MP3

I

Izbrisan uporabnik #488

evil.gif


Resni skuterji so meni kar kul, veliko ljud jih ima za potovanja in ostalo, vedno manj je razlik z motocikli.

100813-2014-kawasaki-j30.jpg


ta bi meni zelo sedel, kljub temu, da je le 300ccm
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
gilera gp800 to je stroj
smile-1.gif

Ne hvalijo ga ravno najbolj po raznih testih. Razen motorja naj bi vse ostalo šepalo Bolj hvalijo sestrično aprilio mana. Za bolj touring zadeve je še vedno burgman zakon, o voznih lastnostih pa Tmax, pa še kak BMW c sport.
 
Nazadnje urejeno:

legenda

Pripravnik
10. feb 2008
152
0
16
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
gilera gp800 to je stroj
smile-1.gif





aplauz.gif


Rajši ostanimo pri bistvu teme in to je MP3. Tudi sam sem ga imel in imam same pohvalne besede tudi na daljših vožnjah. Slabost je bila da se bolj čutijo luknje in slaba cesta zaradi majhnih sprednjih koles. Pelješ se pa na suhi in mokri cesti enako hitro
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.409
113
Pa pozabili ste, da na skuterjih zelo najjebe križ. Ljudje precej jamrajo zaradi bolečin v križu, saj z ritjo pokasiraš vse luknje naših lepih cest.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.409
113
Gledam kako imajo ljudje pri Burgmanu noge naprej in rad bi videl človeka kako se pelje po luknjah v taki drži.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Pa pozabili ste, da na skuterjih zelo najjebe križ. Ljudje precej jamrajo zaradi bolečin v križu, saj z ritjo pokasiraš vse luknje naših lepih cest.

Križ je bil na moji jamahi problem, dokler nisem začel nositi želve. Na križ se z ceste ne prenaša nič. Križ faše bolečine ko se po čopersko vsedeš, noge naprej, ledveni del nasloniš na tisto naslonjalce, nato pa začneš čedalje bol puklasto skupaj lezt. Dokler steguješ hrbet tako da je vedno raven ni problemov, ampak po dolgi vožnji počasi z hrbtenico dolj lezeš, posebej če imaš pogled naj meji vetrobrana. Z želvo mam vedno hrbet bolj raven in sedim bolj pravilno. Celodnevna vožnja in 500 km brez problema.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Gledam kako imajo ljudje pri Burgmanu noge naprej in rad bi videl človeka kako se pelje po luknjah v taki drži.

Komot. Preizkusi enkrat.
Drugače ma burgman glede na majesty nižji sedež in bolj oddaljen od balance s tem ima bolj čoperski položaj, tam je pravilna drža še pomembnejša.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Čisto informativno za yamaho majesty na spodnjem linku se možak drži popolnoma pravilno, tudi če bi noge naprej iztegnu

https://www.youtube.com/watch?v=S54HtzAfJFA

Tukaj se drži nepravilno. V takem položaju na daljših vožnjah začne trpeti vrat, zgornji del hrbtenice in kasneje tudi križ. Ne pravilni položaj ima zaradi položaja prednje šipe, ki ga sili bodisi skozi se stegovati nad njo ali se skrčiti in gledati skozi njo. No ta problem sem sam rešil z montažo MRA spojlerja, in v čelado več ne dobivam vetra (malo samo na vrhu) in ni tresenja glave. Praktično je enako ali se peljem 80 ali 150. Tukaj pravilni položaj zelo pomaga ohranjati želva na hrbtu

https://www.youtube.com/watch?v=kFNAHFh_dvw
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
JP tako je. Tista samostojna z naramnicami in ledvičnim pasom in ne tista ko si jo namontiraš v jakno.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
No, to se precej drugače bere kot tisto, kar si prej napisal.
wink-1.gif

Drugače je pa to glede občutka varnosti lahko precej varljivo. Namreč spredaj že gre morda fajn, ga pa zato zadaj odnese potem. Tako da pamet v glavi tudi na MP3 ni odveč
evil.gif
.
Kot sem pa napisal, sem prevozil kar nekaj km s 400 kubičnim in sedaj že tudi s 500 kubičnim. Pa verjetno še kaj bom.
grin1.gif
 

legenda

Pripravnik
10. feb 2008
152
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
No, to se precej drugače bere kot tisto, kar si prej napisal.
wink-1.gif

Drugače je pa to glede občutka varnosti lahko precej varljivo. Namreč spredaj že gre morda fajn, ga pa zato zadaj odnese potem. Tako da pamet v glavi tudi na MP3 ni odveč
evil.gif
.
Kot sem pa napisal, sem prevozil kar nekaj km s 400 kubičnim in sedaj že tudi s 500 kubičnim. Pa verjetno še kaj bom.
grin1.gif


aplauz.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik legenda pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Brez zamere ampak zadnji stavek pove vse o tvoji verodostojnosti.

Govorim o nižjih hitrostih. Najprej se pelji in potem komentiraj
zmaga.gif
.
čisto prav ti je pvedal....
nemoreš rečt, da se pelješ isto hitro ker se ne.... se v dežju pelješ dosti počasneje. To kaj v suhem z 100 brez problema v dežju pelješ jebeno na meji pri 60-70
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.409
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
JP tako je. Tista samostojna z naramnicami in ledvičnim pasom in ne tista ko si jo namontiraš v jakno.

Sam nimam naramnic, ampak samo želvo kot ledvični pas. Se kot dodatna opora za križ kar obnese.