Robotski sesalci

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Se strinjam, razliko, ki jo doplačaš za časovnik, je načeloma bolje nakazati za Haiti. So pa ljudje, ki ga uporabljajo, recimo Jonas.

Mimogrede, na svojo 560-ko sem trenutno tako besen (težave s polnjenjem, stara eno leto), da kakšnim dobrim prijateljem nakup zaenkrat odsvetujem. Ker če bom moral menjati baterijo, bo to 90 evrov, s tem pa TCO povsem neracionalen. Je pa roomba - dokler dela - čudovit pripomoček.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Sem že jamral nekaj postov pred tem, ampak vseeno: sesalec se napolni, pokaže zeleno lučko, ko pa ga sprožim, dela nekaj minut in crkne. Ko ga vrnem bodisi na bazo bodisi neposredno na kabel, se hitro "napolni" in pokaže zeleno lučko. Nekaj časa sem to reševal z resetom naprave in polnjenjem, glede na nasvete svetovalca z irobota in serviserja bi lahko šlo za težave na bazni napravi (45 evrov). Težava je poznana večinoma kot "short running time". Baterija je po mojem ok, ker po resetu večinom deluje brezhibno.

Napravo sem včeraj spet resetiral in jo imam na neposrednem polnjenju 72 ur, to je tja do petka. Če to ne bo pomagalo, gre na servis.
 
Nazadnje urejeno:

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Citat:
Uporabnik Toro pravi:
Sem že jamral nekaj postov pred tem, ampak vseeno: sesalec se napolni, pokaže zeleno lučko, ko pa ga sprožim, dela nekaj minut in crkne. Ko ga vrnem bodisi na bazo bodisi neposredno na kabel, se hitro "napolni" in pokaže zeleno lučko. Nekaj časa sem to reševal z resetom naprave in polnjenjem, glede na nasvete svetovalca z irobota in serviserja bi lahko šlo za težave na bazni napravi (45 evrov). Težava je poznana večinoma kot "short running time". Baterija je po mojem ok, ker po resetu večinom deluje brezhibno.

Napravo sem včeraj spet resetiral in jo imam na neposrednem polnjenju 72 ur, to je tja do petka. Če to ne bo pomagalo, gre na servis.

Jaz imam Roombo 530 že skoraj leto in pol. Baterija še zmerom drži kake 3/4 ure.
Je pa res, da je zame bazna postaja popolnoma neuporabna, zato vedno uporabljam ročni priklop na napajanje.
Nehal sem jo uporabljati zato, ker je za njo ostajal prah, pa še problemi s kontakti so bili pri polnenju.
Malo je bil kontakt in malo ne - morda je pri tebi zato kaj narobe z baterijo.

JA, če mi zadeva crkne, grem takoj po novo.
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Ravno nabavil 653 model (pet series) preko ebaya za 400€. Zadevo uporabil 2x na različnih površinah. Ena je bila velika soba okoli 50m2 - združena kuhinja in dnevna soba. Brez problema...posesala je tudi podstavke barskih stolov, ki so tipično barski...se pravi se dvigajo proti štangi. Zapeljala gor in nato nazaj dol. Po končanem sesanju (okoli 1 ure) se je priklopila nazaj na postajo.
Drugo sesanje je bilo pa kombinirano sesanje 2 sob in povezujočega hodnika. Hodnik se nadaljuje na odprte stopnice. Zopet ni bilo problemov, najde tudi ozke prehode. Stopnice niso bile problem...se ustavi brez problema pred njimi.

Zaenkrat funkcij zidov in pa timerja še nisem uporabil, tako da tudi ne morem komentirati. Sem pa zaenkrat navdušen nad aparatom.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Tudi mi imamo rombo že kakšno leto. Največji minus je da, ko je prazna se gre sama polnit na bazno postajo, ampak ko je polna pa ne gre nazaj sesat jo morš vklopit ročno.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Videl sem, da romba prodaja tudi model za pranje tal.
Je kdo poizkusil že to zadevo?
Do koliko m2 je tak sesalec/pralec tal uporaben? Bi bil primeren za čiščenje cca 500m2 betonskih tal (razne nečistoče - mastni madeži, odtisi čevljev,...) ali bi bila to preveč zahtevna naloga za tako "žabo"?
smile-1.gif
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
KSZ

1. Je kdo poizkusil že to zadevo?
2. Do koliko m2 je tak sesalec/pralec tal uporaben?
3. Bi bil primeren za čiščenje cca 500m2 betonskih tal
4. razne nečistoče - mastni madeži
5. odtisi čevljev)

1. DA.
2. z enim polnjenjem baterije cca. 50 - 70 m2 (odvisno kakšen je poden in kako je umazano)
3. NE. Primeren je za gladke podne (ploščice, parket, laminate, topli pod, PVC, pluto...)
4. NE.
5. DA, če gre za zasušeno blato, prah, (NE pa mast, barva, šmir)

Pred mokrim čiščenjem moraš vsekakor na delo poslati sesalec, da ti pobere večje koščke svinjarije
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
KSZ

1. Je kdo poizkusil že to zadevo?
2. Do koliko m2 je tak sesalec/pralec tal uporaben?
3. Bi bil primeren za čiščenje cca 500m2 betonskih tal
4. razne nečistoče - mastni madeži
5. odtisi čevljev)

1. DA.
2. z enim polnjenjem baterije cca. 50 - 70 m2 (odvisno kakšen je poden in kako je umazano)
3. NE. Primeren je za gladke podne (ploščice, parket, laminate, topli pod, PVC, pluto...)
4. NE.
5. DA, če gre za zasušeno blato, prah, (NE pa mast, barva, šmir)

Pred mokrim čiščenjem moraš vsekakor na delo poslati sesalec, da ti pobere večje koščke svinjarije

Zanima me pri točki št. 3....koliko dejansko posuši pod za sabo ko pomiva. Zanima me če se lahko hodi po istem prostoru ne da bi packal....ok čistilcu se moraš umikat ampak ali dejansko narediš še večjo svinjarijo ker hodiš po mokrem? Kako je s parketom laminatom ipd, jim voda oz. čiščenje škodi, ali ta mašina osuši za sabo toliko da ni panike.


Kako je z menjavanjem vode, se hitro zapacka rezervar ali je dovolj za eno čiščenje in potem zamenjaš?
LP
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Koliko ostanejo tla suha je odvisno od vrste tal.
Gladka tla (topli pod, laminat, parket) ostanejo po delu precej suha, vendar ne popolnoma.
Ploščice pa so bolj mokre - zaradi fug.

V nobenem primeru ni fajn hoditi po prostoru, ker se vse razmaže. Po čiščenju odpreš okno za par minut in je OK.
Parket, če je lakiran - ni panike.
V navodilih poše, da naj bi laminatom čiščenje škodilo. V praksi po 3/4 leta tega ni opaziti. Čistim na 14 dni.

V praksi en rezervoar čistilnega sredstva (voda + alkoholni kis) zdrži manj kot baterija. Najprej se napolni posoda z umazano vodo, ki jo lahko odliješ in čistiš naprej. Ko zmanjka čiste vode, jo lahko dotočiš in čistiš naprej, dokler ne crkne baterija. Po vsaki uporabi robotka odpreš in pod vodo očistiš filtre, ščetke in rezervoarja in to je to. Kakih zapacanj do sedaj ni bilo.
Zadeva je sicer bistveno počasnejša, kot sesalec.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Tudi sam sem dober teden lastnik Roombe 581, no sedaj imajo sicer že tudi PRO 630, samo vidim, da gre za skoraj enak aparat oziroma samo elektronika je še toliko boljša, da ve, kje je končal, ko se gre polniti in potem nadaljuje in pa da se določiti velikost sob, kar se pri 581 ne da in glede na to, da imam veliko zakomplicirano stanovanje tudi uporabljam svetilnike in opažam, da ga ti držijo v sobi nekje 40 min, potem gre naprej, torej je za več malih sob dovolj samo 1 svetilnik, no sam 1 uporabljam, kot zid, ker nočem, da mi v eno sobo hodi, tam pa so odprta vrata ker sušimo perilo.
Za enkrat sem dokaj zadovoljen, imam psa Pudlja, zato je tudi kaj dlake, zelo uporaben je daljinec, ko ga ročno zapelješ čez umazanijo. Ko smo ga prvič poslali na delo sem samo gledal koliko svinarije imamo in tepihe tudi tiste srednje debele je odlično počistil.
Zamera gre edino temu, da črne pike na preprogi ( rjav temno do svetlo tepih volnen z črnimi pikami) - vzorec leoparda, da se tam zašteka, ker misli, da bo padel, na malih pikah cca 1-1,5 cm se ne zmede in te so ob robu, noter sio pa take 1,5 cm -3 cm te pa zazna, kot prepad. Po nasvetu na internetu, sem ker nimam stopnic kamor bi padel prelepil senzorje in ni pomagalo nič sploh pa ne moten selotejp, tisti, ki ne pušča lima, malo pomaga svetel selotejp a po tepihu še zmeram ne gre, alu folija ipd ne pomaga nič.

Če kdo ve za kako pametno rešitev razen razdiranja in povezovanja senzorjev skupaj, naj pove, zanima pa me tudi kako dober je polnilec, ker domnevam, da če bi bil sodoben in polnil impulzno in se pravočasno izklopil, da bi morda baterija zdržala tudi kaj več, kot 1 leto ?

Je kdo že delal kake modifikacije? Zanima pa me tudi kje poceni kupujete materiali in rezervne dele ?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Draguljarna, zelo drago oziroma standardna slovenska cena !

Sam sem kupil 6 telih filtrov z poštnino preko Ebaya za 12,45 eura no cena je bila v USD a toliko me je Pay pal bremenil.

Vseeno pa me še zafrkavajo črne pike na tepihu, kljub nalepkam na senzorjih je bolje ni pa OK !
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Povem samo to, da sem v tej internetni trgovini v 3 nabavah naročil stranske metlice, krtače in filtre, zgledavse original ali pa je popolna kopija, vsako stvar sem pa dobil v cca 8 dneh in to iz USA, po cenah, ki so bile več kot na 1/3 naših, razen npr za baterije, ki jih nisem kupil, te so samo cca 35% cenejše zato bom te kar pri nas kupil, ko mi crkne, sicer pa malo povejte svoje izkušnje....
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Evo, po nekaj mesecih neuporabe Roombe sem se sprijaznil z usodo in zamenjal baterijo. 80 evrov na servisu. Skratka, baterija mi je šla po enem letu, kar je slabo.

Možni vzroki, ampak to so zgolj ugibanja: sesalec je delal skoraj vsak dan (to bi po navodilih moralo nekako povečati učinkovitost, a vseeno ima baterija omejeno število ponovnih polnjenj), kadar se mu je zljubilo, se je obesil na napajanje, veliko je bilo sesanja manjših prostorov. Kaj je ubilo baterijo, ni čisto jasno.

Nova baterija, zanimivo, se mi zdi, da dela bistveno bolje, kot je stara kadarkoli poprej. Moram pogledati, ali kje kaj piše o kapacitivnosti. Sesalec bom poskušal v vsakem ciklusu goniti do konca, dokler se baterija ne izprazni, in ga občasno zresetirati. To zna biti brezveze, ampak vseeno upam, da bo strojček delal vsaj nekaj let.

Pod črto še vedno mislim, da je naprava izjemno dobra, da se sploh ne zavedamo, koliko prahu je sposobna vsak dan odstraniti, so pa tako začetni stroški kot tudi stroški obratovanja dokaj visoki (baterija, filtri). TCO Roombi ne gre na roko, ampak, hm, kateremu gedžetu pa gre?

Priporočam z omejitvami.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Za baterijo uveljavljaj garancijo (če si jo kupil v Slo).
Poskusi polniti Roombo brez postaje - samo na kabel.
Preko Ebaya so baterije bistveno cenejše.
Obstaja tudi DIY navodilo, kako narediti novo navodilo. Baje je Roomba baterija sestavljena iz več standardnih manjših baterij.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Za baterijo uveljavljaj garancijo (če si jo kupil v Slo).
Poskusi polniti Roombo brez postaje - samo na kabel.
Preko Ebaya so baterije bistveno cenejše.
Obstaja tudi DIY navodilo, kako narediti novo navodilo. Baje je Roomba baterija sestavljena iz več standardnih manjših baterij.

Hvala za nasvet, robot je bil kupljen v tujini zaradi bistvene razlike v ceni. Na pamet se mi zdi, da je garancija na baterijo šest mesecev, lahko pa se tudi motim.

Strinjam se glede kabla - to zna biti bolje kot bazna postaja.