Robotski sesalci

Nyc

Zelenc'
30. jun 2017
6
0
1
600 eur mi je zankrat prevec za sesalec, ciscenje krtac me naceloma ne moti, bi bla bilo fajn dobit se tisti rdeci obrocek, samo nisem zasledil, da bi ga kje prodajali posebej. Sicer pa so nove šestice verjetno izboljsane toliko, da prevaga nakup nad recimp 650?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Rabljena, pa tudi kaka nova v akciji. Raje nekaj več, kot jeza zaradi las med ščetkami
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Evo...

Skrita ponudba, vidna samo tokrat!
Upravičen si do promocijske kode »popust800« s katero lahko znižaš ceno iRobot® Roombe® 871 iz 699,9 na 489 eur!

Promocijsko kodo vnesete v košarici brez enačajev. Veljavnost promocijske kode 2 dni! Za pomoč pokliči na 080 84 74!
 

Nyc

Zelenc'
30. jun 2017
6
0
1
Za teh 250eur vec lahko zamenjam na 6ici kar nekak serov krtac. Zanima me ce ina kdo izkusnje s 681 in ce bi bilo pametneje kako 650 ali 631
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Ne, vse 6 so enake. In ni finta da se ščetke obrabijo ampak nenormalno las in dlak se navije okoli, potem pa čistiš ko budala in cufaš lase ven. Pri 8 tega ni.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja darjan imaš prav, samo resnica pa je tudi da 800 + serija ravno zaradi tega slabše ščisti gladke površine in bistveno slabše kak volnen ali klasični tepih, kjer se smeti gor (zalimajo".

Sicer pa 681, naj vas ne zavede je napiljena serija 600 , vendar žal ne podpira sevtilnikov, menda naj bi bila še 691 ki naj pa bi jih.

V tej 681 ki so zraven PORAZNE Li ION baterije s silno majhno kapaciteto. Nekako se čudim čudnemu razvoju Irobot izdelkov zadnje čase, čeprav dobim od njih mimo uradnega uvoznika ves suport in celo kak razvojni kos , kdaj na test, vendar dejstva so, da se, da v Li ION baterijo spraviti bistveno več energije na enak volumen, kot v NiMH + baterija je kljub temu veliko lažja, res pa ima velik minus, da je veliko bolj občutljiva na prepraznenje ali prepolnjenje, ali balansiranje energije, med celicami, kar se v vrhunskih baterijah neoriginalnih, pač reši z ustreznim mikro računalnikom, ki je, kar v sami bateriji.

Skratka, pričakoval bi, če že grejo, na to tehnologijo, da ponudijo zmogljivejše baterije, vendar oni gredo obratno pot, ponudijo še veliko manj zmogljive, kot so bile.

Sam sem že predstavil tu z slikami profi Li ION baterije v kapaciteti 6300 mAh , ja dela robot čez 5 ur v idealnih razmerah, zakaj , pa bi nekdo želel iti na Li ION baterije s smešno nizko kapaciteto pa ve edino Irobot ali pa , kar tudi opažam, šparajo, kolikor se le da, ker en sam vijak manj v miljonski proizvodnji prinese na koncu xy eurčkov .....

Za krtače nekdo sprašuje za orodje rdeče za čiščenje ja jaz vem, kje se dobi, več pa na ZS, da ne delam reklame .

Torej povzetek serij 800+ napram onim 500-700 , res je manj čiščenja krtač, samo žal rezultat samega čiščenja je tudi slabši.

Bi pa lastnikom 800+ serij priporočil, da redno , vsaj na 3 mesece kljub sesanju filtra le tega tudi zamenjajo, ker sam sem ga sesal in celo opral, vendar ob vseh naporih opažal, da se mi zadnje čase svinarija zagozdi že na prehodu v sam košek, rezultat čiščenja jasno, je bil slab. No in , ker se mi je ena krtača nacufala, sem menjal vse, se pravi od filtra, obeh krtač in bočne krtače in ??????

Naslednjič je bila vsa svinarija tam, kjer mora biti v košku, nalimana na filter .........

Skratka, pri tem tipu je treba 3D filter redno menjavati, morda sesanje filtra malo podaljša dobo filtra, ker sicer bodo težave .....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Hepa filter to? To je [cenzura] ja...če bi se stari filter dal v to ohišje bi Pomoje bil bulletproof
wink-1.gif
 

Nyc

Zelenc'
30. jun 2017
6
0
1
Katerega iz 6 serije pa bi priporočili? bi bil 615 (brez programiranja) za okoli 270 eur ali 651 za 350 boljša izbira kot 681 za isto ceno? nekako sem razumel, da slednji, lahko posesa večjo površino naenkrat pa všeč mi je ker ima zid s halo mode, kar mi prav pride pri posodicah živali. Kar se tiče senzorjev so vsi pribljižno enaki, ni nova 681 nič izpopolnjena?
Pa še tole, kaj poleg boljšega filtra pridom s serijo 7?
aha pa še glede baterij, videl sem mnogo postov, ki kritizirajo xlife, ali nebi potem morale biti no litij-ionske baterije boljše ali se v praksi izkaže nasprotno?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Sam bi vzel 615, če ne rabiš programiranja na čas sicer pa 681 ali kaj od 700 ali 800 serije.

Baterija pač je, kakršna je, po 2 letih boš pa kupil, tako, kot ti sede. Ali pa takoj novo prodaj ugodno na bolhi in takoj kupi boljšo.
 

Nyc

Zelenc'
30. jun 2017
6
0
1
Pa je 615 sposobna ocistit 2,5 sobno stanovanje na 65 kvasratih v eni rundi? Pri 681 je navedena vecja povrsina...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Absolutno je, sicer pa, ko pade kapaciteta bateriji boste vzeli močnejšo in bo z lahkoto.

Za 681 si pa oglejte kapaciteto baterije in jo primerjajte z prej navedeno.

Pa ne preveč brati funkcij in opisov Irobota, ker ja manjka samo še napis brez holesterola ......
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Če ne znaš drugače, 2 vijaka, baterijo ven malo počakaš in nazaj noter ..... Sicer pa enako, kot 500 serijo dock + spot hkrati ene 10 sekund .... pol ko spustiš šele da zvok reseta....
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
@ matofill ... pobriši odvečne zadnje enake poste ... pa malo potrpežljivosti, če se post ne pojavi takoj in ne 10x pritiskat objavi/nadaljuj
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kupil danes zjutraj 681. Popoldne dal sesat, baterija komot zdrži tam okoli 1h 20 min in mi je solidno posesalo 65 m2. Ko je bila baterija proti koncu se sam usmeri proti polnilni Traja pa ene 10 minut da je iz spalnice prilezel v dnevno sobo. Mam občutek da mu bo kdaj pa kdaj baterije zmanjkalo preden se priključi. je pa zadeva kr lepo posesala parketna tla (nikjer nimamo tepihov). Ne moreš verjet kolko praha je v bajti, pa ga redno pucamo, tisti rezervarček za smeti je bil čisto poln. Pa samo en las je okol krtače ovit. Vglavnem če bo tako še naprej bo OK. Zadovoljen za 400 flik.

Še eno vprašanje za znalce matofilla in darjana. Navedeni sesalec ima LIION baterijo, posledično verjetno tudi drugačen polnilnik kot NIMH. Se pravi ko bo enkrat menjava baterije bo potrebno LIION vzet in ne NIMH. Tudi tisti namizni polnilci za AAA in AA so za LIION drugačni?
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Nisem čisto 100 % vendar menim, da imaš ti elektroniko v sami bateriji, da lahko robot, ki ne zna z Li Ion potem polne tudi tako baterijo.