Tori in rezervni deli

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Malo razmišljam, da bi tamalemu nabavil en moped. Tori se mi zdi nekako fajn varijanta: majhen, enostaven, ne leti
grin1.gif
in pa predvsem dokaj nizek sedež, tako da lahko tamali doseže tla.
Zanima pa me, kako je kaj z dobavljivostjo rezervnih delov za te zadeve? Pustimo motor, ki je od avtomatika, bolj me zanimajo amortizerji, zavore, itd. Novih se namreč itak ne dobi, pa bi kakšnega rabljenega kupil. Sem pa prepričan, da bo treba kaj popravit. Bolha ne pokaže ravno kakšne ponudbe. Se da kje drugje dobiti te zadeve?
En mi je sicer v odličnem stanju ušel izpred nosa
uf-1.gif
. Če pa ve kdo za koga, ki prodaja, se pa tudi priporočam. Sploh me zanima Tori Cross.
Tori mi je predvsem všeč ker je dokaj enostaven in poceni za vzdrževat. Sem razmišljal o kakšnih Kitajčkih (ki so novi cenovno skoraj poravnani z rabljenimi Toriji), ampak tisto lahko samo še v smeti, ko crkne (in ne če crkne
grin1.gif
).
Še najraje bi kakšno električno zadevo, ampak to se itak začne čez jurja in še več, tako da nekako ne gre čez.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Saj nimas kaj, masina je od avtomatika, kaj drugega bi se menjal? Na tomosu tako ali tako pase vse na vse.. Edini problem pri torijih je bil zadnji amortizer vendar se danes ob poplavi tudi kitajskih stvari ze najde en nadomestek ce ne najdes originala. Oz. Se ga da zrihtat..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
grin1.gif

Jah lej, 6 letni mulo nima kaj delat z mopedom v prometu.
Za njive in gozd pa dokumenti (zaenkrat) se niso potrebni...
wink-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Verjetno je predhodnik mislil na Arizono (tržnica District Bræko), ampak na rezervne dele. Sicer se nisem poglabljal (če imaš 1000ccm motor ne gledaš rezervnih delov za Tomos:)), ampak za Tomosa so bile tam vsaj ene 3-4 štacune kjer so imeli po mojem vse od Tomosa. Cene pa seveda bosanske.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Tako je glede delov arizona je majka za tomos. Mislim pa ne me držat za besedo ker nisem že dolgo bil dol v Tuzli malo pred glavno pentljo šiæki brod na levi ali desni strani je bil en tori fan shop bolj tko zgleda kot odpad jih je mel ene 10-20 vedno na zalogi.

sicer si dol tomosinko harleyi tukaj ide svuda jebeš kineza koji se ubrdo gura.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
A lahko morda kakšno bolj točno informacijo glede lokacije te zadeve. Morda preko google street view-a?
Ker to bi mi bilo interesantno...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Načeloma je za dele ''problem'' mašina. Ta je od Avtomatica, za katerega se deli dobijo. Kaj pa ima drugega za crkniti...? Zavore so itak od Tomosa, je dobavljivo. Če v vilicak spusti kakšen semering... spet paše od Tomosa. Zadnji amortizrji, spet od Tomosa. Tona je vse dele uporabil ali malo preuredil od Tomosa. Če bi pa počil okvir...se pa itak zašvasa. Če bi počil.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
drugace jih mas kr nekaj na tem linku.
Hm, olx.ba pa nisem nič preverjal. Bom spremljal še tole zadevo, pa upam, da se bo nekje kaj pametnega pojavilo. Sezona se bliža...
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Tako, nekaj se je znašlo na dvorišču. Na fotki izgleda lepši kot je v resnici
smile-1.gif
.
Najprej bi rabil komplet ročko za gas s ''čokom''. Če kdo ve za kakšno, se priporočam.
Luft v vilicah bo treba uredit: kolikor sem videl, se le da noter mast in bi moralo biti ok. Zadnji amortizer izgleda ok.
Zavore sicer prijemljejo, ampak bodo tudi potrebovale najmanj čiščenje, če ne zamenjavo.
Motorček dela, minimuma ne drži, tako da predvidevam, da bo treba vplinjač očistit in nastavit.
Sklopka je bila nedavno nazaj zamenjana, tako da prestavlja kot nova
cool-1.gif

In pa v izpuh bo treba nekaj steklene volne dat, da ne bo tako glasen (ja vem, verjetno bom prvi, ki bo to naredil
smile-1.gif
).
Komplet čiščenje, še razmišljam ali bom kaj barval. Ima morda kdo kje fotke original barv oz. a je to morda original? Malo dvomim sicer, ker sem vse druge videl le bele.
Drugače je v relativno ok stanju, le prednji blatnik bom moral popravit, ker je počen na dveh mestih. Kakšen nasvet s čim naj to ''zašvasam''? Je pa plastičen, kolikor sem uspel na hitro pogledat je zadeva iz steklene volne ali nečesa podobnega.
mped.jpg
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Čisto možno, ker je spredaj višji kot so serijsko
wink-1.gif
. A se isto ''poservisirajo'' kot od avtomatika?

PS: A imajo kros klubi kakšno spletno stran z rabljenimi stvarmi? Rabim želvo in ostalo zaščitno opremo za otroka.