Piaggio ciao

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Evo prov šel sem prevert na čemu je stvar!!!

A carbon track forms inside the coil where the wire is broken. When the engine is cold the carbon track has a low resistance and it conducts well enough so the spark is strong enough to start the engine, when the engine is warmer the track resistance is greater and the spark less strong. This problem gets worse over time as the carbon track gets bigger and bigger, the only remedy is to change the coil or electronic ignition module.
 

zuberi

Zelenc'
19. apr 2009
5
0
1
tja mu neses samo bremzo (to je tist polkrozn del k je gor ploscica, zgleda podobn k pr sklopki sam da je vecji, mas v navodilih str50 ), on ti pa gor nanese novo plast.

Sintar naj bi bla ful dobra firma, delajo vsemogoce bremze za motorje, avtov. majo tut sklopke za ciaote(10eur)
ce se bos odloču za to varjanto pazi k radi nategujejo, vsakic k sm bil tm je bla cena drugacna, k sm prnesu bremzo je reku da
bo okol 10eur in da mi sklopko poprav za 20eur, mal sm pojoku da je prevec pa model pred mano izpod pulta prvlece novo sklopko
za 10eur, za bremzo pa rece ene 5, čez dva dni pride kolega iskat bremzo in dobi racun 3.50.

karkol sm do zdej hotu kupt za ciaota, povsod so me hotl nategnt!!!!!!

dons sm usposobu svojga ciaota, problem je bil v unm razmaku v motorju k more bit tocno 0.45mm.
 

zuberi

Zelenc'
19. apr 2009
5
0
1
za 0.45mm mi je reku un serviser pod gradom k prov ciaote popravla. fora je res v desetinkah milimetra. upam da je to to

kolk pa stane ta visoko napetostna tuljava(cinspula) pa kje se jo da dobit, al pa ce kdo ve kok ohm more dela (da preverm ce dela kul)?

kolegu se je zvila glavna gred in mu zacela tolčt v motorju, a se da samo gred zamenjat? kolk pride nova? al je bols nov motor nabavt?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
http://www.mopedriders.org/article_cat.php?fldAuto=2 uporaben link za vse ns
smile-1.gif



http://www.mopedriders.org/html/manuals/piaggio/sm/piaggiosism.htm sploh tale del v tej temi!
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Misl da je nov motor tolk pocen da se ne splača zajebavat, na splošno so deli đabe za ciaota..
 

zlajo

Zelenc'
19. apr 2009
7
0
1
a kdo ve kako spocat rezervar za gorivo pri bravotu,ker mi rjavi znotraj in mi zgleda maši frgazer saj mi noče vžgat?a obstaja kak sprej ali kaj podobnega da razžre to rjo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Mal bo jeba k nima tacga rezervoarja dab se ga dal dol odšravfat.....drugač se to dela mal nafte al pa kurilca not pa par verig pa šejkat dokler se ne zdrgne!

Za rjo požirat dobiš v mavrici al pa kjerkol k se še lake prodaja kak korosan al ferosan...ne spomnm se več.....sam to je neka kislina tko da....... Tud kak bremzolje rad rjo poje...... PO PAMETI!!!!
 
Nazadnje urejeno:

zlajo

Zelenc'
19. apr 2009
7
0
1
hmm tale PO PAMETI!!!! mi je dal vedet da bom rajš tisto taprvo varianto probu z nafto pa ketnami pa bi mogl zaležt za neki cajta,da ne bom s kako kislino preluknju razevoarja.Hvala ti za odgovor Kamele0N
priden.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Pa ta PO PAMETI je bla bl v smislu da delaš s stvarmi k niso blagodejne ne za motor sam ne zate! Pa tud ta ferosan oz korosan (nevem kjer ime je že) ti sicer požre to rjo....pa ti nardi nek oksid gor....ki pa se v končni fazi s5 odlušč čez čas!

Tko da ja najbol mal kurilca pa ketne not pa muvat motor da drgne not!

Tud za pozim k ga spravš je ql dt kak litr kurilca not pa usake tolk mal pošejkat da se mastn kurilc mal namaže po notranji stenirezervoarja pa mal konzervira! Al pa kako močno mešanco nardit z velik olja pa isto usake tolk mal pošejkat da ti namaže rezervoar!
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Ferosan se imenuje, stane 4€, poje rjo, ostane za njim temna kovina.

Pri bravotu držita tank dva vijaka in ga ni problem dol dobit. Filter se ti je mogoče snel in je v tanku.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Ferrosan ni nič drugega kot fosforna kislina. Rje ne "poje" ampak dobiš na površini iz oksida plast fosfata (tista "črna kovina"), kar malo upočasni rjavenje.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
en off topic!

Pri ciaotu se mi je kar naenkrat močno povečal "štantgas", preveril sem že da se ni kje zataknila zajla od gasa in izgleda v redu.
Zanima me kje na vplinjaču se lahko nastavi štangas. Na googlu sem našel sliko vplinjača za ciatoa, vendar je malossijev-orignal je najbrš podoben. Mi lahko kdo pomaga?
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Nima šraufa, možno, da je zajla, sam pravš da ni. Sicer pa, ne vem za vse, naj bi bil navoj na vrhu uplinjača, tm kjer gre zajla vn. Pa poglej, če imaš še kak navoj pri gas ročki, ne vem če sploh je.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
c642_1.JPG


Nimajo vsi isto, ampak lej na sliki na vrhu uplinjača "zlat" vijak, ta špona zajlo.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Še eno vprašanje:

Ali se vam dogaja, da ko dvignete zadnje kolo pri Ciaotu, se kolo začne vrteti in obrati počasi naraščajo?