Tori in rezervni deli

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Spet je bilo nekaj časa in sva z juniorjem razstavila cilinder:
Glava (kar nekaj gareža):
1.jpg

Isto bat:
2.jpg

Po obdelavi:
4.jpg

Ja, vem ni najbolje, ampak to je bilo to. Je pa vsaj gladek (sem s 1500 ko pošmirglal) in pa še vedno na 38, tako da če bo treba, se lahko cilinder še pobrusi. Bat je zaenkrat ostal kar ta, sem kupil nove obročke, ki pa so bili preširoki.
rolleyes-1.gif

Namakanje cilindra v bencinu:
3.jpg

Huh, koliko umazanije (zbita zemlja) je bilo noter. Upam, da bo sedaj malce bolje hladilo vse skupaj.

Zamenjal tesnili pri vplinjaču in izpuhu, dal sem tudi tesnili pod cilindrom in med cilindrom in glavo, saj ju prej ni bilo.

Vplinjač še vedno malenkost pušča (moram še zgoraj spucat, kjer sede igla. Spodaj sem. Sem zamenjal tudi plovec (z enim rabljenim), pa je isto puščalo.

Naslednja stvar je, da elektriko poštimam (za luči in tudi za ugasnitev motorja).

Še dve zadevi:
Podaljšati moram ''ohišje'' zajle (dovolj bo za 0,5cm), tako da lažje potem nastavim minimum. Sedaj občasno še crkne, ker sem ga z tistim za nastavljat nategnil do konca, ampak je še vedno premalo. Kakšen nasvet, kako bi to najlažje naredil? Razmišljal sem, da ustrezno matico prerežem na eni strani, da je lahko nataknem na pletenico in jo potem dam pred tisto za nastavljanje.
rocka.jpg

Gledal sem malo za gume: 10col in širina 3.00 so za skuterje tam po 20-25 EUR, za kross sem našel le dve in obe čez 50 EUR. Na Ebay-u so po 25 EUR. A kdo pri nas prodaja te zadeve po ''normalni'' ceni? Zaenkrat je sicer tista od samokolnice spredaj čisto ok, ampak bom verjetno vseeno nabavil novo pravo za kross.

Drugače pa ta mali sedaj že gre sam tudi navzdol po ''kross progi''
evil.gif
.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Sej obrocki so ponavad al 1mm al pa 1,5mm debeline... Tko da pri 50/50 ti je uspel zaj....
smile-1.gif


Rabis pdf za friziranje tomosa?

Pa na A3 masino komot pase A35 glava...mal bo cesko zgledalo...ma bo vsaj hladilo bolje
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
Dobi celo drugo ročko, tole je nekaj provizoriš...
To itak, ampak moram zadevo začasno rešit.
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
Pa obročke se vedno kupuje s starimi v žepu
wink-1.gif
Imel bat in obročke s sabo. Nisem preveril, kaj mi je prodajalec dal.
uf-1.gif

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sej obrocki so ponavad al 1mm al pa 1,5mm debeline... Tko da pri 50/50 ti je uspel zaj....
smile-1.gif
Točno to je bilo. Novi so bili širši.
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Rabis pdf za friziranje tomosa?
Imam, samo bo zaenkrat ostalo kar tako kot je. Dovolj gre
smile-1.gif
.
Ko bo ta mali to obvladal, bom pa raje kaj drugega kupil za njega, kot da tole štimam. Oz. morda celo A35 mašino gor vržem.
Bomo videli.

PS: Resno so me tile Toriji premamili, da bi si enega zame kupil, samo ne krosa. Fine stvarce
smile-1.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Še eno vprašanje: ali paše A5 direkt na motor, ki je imel prej A3 motor. Ne mislim na nosilce (kar bi moralo pasat) ampak recimo na pozicijo izpuha in pa recimo zajema zraka za vplinjač? Čeprav to zadnje niti ne bi smelo biti tak problem, bolj je izpuh, ker če ima že malenkost drugačno pozicijo, potem bi rabil še nov izpuh, kar pa je no go... Za avtomatika še dobiš, za tega Torija pa je možnost zelo majhna.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Ne...

A3 pa A35 mata isti avspuh....A5 mašina ma pa rahlo drug kot "prirobnice" tam ko pride avspuh
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
ma to so tako male razlike da zašraubaš auspuh gor in ga z roko toliko našponaš da pride do nosilcev zadaj.. ostalo dihtunga pobere..

Ne kompliciraj preveč in si vbij v glavo da je to tomos, kje drugje so še 40 let isti kosi? Če pa niso, pa niso daleč proč..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Da se malo javim po daljšem času.
Iskal sem A5 motor, vendar ni bilo nič na voljo za pametno ceno. Tudi Torija Cross z A5 motorjem ne.
Potem pa je prišla na net tale zadevca.
t.jpg

Zamenjano olje v menjalniku, obojne zavorne obloge (obnovljene, ker se jih ni nikjer dalo dobit
frown-1.gif
. Očitno je to ''kvaliteta'' zadnjih letnikov Tomosa. Ker ni bilo nobene sledi puše oz.. odstranitve le te, tako da so očitno v tovarni ''pozabili'' nanjo.
Je pa tudi to sedaj urejeno (komplet nova puša vgrajena), junior pa uživa na polno. Zadeva namreč občutno bolje potegne kot pa A3 motor na Toriju. Ki pa je bil točno pravi za prve korake
cheer.gif
.
In pa še dve malenkosti sta bili zamenjani (ena pletenica in en nosilec za pletenico).
Sicer pa motor ne izgleda zlorabljen, je letnik 2006, tako da bi moral biti sedaj le vžgi in vozi. Za kako leto, dve potem pa bo treba že nekaj večjega.

PS: Če bo kdo zasledil kakšnega Torija Cross-a z A5 motorjem v dobrem stanju, se še vedno priporočam za info.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
a prejšnjega si prodal? Drugače pa je tori cross z a5 motorjem Tomos Tom.

Sem tudi sam sedaj nabavil torija a3 kompletnega.. pa ga bom počasi obnovil.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
vidim, da si čist noter padel. Kter bolj?? Ti al sin??
zmaga.gif

Pa napreduješ tud hitr....
Kmal boš pri teh zadevah. No... mal je še prehudo, dokler se lepo ne navadi, (sam otroc se hitr navadjo). klik
Pa ne pokaži tega sinu, ker potem boš moral v akcijo
evil.gif
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Link? Za fotke se mi ne da ukvarjati zdaj... mogoče če bo čas..
smile-1.gif
je pa bel original z lučmi... samo nosilci za zic so polomljeni to moram uštimat..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Ajga a nis ti reku da tvoja rit ni za frčomatike?
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
vidim, da si čist noter padel. Kter bolj?? Ti al sin??
zmaga.gif

Pa napreduješ tud hitr....
Kmal boš pri teh zadevah. No... mal je še prehudo, dokler se lepo ne navadi, (sam otroc se hitr navadjo). klik
Pa ne pokaži tega sinu, ker potem boš moral v akcijo
evil.gif
Hehe, huda
smile-1.gif
.
Drugače pa sva oba malo v tem. Zame so malo spomini in pa je fajn, ko po celem dnevu ubadanja z elektroniko malo prešaltam na ''mehansko'' zadevo. Prava sprostitev
grin1.gif
.
Ta mali je pa tudi zagrabil, sedaj že ne teži več, ko mora čistit stvar, pa tudi brez besed je brusil auspuh
aplauz.gif
, da sva ga pobarvala.
Je pa bil zadnjič absolutno najsrečnejši otrok na svetu
grin1.gif
. Kar ne moreš verjeti.
Tako da, dobro mu gre. Upam pa, da je sedaj dovolj šraufanja
wink-1.gif
oz. še tisto pletenico zamenjam in en vijak dodam.
Kaj hitrejšega mu zaenkrat ne bom še privoščil, ker za to rabiš potem že pravo progo, tega pa v naši okolici žal ni
frown-1.gif
.

Sicer pa zase iščem še eno večjo krosko, da se bova malo skupaj zapodila po gozdnu. Pri nas je tega več kot dovolj, gre sicer že sam malce naokoli, ampak zaenkrat ga ravno ne bi še pustil nekam daleč samega.

Še en dodatek: zanimivo, da meni Tori bistveno bolj sede, ker ima drugačno geometrijo, pa balanca je širša. Se z njim komot peljem, tale MC50 mi je pa nekam ''majhen''
grin1.gif
. Sta pa obapribližno enake velikosti.
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
Link? Za fotke se mi ne da ukvarjati zdaj... mogoče če bo čas..
smile-1.gif
je pa bel original z lučmi... samo nosilci za zic so polomljeni to moram uštimat..
Mislil sem kakšno fotko... Pa po obnovi
smile-1.gif
.
Sam sem še en video spravil skupaj za začetek, ker tega ni ravno dosti na netu. Pa da bo za vir.

Sem pa malo pobaral tudi v Tomos in večine delov specifičnih za MC50 ni več možno dobiti. Tudi original nalepk žal ne, grafike pa niso ravno navdušeni, da bi poslali in bi si dal printat. Ampak bo že.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ima pa bratranca za zgled, ki sta malo večja in imata oba KTM-a. Ta večji 85ccm z nekaj čez 35KM je nor
uf-1.gif
.

Malo preoptimistične številke, ampak tako je vedno, kjer moč ni jasno podana...