MP3

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Paziš na čisto enake stvari kot pri npr. Beverlyu. Lahko sicer več stvari crkne, samo tega vnaprej ne moreš videt.Če blokada nagiba ne dela boš pa verjetno iz prve opazil
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
pazi na glavni krmilni ležaj če gre lepo ali se pa zatika.
del kot tak je poceni. Samo šraufanja je za kar lepo število ur, da se menja.

ostalo pa isto kot za ostale skuterje.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Če nimaš izpita za motor, pazi, da kupiš LT model, ki ga lahko voziš z izpotom za avto.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Če nimaš izpita za motor, ga zelo verjetno itak ne moreš registrirati oz. biti uporabnik.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
a ti ne beres kaj pisejo ostali. ce je verzija LT, velja za trosledno vozilo za katerega potrebujes izpis B kategorije. tudi registrira ga lahko vsak, ki ima izpit B kategorije.
sicer pa so pri nas s temi izpiti in kategorijami cisto prevec trceni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
pazi na glavni krmilni ležaj če gre lepo ali se pa zatika.
del kot tak je poceni. Samo šraufanja je za kar lepo število ur, da se menja.

ostalo pa isto kot za ostale skuterje.

A to je tisto zarad česar moraš pol scooterja podret....pa met poseben ključ za zategnt.....posledica je luft v balanci
sprasujem se.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ti očitno bereš samo zadnji post in ne ostalih. Če bi prebral še predzadnji post, bi videl da sem repliciral uporabniku "Nobody".

LT verzijo bo lahko sam registriral/vozil, običajne verzije pa ne bo mogel če nima B izpita. Je tako bolj jasno napisano (če bereš samo zadnji post)?
grin1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Ti očitno bereš samo zadnji post in ne ostalih. Če bi prebral še predzadnji post, bi videl da sem repliciral uporabniku "Nobody".

LT verzijo bo lahko sam registriral/vozil, običajne verzije pa ne bo mogel če nima A izpita. Je tako bolj jasno napisano (če bereš samo zadnji post)?
grin1.gif

Malo popravljeno
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Hvala!

So vse kubature na voljo v LT verziji?
V čim je pa sploh razlika med LT in drugo verzijo?

lp
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Na hitro LT je za B kategorijo in ima razmak med prednjimi kolesi večji (da gre za dvosledno vozilo), zadnjo bremzo bremzaš z desno nogo, pa smernike ima na pecljih (večji razmak), navadna verzija pa v plastiki na zadku, kot ostali skuterji. LT lahko voziš samo z B, z A ga ne moreš, in obratno navadne samo z A, z B jih ne moreš. Po spominu je LT 250, 400 in novejši 300 in 500 ccm. Tudi Yourban (nekako manjša mestna verzija - ni tako maxi) je v LT verzijah. Kolker vidim na www.piaggio.si so v ponudbi samo LT modeli. Verjetno so se najbolj prijeli in imajo širši potencial kupcev.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
pazi na glavni krmilni ležaj če gre lepo ali se pa zatika.
del kot tak je poceni. Samo šraufanja je za kar lepo število ur, da se menja.

ostalo pa isto kot za ostale skuterje.

A to je tisto zarad česar moraš pol scooterja podret....pa met poseben ključ za zategnt.....posledica je luft v balanci
sprasujem se.gif

ja podret moreš vse spredaj. ni lufta ampak se čuti, da negre ležaj gladko. je "narebran" in se zatika.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.365
227
63
Kras
www.mtl.si
A lahko eno off topic vprašanje. Zakaj bi kupil MP3? Za vsakdanjo vožnjo in opravke ali za vikend ''užitek''?
Namreč vozil sem kar nekaj prejšnjega 400 kubičnega in sedaj tudi občasno sedem na čisto novega 500 kubičnega LT-ja.
Sedaj pišem osebno SUBJEKTIVNO mnenje, tako da ne me lastniki raztrgat: še bi razumel, da si nekdo kupi to zadevo za vsakodnevne opravke, saj je dokaj udobna, varna, itd. In pa seveda B kategorija je zadetek.
Za vikend vožnje je pa zadeva bljak (pač kot vsak skuter). Nobenega užitka, tisto tuljenje motorja, nikamor ne gre (ja tudi 500 kubični), itd. 500 kubični recimo za silo se da še kaj prehiteti, ampak pri 100 km/h je zadeva že rahlo anemična. Da ne začnem niti o porabi. Zadnjič sem naredil sam cca. 250 km v ECO načinu (ja tudi to imajo sodobni skuterji
grin1.gif
) in poraba je bila 4 litre. Pa sem se vozil zelo upokojensko. Loool. In kar mi gre pa najbolj na jetra je pa stalno rahli tresljaji levo/desno na krmilu. In ne, tudi na novem s 1000 km prevoženih km je isto, tako da ni bilo nič narobe tudi s tistim 400 kubičnim.

Zgolj kot primer: brat ima Suzukija 650 SV ali kaj že je. Sem zadnjič naredil en krog, pa to je čista igračka. Da ne govorimo, da pri 100 km/h lepo prede in mu je prav dolgčas, hočeš prehiteti ni panike, samo švigneš mimo.
Torej moj zaključek: MP3 za vsakodnevne opravke recimo (in seveda če nimaš izpita za A itak nimaš izbire), za vikend užitek pa ni šans. Da ne govorim, da 500 kubični MP3 pride 10 jurjev.
rolleyes-1.gif


Še enkrat poudarjam: to je moje SUBJEKTIVNO mnenje in čisto razumem, če nekomu MP3 odlično zadovolji želje in zahteve in je z njim zelo zadovoljen. Tole sem napisal zgolj v razmislek bodočemu kupcu MP3-ja. Predlagam, da si ga za en dan morda rentaš in vidiš, če ti ustreza. Potem pa sprobaj še kakšnega 650 kubičnega endurca ali kaj podobnega. Seveda, če imaš A, sicer itak odpade.

PS: Še eno vprašanje: zakaj hudiča ti maki-feni nimajo tempomata?
confused-1.gif
Vsaj kot doplačilo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po drugi strani pa če mene vprašaš je menjalnik na pravem motorju moteč,

Raje bi mel čisto avtomatiko, ne pa šaltanje

Ok,eni majo quick shift
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Maš tudi, ampak lej, verjetno tebi tudi ne bi pasalo, če bi imel motor 8+ prestav pa bi samo šaltal.

To je pač posledica lastnosti motorja na notranje izgorevanje, da rabi menjalnik.

Fantazija bo električni motocikel, milina, vedno navor, udobje...

Večina novejših motociklov že tudi gre na pol avtomatiko do avtomatike, skratka počasi adijo šaltanje z roko in sklopko, ki je za moje pojme stupid.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
@mtl
hehe si kr zadel bisvo ja. Jaz recimo vozim yourbana 300 za vsakodnevne opravke. Pač namesto avta, da lahko parkiram kjerkoli, da sem imun na gužvo itd. in kaj se tiče primerjave Mp3 in pa Yourbana sem že večkrat napisal, da je tavelik mp3 kanta. Se raje v koleno vstrelim kot tisto vozim (sem ga imel za nadomestnega za 2500km). Sploh za 10 jurjev. (Še za yourbana ni šanse, da bi dal zdaj 7 jurjev + kolk je zdaj cena)
Recimo jaz ga imam v pogonu celo leto, neglede na temperature. Če je suha cesta se peljem z yourbanom tu v okolici recimo do 20km. Da bi pa še kdaj kam dalje al pa kaki izlet si pa ne predstavljam.
Kar se tiče užitka v vožnji. Res, da glih z kolenom nemoreš po tleh vlečt se pa brez problema malo bolj dinamično in zabavno pelje. Valda v mejah kar 300 kubikov dopušča. Govorim za yourbana. Ga brez problema v ovinku nagneš do konca in se imaš neko zaupanje v skuter. Tavelik mi ni vlival zaupanja. Se mi je zdel nestabiln, sploh v hitrejših dolgih ovinkih. Nonstop je rabil neke popravke.

pa še glede snecerja se popolnoma strinjam. Prav zato so meni skuterji všeč, ker je samo gas. Sploh za tako mestno uporabo in neko hitro skakanje okoli ni boljšega. Plus uporabnost in prostor, ki ga pač ostali motorji nimajo.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, v kavbojkah oz kak si oblečen...čelada in gremo

Za motor pa cela priprava.

Kawasaki 300 je tudi kul motor

Men so "skuterji" tudi všeč, uporabni, lepi, precej zmogljivi, na kakšnem semaforju zna bit motoristu kdaj nerodno ce ni berajt...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Strinjam se z vsemi vašimi ugotovitvami. Skuter ne nudi take užitka v vožnji kot motor. Ni takih pospeškov, pojemkov nagibov itd. So nekoliko bolj švoh, ampak z njimi lahko potuješ tako kot z motorjem, če ne še udobnejše. Tip vožnje maxi scooterja je bolj podoben vožnji choperja, kot nekih moto raket. Kaj je prednost, mestna uporabnost, tudi moj 220 kilski se v mestu obnaša kot 50 ccm scooter, za razliko lahko pa z njim tudi na hitro na morje skočiš, narediš tudi kake daljše več dnevne ture. Prostor pod sedežem imam jest dost za kak teden potovanja in ne rabim kufra. Zadeva je precej udobna, položaj nog lahko med vožnjo spreminjaš, itd. Poraba ugodna. Moj v povprečju 3,8 litra. Servisi, gume itd smešno poceni glede na motor. Se pa strinjam, da je mp3 nekoliko težji, širši in morda malo manj mestno uporaben. sam prednost v MP3 vidim samo za tiste ki nimajo A kategorije, ostalim bolj priporočam normalen maxiscooter. Glede opreme. za v trgovino, na pir, v sosednje mesto ponavadi vržem gor želvo, jakno, rokavice in čelado, spodaj pa teniske in kavbojke. Za kake daljše ture vedno oblečem komplet moto opremo skupaj z hlačami in škornji. Hebat ga, zadeva leti 160. Kakšna je razlika ko fukneš z 100 km/h z motorjem ali scooterjem? Je pa v poletnem času zelo vroče v kompletni moto opremi, je pač veterna zaščita dobra predvsem pri nogah. Zato bom namesto klasičnih hlač nosil Draggin jeans CAMO hlače, z kevlar podlogo in kolenskimi ščitniki.