Dober privaten zobozdravnik?

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.142
291
83
Hvala za odgovor.Zadostuje.
Kateri so pa top zobotehniki v Slo? Z katerimi zobozdravniki sodelujejo?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.952
9.093
113
39
MB
pol pa mi naj prvo inekcijo stisnejo že ko stopim iz avta, drugo v čakalnici, tretjo pa na stolu, hvala
grin1.gif
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Jaz predlagam tega.
http://www.ran.si/
Odkar hodim sem sem zgubil ves strah pred zobozdravniki (prej sem se že en teden prej tresel). Tudi sestra je zelo pozorna in ves čas sprašujeta če kaj boli ipd...
Ima tudi rendgen in kamero, tako da pred posegom poslika.
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
pol pa mi naj prvo inekcijo stisnejo že ko stopim iz avta, drugo v čakalnici, tretjo pa na stolu, hvala
grin1.gif

To je najmanjši problem, lepo rečeš inekcijo pred posegom in imaš mir, samo je 8 evrov za plačat, seveda se jih splača dat.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik masterr pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
pol pa mi naj prvo inekcijo stisnejo že ko stopim iz avta, drugo v čakalnici, tretjo pa na stolu, hvala
grin1.gif

To je najmanjši problem, lepo rečeš inekcijo pred posegom in imaš mir, samo je 8 evrov za plačat, seveda se jih splača dat.

daj žlajfa nehaj nabijat
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Jaz predlagam tega.
http://www.ran.si/
Odkar hodim sem sem zgubil ves strah pred zobozdravniki (prej sem se že en teden prej tresel). Tudi sestra je zelo pozorna in ves čas sprašujeta če kaj boli ipd...
Ima tudi rendgen in kamero, tako da pred posegom poslika.

Sliši se dobro, pa tudi spletna stran je vsebinsko solidna. Če pa je že "nežen", ga pa mogoče res pokličem.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Citat:
Uporabnik masterr pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
pol pa mi naj prvo inekcijo stisnejo že ko stopim iz avta, drugo v čakalnici, tretjo pa na stolu, hvala
grin1.gif

To je najmanjši problem, lepo rečeš inekcijo pred posegom in imaš mir, samo je 8 evrov za plačat, seveda se jih splača dat.

Se strinjam, prvo jst sploh ust ne odprem, če inekcije ne prime u roke, drugo pa je, da mora bit moški, ker sm upazu, da majo dost bl filing za delat, kot pa ženske. Lahko, da sm mel pac slabe pa robustne zobarce, ampak tko se mi dozdeva
crazy1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Citat:
Uporabnik masterr pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
pol pa mi naj prvo inekcijo stisnejo že ko stopim iz avta, drugo v čakalnici, tretjo pa na stolu, hvala
grin1.gif

To je najmanjši problem, lepo rečeš inekcijo pred posegom in imaš mir, samo je 8 evrov za plačat, seveda se jih splača dat.

Se strinjam, prvo jst sploh ust ne odprem, če inekcije ne prime u roke, drugo pa je, da mora bit moški, ker sm upazu, da majo dost bl filing za delat, kot pa ženske. Lahko, da sm mel pac slabe pa robustne zobarce, ampak tko se mi dozdeva
crazy1.gif

Se najde kar nekaj takih za katere bi bilo bolje, če bi se uveljavili v mesarski stroki. Zaradi takih se potem pojavlja panika. Mene sta mesarila oba spola, tako da ne morem reči, kateri je slabši. Sedaj pa imam žensko zobozdravnico in je super nežna.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Moja prejšnja se je med posegom s sinom pogovarjala po telefonu in mu razlagala kako naj skuha krompir. Z drugo roko pa je držala ce za spiranje v mojih ustih. Ker jo je med pogovorom zaneslo je pomotoma dala cev ven iz ust in me po celi faci pošpricala. Od takrat nisem več šel k njej. Nežna pa tud ni bla, daleč od tega. Moja mama je tudi k njej hodila in enkrat ji je rekla (PRIVAT ZOBARCA): "Dejte no gospa bolj odprite usta, sej niste pri frizerju".
hysterical-1.gif
To je bil tudi zadnji obisk za njo.

Da ne govorim o tem, da je bilo treba vsakič čakat po 30-45 minut, kljub temu, da je bilo privat.
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Jaz predlagam tega.
http://www.ran.si/
Odkar hodim sem sem zgubil ves strah pred zobozdravniki (prej sem se že en teden prej tresel). Tudi sestra je zelo pozorna in ves čas sprašujeta če kaj boli ipd...
Ima tudi rendgen in kamero, tako da pred posegom poslika.

zmaga.gif
se strinjam z napisanim.

Dolgo sem iskal zobarja in k sreči naletel na dr. Hočevarja. Hodim privat in zadnje leto tudi na koncesijo. Res je da ni poceni, zamenjam ga pa ne.
grin1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Zerly pravi:
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Jaz predlagam tega.
http://www.ran.si/
Odkar hodim sem sem zgubil ves strah pred zobozdravniki (prej sem se že en teden prej tresel). Tudi sestra je zelo pozorna in ves čas sprašujeta če kaj boli ipd...
Ima tudi rendgen in kamero, tako da pred posegom poslika.

zmaga.gif
se strinjam z napisanim.

Dolgo sem iskal zobarja in k sreči naletel na dr. Hočevarja. Hodim privat in zadnje leto tudi na koncesijo. Res je da ni poceni, zamenjam ga pa ne.
grin1.gif

Kako ma porihtane ("ločene") stvari privat / na koncesijo?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Zerly pravi:
Citat:
Uporabnik prijam pravi:

Kako ma porihtane ("ločene") stvari privat / na koncesijo?

sprasujem se.gif


Kaj te bolj natančno zanima?

Si pri njemu npr. na zdr. zavarovanje + dodatno privat.
Kaj npr ti naredi na zavarovanje.....kaj npr zahteva, da je na privat?


LP
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Si pri njemu npr. na zdr. zavarovanje + dodatno privat.

jaz sem začel privat na to pa sem se prijavil še na koncesijo (to so mi tudi tam svetovali: "Zakaj bi vse plačeval če ni treba"). Čakalna doba je bila 6 mesecev. Sedaj hodim privat + izkoristim še datume na koncesijo.

Kaj npr ti naredi na zavarovanje.....kaj npr zahteva, da je na privat?

Nič ne zahteva. Pač naredi kar je potrebno ne glede ali je koncesija ali privat. Pri koncesiji pa ponavadi vedno še kaj doplačam.


V ordinaciji imajo dva stola. Kot sem opazil privat + koncesijo popravlja samo zdravnik, večino koncesije pa zdravnica.
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Nima veze, drzava nudi samo nujno pomoc in fertik (bolecine etc.). Povej ti men zakaj placujemo drzavi in se v zasebni zep? Ga ne poznam, ki ne bi vsakomur se nekaj zaracunal. Wtf? Boljse to, boljse ono, mozno. Naj nekdo proba v ordinaciji rect, naredi mi samo kar placa zavarovalnica. Vse skupaj je en velik golaz, ce mene kdo vprasa. Naj dajo lepo pakete zavarovanj pa mirna bosna. Se vedno ti preostane, da placas vse sam. Marsikdo to pocne kljub temu, da đabe prispeva še v blagajno, da se nekateri mastijo. Sicer je pa off topic tole.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Nima veze, drzava nudi samo nujno pomoc in fertik (bolecine etc.). Povej ti men zakaj placujemo drzavi in se v zasebni zep? Ga ne poznam, ki ne bi vsakomur se nekaj zaracunal. Wtf? Boljse to, boljse ono, mozno. Naj nekdo proba v ordinaciji rect, naredi mi samo kar placa zavarovalnica. Vse skupaj je en velik golaz, ce mene kdo vprasa. Naj dajo lepo pakete zavarovanj pa mirna bosna. Se vedno ti preostane, da placas vse sam. Marsikdo to pocne kljub temu, da đabe prispeva še v blagajno, da se nekateri mastijo. Sicer je pa off topic tole.

Problem je v tem, da niti zobozdravniki ne vejo točno, kaj plača zavarovalnica. Mislim, veš, kaj plačajo pri osnovnih storitvah - bela zalivka spredaj (3-3), amalgamska zadaj, zdravljenje kanalov, itd...

Če pa se gre za komplicirano protetiko, je pa treba načrt poslat na zavarovalnico, kaj potem oni odobrijo pa še sam ne veš... Itak plačajo pa minimum.

Pač za pacienta na leto je za zobozdravstvene storitve 42€. Bela zalivka stane pa najmanj 15€. Zdaj pa si zračunaj, kaj lahko dobiš na zavarovalnico....