Piaggio ciao

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
no men so ga pa zanč enkrat plunil...
frown-1.gif

Itak so mi ga že lansko leto, pa sm ga dobu nazaj... letos pa dvomim da bo kej...

Tko da sm se odloču, da bom kupu enga orng lepega, in ga bom spedenal - dal bom polini kit gor, da bo mal bl šel...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
P. sam to bo še prej šlo
tongue-1.gif


Ornk, ornk ključavnico, to prvo itak da še to bp ukradejo pa vendar vsaj ker gre mimo..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
ja itak orng ključavnico! tisto k ma en člen velik 6cm pa 1cm je debel! parkirat pa ob en tram al pa neki, da se okol zaklene!

hja povpraševanje dela tatu! dokler se bojo tkole za med prodajali se bojo tud kradli!


mal razmišljam, kaj pa če bi bravota res kupil pa unga spedenal? cena ni tok višja...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
ja polini kit dat gor... ne vem kaj pride vse zraven! frgazar, pa še kej pomoje...
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Ja, 13/13, nov je 42€. Mislim, da Bravo & SI imata serijsko 12/12, ni pa nujno.

S kiti je pa tko, da vedno moraš kej šraufat. ni tko, kot orginal. Jaz bi dal gor še Malosijev filter, cca. 10-15€, pr men se je poznal. Potem je še izpuh in variomat (valjčki) ampak, slednjega mi nikol ne uspe dol spravit, nimam pnevmatske pištole.

(Mislim, da v kitu pride; celinder, bat, batni obroček, tesnila in sornik 10 ali 12)
 
Nazadnje urejeno:

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
glih sm hotu zalimat ta link... a mogoče kdo ve, če bi dal 75cc, bi moral blok vrtat ane? Kaj pa pri 65cc?
 

zuberi

Zelenc'
19. apr 2009
5
0
1
kupu sm ciaota, neki dni je delu dobr nato so se zaceli problemi; zamenju sm svecko, sklopko, jermen, spucu frgazer, tank pa auspuh .
motor se proba vžgat, včasih mu rata pa začne kihat in se ugasne. predvidevam da je težava v "timing operations". Gledu sm v service manual kako se to nardi pa se ne znajdem niti nimam vsega orodja.
Če ma kdo ksno rešitev, predlog....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
a ciao ma platine al nima??? če jih ma pol uzem palčko za ušesa pa jih tm k se prekinjajo spuci ker so lah mastne.....meu to 1x pr tomosu in je zgledal tko da se ga ni dal drugač užgat kukr z porivanjem...na kurbl nikol...stem da sm ga lah 5x okol bloka porivu!
 

frenki

Pripravnik
12. sep 2007
186
0
16
Ljubljana
@zuberi: probaj platine naštelat, drugače pa lahko probaš tudi drugo cinšpulo
@Kamele0N: Ciao ima platine.
 

zlajo

Zelenc'
19. apr 2009
7
0
1
zdravo,evo kupu sm ciaota in se bom kr lotu pedenanja saj ni brez napak.In sicer:
1.zadnja feltna je zvita in mi trese med vožnjo-a naj jo centriram al morm drugo nabavt?.
2-zavore slabo primejo oziroma blokirajo in bi najprej menju ploščice al karkoli že morem menjat,pa bi prašu za postopek in kje nabavim dele?
Za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
hja blokirajo ti lahko zarad vlage... vozi se malo da se segrjejo pa boš pol videl...
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik zlajo pravi:
zdravo,evo kupu sm ciaota in se bom kr lotu pedenanja saj ni brez napak.In sicer:
1.zadnja feltna je zvita in mi trese med vožnjo-a naj jo centriram al morm drugo nabavt?.
2-zavore slabo primejo oziroma blokirajo in bi najprej menju ploščice al karkoli že morem menjat,pa bi prašu za postopek in kje nabavim dele?
Za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem

1. Če maš špice, potem centrirat pri mehankarju za kolesa. Dvign moped pa poglej da nimaš lufta in ti zato trese. V slednjem primeru moraš kupit drugo feltno al pa menjat ležaje.

2. Če ti blokirajo in ti nasvet "počakaj da se segrejejo" ne deluje, potem je potrebno razdret in spucat, namazat in naštelat, ker se rado zatika.

Vse nove dele dobiš pri temu gospodu, gre v italijo, je pošten in ni zaslužkar.
klik do bolhe

Sam postopek razdiranja ni problematičen, kolo dol, dva ključa z obeh strani kolesa, odviješ, dobiš narazen in poglej kakšno je stanje, če je še mesa gor, potem spucaj, s čim ne vem, štraufix al pa krtača in malo namažeš z mastjo mehanizem in predvsem zajlo. Glej, da ne boš mazal zavornih ploščic.
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:

Sam postopek razdiranja ni problematičen, kolo dol, dva ključa z obeh strani kolesa, odviješ, dobiš narazen in poglej kakšno je stanje, če je še mesa gor, potem spucaj, s čim ne vem, štraufix al pa krtača in malo namažeš z mastjo mehanizem in predvsem zajlo. Glej, da ne boš mazal zavornih ploščic.
grin1.gif

Razmastiš jih z brakecleanerjem.......maš to v bauhausih.....baumaxsih...v merkator centru v šiški maš 100% pride spray cca 10EUR
Tak je k je disk narisan od avta gor! Pa pazi da ne boš s tem sprayem špricu plastike al pa gume k bo napokala!
 
Nazadnje urejeno:

zuberi

Zelenc'
19. apr 2009
5
0
1
najboljsa vrjanta za bremze je Sintar(na vicu za policijsko postajo zraven poste), ki ti jo za 3.50eur obnovi da zgleda kot nova,
men je pol se neki casa preskakovala, kr naenkrat pa je zacela delat tko k more, vrjetn rab neki casa da se usede.

motor mi ugasa, ucasih noce pržgat predvidevam da mi elektrika slabo dela, kaj bi lahko bil uzrok? kdo bi mi lahko to pogledu-popravu?
 

zuberi

Zelenc'
19. apr 2009
5
0
1
@zuberi: probaj platine naštelat, drugače pa lahko probaš tudi drugo cinšpulo

platine? to je tist mjhen razmak v motorju k more bit 0.5mm. sm neki nastavlu, je blo enkrat bols enkrat slabs nikol pa ni delal tko k more.
cinspulo? ne vem kaj je to, sm bl nov v sraufanju
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik zuberi pravi:
najboljsa vrjanta za bremze je Sintar(na vicu za policijsko postajo zraven poste), ki ti jo za 3.50eur obnovi da zgleda kot nova,
men je pol se neki casa preskakovala, kr naenkrat pa je zacela delat tko k more, vrjetn rab neki casa da se usede.

motor mi ugasa, ucasih noce pržgat predvidevam da mi elektrika slabo dela, kaj bi lahko bil uzrok? kdo bi mi lahko to pogledu-popravu?

ka to pomeni da jo obnovi? mu nesem tja celo kolo al samo boben?

btw - zna kdo zadnji boben razstavit na ciaotu, sprednjega sem in je samo železo na železo, tk da ni šans da mojih in ciaotovih 150kg ustavi, zadnje so pa tud bol boge že
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik zuberi pravi:
@zuberi: probaj platine naštelat, drugače pa lahko probaš tudi drugo cinšpulo

platine? to je tist mjhen razmak v motorju k more bit 0.5mm. sm neki nastavlu, je blo enkrat bols enkrat slabs nikol pa ni delal tko k more.
cinspulo? ne vem kaj je to, sm bl nov v sraufanju

Kaj si to nastavlu??? Vrtel un del k so platine gor??? Tko nastavlaš predvžig......normalno je za te prdulce tm nekje 1,5mm pred ZMT (zgornjo mrtvo točko bata----po domače 1,5mm predn pride bat čist na vrh more kresnt svečka in vžgat benz v valju)......če maš kj napiljenga/sfriziranga pa tm do 1,7mm! Glede na to da je dvotakten motor ti ne bo težko glave dol snet ( 4 vijaki) pa se mal z predvžigom poigrat!

Če ti dela ko je mrzu, ko pa se segreje pa začne zezat.....pol poglej izolacijo kabla od svečke al pa izolacijo samga navitja...če ni mogoče napokana.......v servisnih navodilih za kosilnice sm zasledu da nj bi pr napokanem kablu se med temi režami kao grafit delu zarad iskrenja (ker ni več izolacije) in ta grafit je prevoden in pol prebija po kablu mim svečke!
 
Nazadnje urejeno: