako razlozeno. Ce so mi lagali, mi sporočite, da nekoga za ušesa .
Bingo, tako sem jaz rešil zadevo. En podpis na obrazec, dve poslani fotki naknadno in je šlo mimo.
cheer.gif

Zavarovalnica Maribor, ki baje ne izplačuje zadev zelo rada, glede na mnenje tukaj gor.

Ne pozabi pa, da tile najstniški bedaki običajno nimajo stanovanj, še manj pa zavarovanih.
grin1.gif
Imajo njihovi starsi. Problem nastane ce naletis na take ki iscejo predloge (se hujsi so tisti ki jih posredujejo) kako nazdraviti s stanovanjem.
bonk.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ne vem. Očitno sem prehitro preletel (in falil, zato me ne vlečt za jajca) ampak iz tvojega pisanja sem razbral samo pizdenje čez mladino in da zdaj ko smo mi iz teh let da se ne naganjamo več z neregistriranimi po hostah je pa treba vso mladino vključno z onimi tremi piflarkami ki se mogoče res peljejo samo 24 kmh pojebat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Vse se da Z MALO PAMETI IN STRPNOSTI, ampak očitno v nekaterih mestih ti bedaki nimajo niti najosnovnejše kulture, kar potem privede do tega, da potegnejo krajšo še vsi ostali.

PS: Me zanima, kateri starši dovolijo frocu, da se vozi s temi Piaggioti 60 in več km/h, ki praktično bremz skoraj nimajo. To moraš biti tudi malo
stupid-1.gif
. Potem bodo pa jokali, da je njihov ''srček'' bil ne vem kaj.

zmaga.gif


Vozil moped že pri 12ih.....vse obvezno s čelado....od začetka še pod nadzorom fotra.....moped vedno tehnično izpraven ker drugače nisem smel na njega
smile-1.gif
Malo ga sam šravfal.....veliko skupaj s fotrom...

Na koncu sva ga pri 15ih še skupaj sfrizirala
smile-1.gif
Ampak šola "varne vožnje" pri 12ih je ostala za vedno

Pač imam (oz takrat ko so me pač spustili na cesto kot pamŽa) odgovorne starše ( nekako se mi še ne govori v pretekliku)......ki se jim je (hvala bogu) dalo ukvarjat z mano ko sem jih rabil....

Te brazilce ki jih vsi kurcate tukaj.......tukaj pa je pod črto zaj.eb na večih nivojih.....

Kolker poznam mtl-ja sam izvaja enako šolo pri svojem mulcu
zmaga.gif


In tukaj lahko ciaota al pa krosko naviješ na 120 km/h pa prebivalci ne bodo življensko ogroženi zato
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Danes sem glih srečal enga takega "150cm" visokega mulca na Zip-u.

Se peljem izven naselja proti mestu, omejitev 70km/h, jaz z avtom vozim 78-80km/h in zraven opazujem kako me po kolesarski prehiteva mulc na 25-ki ...pol pa se kaj zgodi pa vsi v jok.

Registracijo in čelado obvezno ... pol bodo itak po tehničnem vseeno vozili brez blokad, bodo pa vsaj malo bolj varni.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ne vem. Očitno sem prehitro preletel (in falil, zato me ne vlečt za jajca) ampak iz tvojega pisanja sem razbral samo pizdenje čez mladino in da zdaj ko smo mi iz teh let da se ne naganjamo več z neregistriranimi po hostah je pa treba vso mladino vključno z onimi tremi piflarkami ki se mogoče res peljejo samo 24 kmh pojebat.
Sam sem proti temu zakonu in za izvajanje obstoječega zakona. Izvaja naj se pa striktno v mestih in tam, kjer ti bedaki z napol razpadlimi kantami ogrožajo sebe in ostale. Pa stopnjevanje kaznovanja. Recimo prvič zaseg vozila, drugič zaseg vozila in ''položnica'' za jurja.
Sicer si pa preberi še malo KameleON-a. To je to, kar recimo sam zagovarjam.

Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Danes sem glih srečal enga takega "150cm" visokega mulca na Zip-u.

Se peljem izven naselja proti mestu, omejitev 70km/h, jaz z avtom vozim 78-80km/h in zraven opazujem kako me po kolesarski prehiteva mulc na 25-ki ...pol pa se kaj zgodi pa vsi v jok.

Registracijo in čelado obvezno ... pol bodo itak po tehničnem vseeno vozili brez blokad, bodo pa vsaj malo bolj varni.
Takšen očitno nima niti najmanjšega samoohranitvenega nagona, tako da mu ne bo nič pomagalo. Čeprav, glede na to, da je bilo izven mesta in ZIP ima vsaj normalne zavore, niti ni bilo tako hudo. Če seveda ni bilo pešcev kje zraven.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne mi zavarovanja ponujati kot razlog. Ce naredis nesrečo s kolesom, mopedom, smučmi..... Si pri vecini nepremicninskih (ne ravno ultra budget) zavarovanj zavarovan tudi za to odgovornost. Ali se motim? Meni je bilo tako razlozeno. Ce so mi lagali, mi sporočite, da nekoga za ušesa .
Ce pa bo zadeva friznena, pa tudi placano zavarovanje in registrirano kolo ne bo veliko pomagalo.

Ce narediš nesrečo:
-s kolesom, smučmi, skirojem, rolko, kaj prevrneš, razbiješ... DA, je zavarovano

-mopedom (vozilo ki ima lastni pogon, beri motor) NE, ni krito in vsa taka vozila morajo imeti svoje zavarovanje odgovornosti...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vsak, ki je za zakon in kontrolo je dal kar nekaj skozi.
Vsi ostali neizkušeni.
Težko je mladcu dopovedat nevarnost. Če pa mu ta stari, po zaplenitvi motorja, kupijo novega, naj še oni nosijo posledice. 1000€♦ kazni+zaplemba.
Mladec pa brez dovoljenja 2 leti. Saj ne bo zdržal? Ja pa naj gre še enkrat na cesto. Ko se bo razvedelo, da imajo policicsti akcije po SLO bodo VSI previdnejši.
Pa še to. Ne samo v mestu. Po vaseh se gonjo do onemoglosti.
Policaji so nesposobni!
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Da, moped nad 25. Tisti do 25 pa je najbrz bilo krito do sedaj.

Ne se slepit oz. na pamet predvidevati...

Spodaj link do pogojev in člena, kjer je navedeno kaj je zavarovano in kaj ne, naše največje zavarovalnice,
ki ima izključena kolesa z motorjem.... prav tako imajo isto izključitev ostale zavarovalnice v Sloveniji...
(lahko da ima kakšna kakšno izjemo in se motim, vendar do sedaj so vse imele to kot izključitev)

Triglav; PG-DOM 01/15-3
13. člen, ZAVAROVANJE ODGOVORNOSTI
za škode iz posesti in uporabe kolesa brez motorja

Vse kar ima svoj lastni pogon, nima krite odgovornosti iz naslova zavarovanja premičnin...
Če želiš imeti zavarovano odgovornost, kolesa z motorjem (elektro ali bencinskim)....
rabiš za to posebej skleniti zavarovanje... isto kot za mopede nad 25kmh - 50kmh
in verjemite, zavarovalnice ne delajo izjem tukaj...

Je pa problem, da se večina folka ne zaveda tega, dokler "mulc" koga ne zbije in mora potem "fotr" nabrat 3.000€ za škodo in odškodnino...
tako zavarovanje pa stane manj kot 20€ letno...

Čakam osebo, ki se predstavlja na forumu kot ZavarovalnicaTriglav, da potrdi to "strokovno" ...

Čakam pa še isto "osebo" da odgovori na vprašanje v temi glede domskega zavarovanja, za koliko je potem neko stanovanje
dejansko zavarovano (zavarovalno vsoto) v paketnem zavarovanju...