Katere knjige ste prebrali pred kratkim

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Richard Matheson - Jaz sem legenda

Skrivnostni virus okuži vse prebivalstvo in jih spremeni v vampirje. Le enega ne, izkaže se da je na virus imun Podnevi blodi po opustelem mestu in si nabira dobrine, spotoma pa pobija speče vampirje. Že ob mraku pa se trdno zapre v hišo in upa, da bo dočakal jutro, kajti vampirji so željni njegove krvi...

Dobra knjiga, kljub puhli zgodbi.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Borci brez preteklosti - Robert Markuš

Tujska legija iz prve roke....ampak sem od te knjige pričakoval več. Ni ne vem kaj.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Tetovaža iz Bangkoka - John Burdett

V halucinogenem vzdušju Bangkoka nejdejo truplo agenta CIE, morilka pa naj bi bila lepa Chanya, najbolj zaželena prostitutka vlokalnem bordelu.Detektiv Sonchai začne preiskavo, v kateri ne manjka nenadnih zasukov, vendar nihče tudi ne sluti odkritja, ki cel primer postavi na glavo...

Presenetljivo v redu napet detektivski triler
zmaga.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Richard Matheson - Jaz sem legenda

Skrivnostni virus okuži vse prebivalstvo in jih spremeni v vampirje. Le enega ne, izkaže se da je na virus imun Podnevi blodi po opustelem mestu in si nabira dobrine, spotoma pa pobija speče vampirje. Že ob mraku pa se trdno zapre v hišo in upa, da bo dočakal jutro, kajti vampirji so željni njegove krvi...

Dobra knjiga, kljub puhli zgodbi.
Po kateri je nastal film ... Niti ne slab.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik pikec85 pravi:
si mogoče prebral Golega vojščaka?
tematika tudi od tujske legije ... emn je bla kar kul ... bral sm jo pa lani

Te se pa ne spomnim da bi jo bral...
rolleyes-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Peti dan - Frank Schatzing

1001358_0_a.jpg


Opis knjige


• Roman, ki bi ga lahko podnaslovili tudi z morje vrača udarec, je bil v Nemčiji prodan v milijonski nakladi, pravice zanj so prodali v več kot 20 držav, Uma Thurman je kupila pravice za film

• V slogu apokaliptičnih romanov in filmov, kot so Brezno, Zadnji udarec ali Dan neodvisnosti ustvari zgodbo, kaj bi se zgodilo, če nam morje vrne udarec za vse onesnaženje, ki smo ga naredili.

• Z močnim ekološkim nabojem je roman postal del pop kulture po vsem svetu.


FRANK SCHÄTZING, tudi sam izkušen potapljač, kreativni direktor reklamne agencije, glasbenik in ljubitelj narave, bojni pohod narave proti človeštvu uprizori kot srhljiv scenarij, ki jemlje dih, bralca drži v napetosti in ga popelje v nepredstavljive globine

Perujski ribič izgine na odprtem morju. Trume izjemno strupenih klobučnjakov oblegajo avstralsko obalo. Pred Kanado izginejo kiti. Pojavijo se šele z večtedensko zamudo, vendar pa se živali vedejo nenavadno agresivno. Poleg tega ekipa, ki se ukvarja s črpanjem nafte, na dnu Norveškega morja naleti na milijone nenavadnih črvov z mogočnimi kleščastimi čeljustmi, ki rinejo v morsko dno. Biolog Sigur Johanson, ki živali pregleduje, sluti, da se za anomalijami skriva več kot le vrsta čudnih naključij: življenje v morju nekaj obrača proti človeku. Do podobnih zaključkov pride tudi indijanski raziskovalec kitov Leon Anawak: napoveduje se katastrofa, ki bi lahko postavila pod vprašaj nadaljnji obstoj človeške vrste. Toda kdo ali kaj jo povzroča? Znanstveniki morajo priznati, da ve človek o planetu, ki ga domnevno obvladuje, manj kot o vesolju. Iskanje krivca pa jih sooči z njihovimi najhujšimi nočnimi morami.

> 800 strani
shocked-1.gif


http://www.felix.si/knjigarna/knjiga/1001358/Peti_dan__trda_vezava_/Frank_Schatzing
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Mark Haddon: Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Prebrala po priporočilu alter bralcev (dijo_porko & mossero, stran 4), pohvalam se pridružujem, omenjam pa še enkrat, ker je absolutno vredna branja. Preprosto napisano, pa vseeno "useka".

V vednost: sem jo morala iti iskat na mladinski oddelek (ob tem me je sicer malenkost zaskrbelo
grin1.gif
)
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.121
48
48
122
Renato Baretiæ - Osmi poverjenik

Z dvemi besedami: odlična knjiga

Na najbolj oddaljenem naseljenem hrvaškem otoku, na imaginarnem Treæiæu, je vse drugače — nimajo trajekta, župnika, televizijskega in telefonskega signala niti organov lokalne oblasti. Zato jim iz Zagreba vztrajno pošiljajo politične odposlance — nesrečni Siniša Mesnjak je že osmi po vrsti.

LP
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Andrea Camilleri - Tat malic

ali tretji primer komisarja Montalbana...prijetno berljiva šaljiva kriminalka, postavljena v izmišljeno mesto na Siciliji
zmaga.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Praznik in bolj bogo vreme te pripravi do branja, recimo:

Radovan Hrast - Viharnik na razpotjih časa

Avtobiografija...Kako pride do tega, da človeka ki se je boril v partizanih pošljejo dvakrat na Goli otok.
shocked-1.gif


Se človek kar malo zamisli...
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Morska katedrala - špeh od cca. 600 strani, odlično branje za na morje, ko daš možgane povsem na off.
Dogaja se v Barceloni nekje ok. 12xx leta (ali 100 let kasneje...) in opisuje življenjsko pot enega moža, ki je bil sin pobeglega podložnika in se je potem nekako vzpenjal v barcelonski družbi (pa spet malo padal, pa spet vzpenjal...).
Sem prebrala v cca. 3 dneh. A sem že povedala - možgane lahko daš povsem na off
grin1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Odločila sem se končno prebrati knjigo, ki jo prodajajo po celi Ameriki in pa Kanadi, na naslovnici pa je moj Avtoportret, fotografija moja last. Fotografijo je odkupil designer, tako da dejansko sem dobila evre, knjige pa nikoli, tako, da so mi knjigo podarili moji za rojstni dan. Bla sem vesela, zdaj so odkrili novinarji in me prigovarjajo k temu, da bi napisali članek. Meni ni, ker mam občutek kot da nimam kaj za povedat, čeprav je moja zgodba kar dolga.



Knjiga se prodaja preko Amazona, glede nje so deljena mnenja http://www.amazon.com/gp/reader/038533947X/ref=sib_dp_ptu#reader-link