Robotski sesalci

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Imam za prodat en svetilnik oz ga menjam za tist svetilnik ki je primeten za postavit poleg pasjih posod, ki v nekem radiju odbije roombo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Imaš živali ali kdo dolge lase?

Pri nas imamo oboje
cool-1.gif


Kakšen predlog v tej smeri?

Serija 8xx ali boljše, drugače bo vzdrževanje preveč pogosto.
Pa tudi veliko bolj tihe so te serije, od starejših, pa tudi zdi se mi da so boljši senzorji, se manj močno "zaletavajo". Rabljene bi morale biti na voljo že za dobrih 300.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Imam za prodat en svetilnik oz ga menjam za tist svetilnik ki je primeten za postavit poleg pasjih posod, ki v nekem radiju odbije roombo.

Mislim, da ni razlike, razen da oni ima snemljivo gumijasto "srajčko".
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Imam za prodat en svetilnik oz ga menjam za tist svetilnik ki je primeten za postavit poleg pasjih posod, ki v nekem radiju odbije roombo.

Tako, kot so ti napisali, nastavi svetilnik na ZID, da kuri manj elektrike, prelepi senzorje z črnim izolir trakom, postavi nekam med posode in hopla imaš novi senzor. Ja to je tako ali tako lastnost Roombe, da svojega senzorja in okoli ne podre, potem se je pa nekdo spomnil srajčke in evo ti novi senzor
wink-1.gif
.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Jaz imam pa težave z baterijo v Roombi 581. V uporabi je bolj malo, večino časa sedi na polnilcu, torej večino časa je pod napetostjo. Po nekaj letih mi baterija zdrži le še nekih 20 minut sesanja, potem pa pojamra, da je prazna. Ko pa dam polnit, se pa napolni v kratkem času. Mislil sem, da je potrebno narediti kalibracijo baterije, zato sem naredil reset roombe (clean+dock gumb?), a to ne pomaga.

Vedno sem pazil, da nisem dal Roombe polniti še "vroče" oz. takoj po sesanju, prav tako sem jo redkokdaj pustil, da se čisto izprazne. In evo, baterija očitno iztrošena. Ali pač? Kaj še lahko storim?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Lahko storiš samo še 1 stvar in to je kupiš kvalitetno novo baterijio.

Življenska doba kvalitetne NIMH baterije je nekje v povprečju 700 - 1000 ciklov .

Torej je tvoja glede na starost modela 581, kar dolgo zdržala. In ja prav vsi simptomi tudi ta, da se takoj napolne, kažejo, da je baterija zanič .
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Lahko storiš samo še 1 stvar in to je kupiš kvalitetno novo baterijio.

Življenska doba kvalitetne NIMH baterije je nekje v povprečju 700 - 1000 ciklov .

Torej je tvoja glede na starost modela 581, kar dolgo zdržala. In ja prav vsi simptomi tudi ta, da se takoj napolne, kažejo, da je baterija zanič .
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Močno dvomim, da sem naredil toliko ciklov z njo. Kvečjemu kakšno polovica te številke. Torej ni druge možnosti kot nova baterija?

S sesalcem sem drugače zadovoljen. Redno čiščenje in vse dela BP.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Nobene druge možnosti.... !!!

Žal tudi čas uporabe, zloraba baterij in kvaliteta oziroma nekvaliteta originalnih naredita svoje.

Pri tebi bi bilo dobro tudi nadgraditi FW na zadnjo verzijo 07, ker so povsem spremenili logaritme polnenja baterije, ali pa vsaj preveriti če morda že imaš gor ta FW.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.366
113
49
Na sončni strani ALP
V kakšnem stanju lahko pričakujem baterijo na 2 leti stari rombi?
Baje ni bila kaj posebej v uporabi (večinoma pospravljena v škatli).

Me zanima predvsem, da mi ne bo prvi strošek pri "takšni kot novi" nakup baterije.
Potem se raje stegnem po kakšnem vstopnem modelu...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Naredi ene 3- 5 ciklov polna, prazna ..... nato jo napolni in izmeri koliko časa dela, dokler ni lučka rdeča in neha... če je manj od 45 min, je čas za novo , če je vsaj 90 minut je v solidni kondiciji, če je original kapaciteta in dela 120 min ali več, je skoraj kot nova .....

Lp M
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Če se res premika, hitreje, kot prej, potem je nekaj hudo narobe z to novo baterijo.

Glede kakovosti baterije boš, pa, kaj več vedel, čez kako leto, sicer pa ta cena je bila z poštnino ali si nam, kaj zamolčal ?

Pa še to kapaciteta teh baterij in kupovanje na počez je loterija, načeloma pa velja kolikor denarja toliko muzike.

Sam imam modelarski polnilni računalnik Imac, ki lahko izmeri ali celo npr 5 x scikla baterijo in, da podatke o kapaciteti, ta je praviloma nižja od deklarirane, pri boljših do 10 % , pri slabših pa celo do 50% , doživel sem pa že , da so bile v NIMH bateriji kapacitete 3500 mAh , celice NiCD 2000 mAh. Ve pa vsak za sebe , kaj in kako .....
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
30€ + poštnina seveda, a ker sem naročil več zadev hkrati, sem ta strošek nekako odmislil. Sem vzel tisto, katera je imela največ dobrih reviewov, zavedam pa se, da je lahko po enem letu ali še prej zgodba spet slaba.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Kaj vse roombe serije 8xx podpirajo daljinec ali samo določeni modeli, kateri?

Za koliko, cca, se lahko proda recimo rabljen svetilnik?