Odvajanje kajenja

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Eno mogoče malček nevmesno vprašanje. Kako oziroma kdaj ti je uspelo skadit 3 škatle na dan? Jaz sem v zadnjem času (po neuspelem poskusu prenehanja) krepko zmanjšal dozo in če skadim celo škatlo v enem dnevu, se mi zdi da ves čas kadim
smile-1.gif

Zdaj sem na tem, da imam škatlo za dva, tri dni. Izjema so kakšni bolj stresni dnevi, sploh na terenu. V pisarni ne kadim, ves čas ven letat na čik se mi pa tudi ne da.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
To sem se tudi jaz spraševal, ata je skadil po 2 škatli na dan, cigaret je bil v ustah praktično vedno, skadit pa že drugega prižigat...... v drugem poskusu mu je uspelo trajno nehat kadit, tako da zdaj že 12-13 let ne kadi več. Je rekel da prvič je bilo tako, da je potem skozi mislil na čike, lep čas vztrajal, a vendar podlegel skušnjavi, drugič pa je nehal zaradi angine in ko je ozdravel mu je čik smrdel...... in gotovo
smile-1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
Eno mogoče malček nevmesno vprašanje. Kako oziroma kdaj ti je uspelo skadit 3 škatle na dan? Jaz sem v zadnjem času (po neuspelem poskusu prenehanja) krepko zmanjšal dozo in če skadim celo škatlo v enem dnevu, se mi zdi da ves čas kadim
smile-1.gif

Zdaj sem na tem, da imam škatlo za dva, tri dni. Izjema so kakšni bolj stresni dnevi, sploh na terenu. V pisarni ne kadim, ves čas ven letat na čik se mi pa tudi ne da.
Ej niti ni ta<ko neumesno...

zjutraj sem ustal..naredil kavo in ob 1. kavi pokadil 5-8 čikov...resno.....enega za drugim...tolk mi je to pasalo....potem tekom dneva non stop...sicer ne enega za drugim..v stilu da bi pretikal...ampak vedno....(aja delam zam za sebe tako da mi noben ne teži da nemorem met čikpavze), tako da je šla tekom dneva 1-1,5 škatle....zvečer se je pa začelo pušarija na polno....od cca 22-3 sem ponavadi za compom pač delam....in takrat sem bil sposoben skadit škatlo do škatlo in pol.... in ja verjemi ali ne včasih sem se moral nazaj držat da nisem skadil več kot 3 škatle.... ubistvu več nisem skadil ker si nalašč nisem kupoval po celo šteko, ampak "samo" 3 škatle dnevno....tako da sem včasih moral zvečer malo merkat, kolk mi je ostalo...nekako sem gledal, da mi je zvečer ostala cela škatla, da ni bilo treba zgodaj v trgovino po čike...... in ja....bil sem patetično zasvojen.... in resno upam da je konec s tem.... kot pravim, sem malo čez 4 tedne nekadilec, iz pljuč mi gre taka pizdarija že sedaj, da mi slabo rata ko pomislim da bi še kadil ( aja leto je minilo odkar sem zgubil mati, zaradi pljučnega raka - posledica kajenja 3-4 škatel dnevno zadnjih 40 let )
 

B81

22. jul 2007
34.466
8.940
113
Ja človek, ki je pisal tole knjigo, ki jo sedaj berem, je skadil 100 čikov dnevno
grin1.gif

Pa kaj si nor, kje je našel čas
grin1.gif

Če si budem 16 ur, to je vsakih dobrih 9 minut en čik
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Da ni tako kadil kot moj stric.
En prižgan čik v dnevni, na pol pogoren v kuhinju on je pa iskal vžigalnik da prižge.

Potem je pa iz treh škatel padel na eno, ko je nehal kaditi v stanovanju.
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Jaz sem knjigo prebrala, hvala ti Denis, da si mi jo poslal.
prižgala cigarete še nisem , ko me bo prijelo , da bi kadila, bom šla hitro brat knjigo
kaj že moram narediti, da ne bom kadila,
aja nič
samo reč si moram, da ne bom nikdar več prižgala cigarete.
Tako enostavno je to v knjigi,baje imamo samo oprane možgane, telesna odvisnost od nikotina pa je tako blago izražena, da je sploh ne občutimo omenja pisec knjige in res ima prav, nobenih bolečin ni pri odvajanju.
Očitno imamo vsi vse v glavi napačno miselnost, zato smo tudi podlegli in začeli telo zastrupljati s cigaretami.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
No ja, ni nujno. Pri meni je bilo ravno obratno. Nobenih pishičnih problemov (me ni matralo, da bi prižgal), zato pa prvih 48 ur ker lepo mrzlica, potenje, nespečnost ... Sami simptomi fizične odvisnosti.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
No ja, ni nujno. Pri meni je bilo ravno obratno. Nobenih pishičnih problemov (me ni matralo, da bi prižgal), zato pa prvih 48 ur ker lepo mrzlica, potenje, nespečnost ... Sami simptomi fizične odvisnosti.
Tele lahko dobiš komot tudi iz psihičnih vzrokov.
(stres in podobno)
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Tudi jaz bi koga prosil, če mi pošlje tisto knjigo v pdfju na privat. Najlepša hvala.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
No ja, ni nujno. Pri meni je bilo ravno obratno. Nobenih pishičnih problemov (me ni matralo, da bi prižgal), zato pa prvih 48 ur ker lepo mrzlica, potenje, nespečnost ... Sami simptomi fizične odvisnosti.
Tele lahko dobiš komot tudi iz psihičnih vzrokov.
(stres in podobno)

Rumen flek od nikotinskega švica v postelji po celi noči tudi (spet edinikrat v življenju, zanimivo naključje, ne?)?
In ne, nobenih drugih razlogov ni bilo (ne stresa ne česa drugega).
Sicer je pa to, da nikotin fizično zasvoji, dokazano. Poleg psihične, seveda. Ene bolj, druge manj. Mene očitno kar orenk, ampak psihično je bilo pa BP.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
No ja, ni nujno. Pri meni je bilo ravno obratno. Nobenih pishičnih problemov (me ni matralo, da bi prižgal), zato pa prvih 48 ur ker lepo mrzlica, potenje, nespečnost ... Sami simptomi fizične odvisnosti.
Tele lahko dobiš komot tudi iz psihičnih vzrokov.
(stres in podobno)

Tudi jaz sem pomislila na to.
confused-1.gif


Se mi zdi, da smo enkrat o prenehanju kajenja na tem forumu že pisali, ampak vseeno, lahko še enkrat napišem, kako je meni uspelo. Kadila sem 6 let, približno eno škatlo na dan. Ker sem pristala v družbi v kateri ni nihče kadil, je nekako prišlo na to, da sem se odločila nehati. Če se prav spomnim, sem iz Malboro zlatih 100s prešla na Davidoff slim in pri teh vztrajala kakšen mesec. To so res lahki cigareti in sem jih uporabila prav zaradi tega - vlečeš zrak in tako zmanjšuješ dozo (no, vsaj tako sem se počutila). Mesec dni kasneje sem tudi s tem "zrakom" zaključila in v tem mesecu mineva 6 let, odkar sem se od cigaret poslovila za vedno. Da me slučajno ne bi premagala skušnjava, sem za določen čas ukinila še vse prehrambene dejavnike, ki bi lahko pripomogli k ponovni "odvisnosti" od cigaret (razne mastne zadeve ala burek in bog ne daj kava / alkohol). S kadilskimi znanci sem se še vedno družila, tudi v času, ko je bilo kajenje v lokalih še dovoljeno. Zanimivo mi je bilo, da so se ful trudili, da bi me spravljali v skušnjavo. Na srečo so se mi itak smilili in njihovi obupani manevri so me še bolj podžgali, tako da s prenehanjem nisem imela težav.

Ni enega pametnega razloga, zakaj bi si človek želel vsako drugo jutro "daviti" in poleg tega še nevzdržno smrdeti ter zraven izgledati še obupano in odvisno od teh smrdečih zvarkov.
Je pa kasneje potrebno paziti, da te "odvisnosti" od cigaret ne prenašaš na tisto s hrano.

Aja, razni izgovori v stilu, da boste nehali, ko bo čas, ne držijo vode ... Čas je bil že včeraj, prejšnje leto ipd. Zato ne biti taki obupanci in reve, ker vas od prenehanja kajenja ne bo pobralo, kvečjemu obratno in še vašim bližjim boste naredili uslugo (seveda, če niso še bolj strastni kadilci).

smoking%20chicken.jpg
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Sam sem nehal kaksne 4 mesece nazaj, nevem, tocno ker me boli k kdaj, Kadil 15 let, povprecno cez vsa ta leta slabo skatlo dnevno.

Je res da nikoli nisem kasljal ali pljuval kaksne gnojne in podobno kar folk omenja, ampak enostavno nehas po eni prekajeni noci k ti pase da kaksen dan ne kadis in to je to. Kriza my ass razno ce si res drugacen od ostalih in bi nate res drugace ciki vplival ampak jest pravim da je vse v razvadi in navadi kako izkoristit pavzo, pac zdej tega ni vec in nebo to je to.

Mogoce pomaga video v prerezu pljuc ko kadis da vidis kako se dim notri vrti, da se ti potem zagabi in potem veckrat na to pomislis k kadis in se sam sebi zdis problem

Aja pa vedno sem okoli sebe poslusal kolege kako bo treba nehat itd, jest tega nisem nikol govoru, tisti k so pa govoril pa spet kadijo, mogoce se tle kaze resnost nevem.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Saj me lahko kak zdravnik tule popravi ampak kolikor vem, nikotin sodi med snovi, ki tudi fizično zasvojijo (kot nekatera druga mamila, recimo heroin), za razliko od recimo trave, pri kateri je zasvojenost le psihična.

Je pa res vse pri odvajanju le v glavi. Ko tam zložiš, tudi kak fizični simptom ni problem.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
MG vstrajaj.
Ampak te vodim. Sem nezakajen dva meseca in en teden.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Če me še kaj mika cigaret????
Vsak dan in kar naprej. Samo je pa res, da vsak dan lažje odmislim čike.
Največji problem je zvečer ko gredo otroci spat. Takrat imam mir in bi TOK enga prižgal. JAO bom rajš nehu, da ne bom v trgovino teku po cigarete
smile-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:Je pa res vse pri odvajanju le v glavi. Ko tam zložiš, tudi kak fizični simptom ni problem.
Drži.
Seveda držim pesti za vse, ki se poskušate odvaditi in vam bo uspelo tudi na kak drug način, zase pa vem, da je obstajal le eden: trma.
Po intenzivnem kajenju dobrih 20 let povprečno po 60+ dnevno sem se nekega jutra (7 marec 1990) po nekaj minutnem davljenju in krehanju odločil, da je konec. Polno škatlo 57 in vžigalnik sem pustil na polici v kuhinji, tako da sem jo ves čas videl in se v glavi prepričeval, kako sem dovolj trmast za vztrajanje.
Prvi teden je bil hud - prava narkomanska kriza, vročina, mraz, blizu blodenj in nespečnost.
Ostal sem - trmast.
Potem je bilo naenkrat lažje, v nekaj dneh nisem več imel občutek da moram prižgati, le po žepih sem ves čas nekaj iskal. Naslednji kritični dnevi so se ponovili po treh mesecih - nisem imel kam z rokami, sanjal sem kajenje in to skoraj vsako noč, nekajkrat sem podzavestno zavil v trafiko in se potem spraševal kaj počnem, škatla 57 z vžigalnikom pa je ves čas vztrajala zaprta na polici.
In to so bili časi, ko se je kadilo povsod, v vseh lokalih, domovih in zaprtih prostorih vsevprek.
Danes po 20 letih se čudim svoji trmi, malce pa sem tudi ponosen nanjo.
Cigaretni dim mi ne diši niti ne smrdi, le če mi kdo piha okrog glave me malce zaščemijo oči.

Upam, da bo šel še kdo po moji, trmasti poti.

LP