Tori in rezervni deli

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Imaš na FB (MTL Car garage)

ATX vilice maš tukaj (glej PDF ATX)....s spodnje strani vilice maš šravf...odšravfaš pol bi moglo it pa narazen....

AUTOUSLUGA HR
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Dobiš še katalog od Tomos Super Tom...samo naložim na DX
smile-1.gif


EDIT: https://www.dropbox.com/sh/tbapoofzu6gquyc/AACGiUMOFJsHtQaJ1LEeRdGRa?dl=0
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Gledam PDFje....

Mašina na sliki (tvoji) deluje A3 model.....na PDFju od Super Tom kaže pa A35 mašino (lamelni vsis)....

Ne vem pa če je Super Tom enako Tori (najbrž ne in ravno zato razlika med A3 in A35-novejši avtomatik)


Vilce da bi bil nižji bi pasale od kakega Flexerja al pa youngster/racinga.....ampak ČE ti od ATXa uspe porihtat bodo boljša izbira
smile-1.gif


EDIT: A3 mašino najdeš na prvem linku na tej strani.....ni pa neke bistvene razlike na sliki kot od A35 ( drugačen cilinder..posledično lamelni vsis...stem spremenjeno koleno od frgazarja)
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Know how
smile-1.gif



Kako se znebiš ropota v prvi prestavi (klenkanja )


Olje si zapomni..... OMV ATF A....drugače bo drsela sklopka pri prestavljanju ( NE dajaj ATF III
ne-ne-1.gif
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
kolko se jaz iz svojega otrostva spomnim je bila črno bela kombinacija top. Plastiko smo hodili v Veplas flikat in popravljat vedno se je kaj zlomlo veplas je bil pa par blokov stran. tako da ce se ne motim je bil fiberglas pa nas tori je bil dosti nizji spredaj od tvojega.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Kameleon prepameten
smile-1.gif


Vilce so atx, imajo semering + olje, vsi modeli sicer ne ampak te mislim da ja. Naj bi bili vsi beli. Vzemi strehco dol in od znotraj(spodaj) zaflikaj s poliestrom (polovica atxovih na trgu je tako flikanih). Super Tom je novejša-kasnejša verzija, a5 mašina, morda še kaj, kasneje še mc50 isto a5 mašina ostalo že drugo. Če jo kje stakneš samo vzemi in menjaj, vzdržljivejša, boljši ferg,.. No ja za tvojega ne vem ali imaš encarvi ali delorto... encarvi je problem nastavit, sploh če je model brez zunanjega dostopa do dize.

V glavnem teh a3 mašin je toliko da se niti šraubati ne splača... samo gas.

Kje si ga staknil in za koliko če ni skrivnost?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Najprej se opravičujem, da nisem napisal kaj več prej, ampak enostavno ni bilo časa
frown-1.gif
.
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
Vilce so atx, imajo semering + olje
Drži, sem preveril in ima spodaj vijake. Dejansko pa je luft minimalen: namreč spodaj fiksator za zavore ni bil privijačen in je zato butnilo, če si probal naprej/nazaj. Bom pa vseeno zamenjal olje. Kakšno naj dam noter?
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
Vzemi strehco dol in od znotraj(spodaj) zaflikaj s poliestrom (polovica atxovih na trgu je tako flikanih).
Drži, je tudi ta že bil
smile-1.gif
:
wp20160223164703pro.jpg

Citat:
Uporabnik gustav pravi:
encarvi je problem nastavit, sploh če je model brez zunanjega dostopa do dize.
Ugani, kakšen vplinjač je
smile-1.gif
:
wp20160228130141pro.jpg

Citat:
Uporabnik gustav pravi:
Če jo kje stakneš samo vzemi in menjaj, vzdržljivejša, boljši ferg,..
Točno to nameravam. Imamo doma avtomatika s tem motorjem in kljub daljšim prestavnim razmerjem, je pospešek boljši.
Ampak v tej fazi, bi rad tegale spravil v normalno stanje, ker za kakšnega pol leta je tole ravno prav kolikor gre. Ko pa jima bo zadeva popolnoma domača, bi pa motor zamenjal. Ampak teh novejših motorjev je precej malo. Če ima kdo kakšen kontakt, se priporočam.

Drugače motor dela ok (z občasnim čudnim zvokom), le minimum bo treba nastavit, še prej moram pa ročko od gasa dobit, ker je to verjetno povezano skupaj.

Zamenjal bom tudi vsa tesnila, ter po potrebi še batni obroček (in pa cilinder moram očistit, da bo vsaj za silo hladil: to pa zna biti poleti problem, ker neke hitrosti ta motorček nima ravno):
wp20160228125950pro.jpg


Olje v sklopki sem pogledal in je prišla ven neka čudna rjava zadeva, tako da to gre tudi v menjavo. Čeprav sklopka prestavlja lepo.

Je pa motorček sedaj lepo očiščen, kot je treba, zategnjenih je en kup vijakov, ki so bili odtegnjeni, zamenjani vijaki po motorju, ki so bili vsi ''požrti'': Žal jih za ravni izvijač nisem dobil, ampak tudi križni bodo ok
smile-1.gif
:
wp20160305134015pro.jpg


Zamenjana svečka (tista noter je bila že konkretno ''skurjena''. Noter je šla Bosna F75:
wp20160305123927pro.jpg

Zašvasan en nosilec za plastiko:
wp20160228150041pro.jpg


Narejena ''izboljšava''
smile-1.gif
:
wp20160305134108pro.jpg

Stopalke drži le tisti košček železa in če se motor zvrne, železo popusti in se zvije. Tako sem dal vmes en vijak, ki je povezal železi na obeh straneh in bi to moralo biti dovolj robustno, da bo zdržalo tudi padce.

Zavore so pa ok, sem jih le malo pobrusil z brusnim papirjem, da so lepo gladke:
wp20160228150031pro.jpg


Pa še dve fotki med delom:
wp20160228141613pro.jpg

wp20160228145855pro.jpg

Drugače je pa plan, da se pobarva okvir v črno, gume in plastika pa v original belo, kot je bil pred ''preobrazbo''.

Cena je bila pa 200 EUR...

Se pa že oba vozita z njim, ta malemu gre sploh ok, je tudi že obvladal z gasom držati minimum
cool-1.gif


Drugače sem se pa tudi sam malo vozil z njim
evil.gif

To je pa druga faza: da si še jaz nabavim nekaj podobnega, a večjega (recimo kakšen ATX), da gremo potem skupaj malo srne po gozdu plašit.
aplauz.gif
...

 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Potem ni srbski? Veš še za kakega zdaj ko si raziskal trg?

Spredaj mu daj kakšno boljšo gumo, tole od šajtrge ni nešto..

Imaš ta dobro verzijo encarwija z zunanjo dizo. To se da uporabljat.. Za mašino ne skrbi, da tole pregreješ moraš biti že majster (meni edinkrat ratalo na nekajurnem izletu na jelovico, ful gas, odrasle kile-pa se je moped še dolgo vozil po tistem..).

Z ročko verjetno ne boš nič rešil, šraufaj ferg..

Lep švas si naredil hehe :D

Štrihat in rihtat za moje pojme brezveze, itak ti ga bosta razturila... raje kupi še enega če imaš dva mulca.. Koliko sta stara drugače?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, da bi vedel ni, lahko pa tudi. Ker ta je prodajal dva. Sem ga pa na bolhi našel. Samo moraš sledit.
Ja, za sprednjo gumo vem, ampak pri tej hitrosti ni panike. Po mokrem se pa tudi ne bo vozil.

Hehe, glede švasa, ne bom komentiral. Drži, itak se bo pa čez pobarvalo.

Kar se štrihanja tiče: sta kar ok oba in ko bosta obvladala bom dal gor šele plastike in vse, pa rad imam vse pošlihtano. Tako da po moje se bo štrihalo.
smile-1.gif


Ta mali ima 6,5 let (mu je malenkost prevelik, ampak se že znajde, če je na prstih
smile-1.gif


Aja, imam pa že plan, če bom šel letos dol na Balkan, da si bom spotoma začrtal še ''shopping plan'' za dele in ostale zadeve. Morda še kakšnega navadnega celega gor pripeljem za punco
evil.gif
).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
zmaga.gif


Zanimiv geštel da ma "odžagano" cev ....

Če majo vilce luft jih pomojem rešiš če menjaš teflonske puše not!
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Večina delov je od Tomos MC-ja. Potrebna je bila predelava grušta, zadnjein prednje vilice MC, da sem sploh spravil njegova platišča gor(12" in 14").Blatnik se ne ve, čigav je. Diski MC senior pro. To sem pred leti zrihtal za nečaka. Sedaj pa še tri leta počiva in bo za mojega sina.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Hudo
cool-1.gif
.

Počasi se nekaj dela:
zamenjana cevka za gorivo (original je bila čisto trda)
očiščen vplinjač
nastavljen minimum z ročko za plin
zamenjano olje v sklopki, ki je pa dobro prestavljala, čeprav tisto, kar je ven prišlo, ni bilo ravno podobno olju

zamenjane prednje zavore, ker so nesramno cvilile. Kupljene so imele preveč ''mesa'', tako da sem jih moral zbrusit in tako stanjšat. Rezultat je pa tukaj (upam, da ni bilo azbesta noter
smile-1.gif
):


odstranjen izpuh, ki sem ga zbrusil

nato pa še premazal z nevtralizatorjem rje

Sem razmišljal, da bi ga pustil samo zbrušenega, vendar je bilo žal precej delov, kjer ni bil pobrušen do sijaja, tako da bo šel v črno. Kateri visokotemperaturni sprej predlagate?
V izpuhu ni bilo nič za zadušitev hrupa. Vsaj nekaj malega bi dal noter, ker sva s tamalim prav zraven hiše poštimala začasno kros progo, tako da bi ga rad malo utišal. Kaj naj dam noter (stekleno volno?) in kam? Pred tale zadnji del izpuha ali noter v njega (med ta dva dela)?

Vsakič, ko se motor ugasne, se potoči ven malce goriva (čez cca. 5min je spodaj pri tački majhna lužica). Zgoraj pipica zapira pravilno. Sumim tole tesnilo:

Morda še kakšen predlog, kje bi lahko gorivo ''točilo''?

Zračne reže na cilindru in glavi so konkretno zamašene s strnjenim prahom. Ima kdo kakšen predlog, kako se tega rešit brez, da bi vse ročno drgnil dol? Sem razmišljal, da vržem cilinder v vodo za par urc (itak ga moram dol pobrat, da preverim bat), da umazanija popusti in bo potem šlo lažje dol. Ali zna to biti kakšen problem za notranjost cilindra?

Potem se lotim elektrike in ko bo vse delalo gremo v barvanje ter menjavo gumic na nosilcih za noge in ostale malenkosti.

In pa še delno razstavljen motorček v akciji
grin1.gif
:
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Cilinder pucaj v bencinu ne v vodi.. boš reskiral evro za čiščenje..

Ne vem sicer točno kako sta ti dve cevki v auspuhu narejeni, ampak tole je dušilec auspuha.. okoli cevk navij volno in bo bolje.. (med obe okrogli ploščici...)

Malemu pa nabavi pravo čelado preden ostane brez zob..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Kar se puscanja bencina tice...

Lahko je tesnilo

Lahko je plovec....ALI igla zgoraj ne tesni (spucaj lezisce)...ALI pa jo moras malo na gor porint (ČE je take sorte da se da premikat po plovcu...lahko da je fixna!)...tako bo plovec prej zaprl benz...

Lahko pa da je plovec za zamenjat...