Katere knjige ste prebrali pred kratkim

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Pred leti sem prebral Hemingway - in love and war, navdihnil pa me je istoimenski film, v katerem igra sandra bulock. Govori o njemu, kot prvem ranjenem ameriškem vojaku v 1. svet. vojni in kako je kasneje spoznal v bolnici medicinsko sestro Agnes, kar ga je zaznamovalo do konca življenja. Prava stvar za romantike
smile-1.gif


ve kdo za kako dobro na temo 2. svetovne vojne, ali pa kako iz zadnjih vojn na balkanu? Roman o srebrenici imam že rezerviran za na morje
wink-1.gif
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
Brala tudi Baudolina (in ga uspešno prebrala), takoj zatem pa sem se lotila Rushidjevih Satanskih stihov in je bilo vsega skupaj že preveč... Običajno knjigo preberem do konca, pa če je še tako zatežena, ampak tole pa res ni šlo...

Evo, Rushdie trpi za istim sindromom kot Eco: Satanski stihi so zloglasni, kaj več pa ne. Redno sem bral vse njegove izdelke, ampak žal gre kakovost linearno navzdol. Odnehal sem šele pri Shalimar the Clownu, ki se ga ne nameravam niti dotakniti. Priporočam pa Otroke polnoči, za katere je dobil bookerja.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Citat:
Uporabnik Steve pravi:


ve kdo za kako dobro na temo 2. svetovne vojne, ali pa kako iz zadnjih vojn na balkanu? Roman o srebrenici imam že rezerviran za na morje
wink-1.gif

Sven Hassel - Razrušite Pariz (Z fronta), Legija prekletih (V fronta) in Monte Cassino (dovolj jasno)

W Heinrich - Železni križec
To knjigo ti pa resno priporočam. Je že kr nekaj cajta kar sem jo prebral ampak me je priteglna 100 na uro. Neke vrste odisejada skupine nemških vojakov na V fronti, ko so razočarani nad vodstvom nemšeke vojske in se ne borijo več za zmago ampak preživetje.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Prebral. Prej povej kakšne knjige se ti dopadejo. Eni jo kujejo v zvezde, drugim je za nič. Meni osebno ni všeč. Sej pravim, odvisno od človeka in kaj človek od knjige pričakuje.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Vprašanje, kaj želiš doseči z branjem Joyca. Ulikses je najprej in zagotovo velika fama, morda "največji" roman dvajsetega stoletja; o njem se pišejo doktorske disertacije. Sam kot podizobraženo bitje recimo ne dojemam vseh nivojev prepletanja med Homerjevo Odisejo ter Leopoldom, Molly in Stephenom. Roman ti pri potovanju in razumevanju Irske najbrž ne bo kaj prida pomagal, razen morda pri plašenju lokalcev, ki knjige niso še niti videli, kaj šele prebrali. Meni je bila recimo bolj všeč predhodnica Uliksesa, A Portrait of the Artist as a Young Man, ki bi se nemara dobila tudi v slovenskem prevodu.

Morda kakšen drug irski avtor? Recimo Roddy Doyle (Paddy Clarke Ha Ha Ha je preveden, za Barrytown Trilogy ne vem), booker John Banville (Morje/The Sea ali pa The Untouchables), Patrick McCabe (Breakfast on Pluto)? Zloglasen in izjemno popularen je tudi Eoin Colfer z Artemis Fowl, vendar ga nisem bral.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik Toro pravi:
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
Za res zamorjeno branje priporočam Umberto Eco, Faucaltovo nihalo - več kot 5 strani na dan je že prevelika doza...
...

Zanimivo, po mojem mnenju je Foucaultovo nihalo daleč najboljši Ecov roman, neprimerljiv celo z Ime rože. Res je sicer, da sem ga bral pred več kot desetimi leti, se pravi davno pred eksplozijo Da Vincijevih šifer in podobne literature. Dosledno napisana zgodba brez običajnega Ecovega postavljanja s svojo humanistično izobrazbo.

Ime rože se mi je zdel zgolj soliden obrtniški izdelek, vsaj za danajšnji čas. Otok prejšnjega dne, ali kako so to že prevedli, se šlepa na eno samo idejo, zasuto z Ecovimi filozofiranji; še bolj grozen pa je Baudolino, ki je resnično patetičen, razvlečen in je bil po mojem namenjen zgolj važenju pred prijateljčki, poznavalci srednjeveške filozofije. O Skrivnostnem plamenu kraljice Loane, avtorefleksivnem itd. delu, pa sploh ne gre izgubljati besed; slabše celo od Baudolina. Tako da ... če je že treba brati Eca, potem je treba brati samo njegovi prvi dve knjigi.

Jaz pa Baudolina dojemam kot neke vrste norčevanje iz zgodovine.Kar najbrž tudi je.Baudolino se mi zdi posrečena mešanica Švejka in Don Kihota.

Drugače sta tudi meni Ime rože in Foucaltovo nihalo najbolj všeč od romanov Eca.

Ecu se vidi, da je v bistvu znanstvenik.Njegovi romani so nabiti s podatki, kar marsikoga odvrne od branja.
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Evangelij po satanu

Napeta knjiga v stilu DaVincijeve šifre, spet zarota Vatikana, prostozidarjev in kar je še takih, ampak z novim zapletom ter novo idejo. Napeto do konca, vredno prebrati.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Pod marmornim nebom (John Shors) - o izgradnji Tadj Mahala, najlepše grobnice na svetu
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jej, moli, ljubi - Elisabeth Gilbert

Razsuta ločenka 34ih let na poti skozi Italijo, Indijo in Indonezijo na poti iskanja samega sebe. Roman, bolj ženski, v redu.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Nasplošno obožujem Oscarja Wildea, trenutno pa berem Mojster za dež (drugič, LOL, ker mi je tok dobra
grin1.gif
)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Hmmm ...
Trilogija Axis of Time Johna Birminghama (kaj bi, če bi, skratka, alternativna zgodovina 2 svetovne vojne in naprej)
Vulcan 607 (falklandska vojna)
Clarksonove zbirke kolumen (The World according t Clarkson, Born to be Riled itd ...)
Biograsfije Eddieja Jordana
Pa še kaj bi se našlo ...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
u ko si ravno omenila incest, spomnila sem se knjige, ki sem jo sicer enkrat v srednji šoli brala za Cankarjevo priznanje Berta Bojetu - Filio ni doma. Ena redkih knjig, ki sem jo morala prebrati "obvezno" in mi je bila zelo všeč.

Dogaja se na nekem otoku, kjer so moški in ženske ločene, mlade fante že zelo kmalu "vzamejo" družini in jih pošljejo na moško stran. Ponoči ti moški hodijo h ženskam, vsako noč lahko h drugi, če želijo. In Filio se je upirala, ena izmed kazni je bila to (ne samo za Filio, ampak tudi ostale ženske) da so jo zaprli v en ograjen prostor, ji mednožje polili z eno tekočino, ki je vzburjala pse, da so jih le-ti posilili.

Sicer rahlo kruta knjiga, ampak zanimivo branje. Ta teden me sigurno čaka obisk v knjižnici in sposoja te knjige, da obnovim spomin
grin1.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Citat:
Uporabnik noker pravi:
C.Hoffmann - Bela Masajka(ostali dve knjigi nista toliko zanimivi, vsaj zame ne)

berem drugi del Zbogom Afrika, komaj čakam še tretji del, za enkrat je prvi del boljši

majč
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ta je dobra, ja
zmaga.gif


David Gibbins - Križarjevo zlato...spet iskanje svetega grala, tokrat v podobi judovskega svečnika menore; vključeni vsi običajni zarotniki - vatikan, SSovci in zraven še nekaj svežega - vikingi
cheer.gif
na več eksotičnih lokacijah. Primerno.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mark Haddon - Velika zadrega

Grenko-sladka družinska drama s krepkim ščepcem humorja, ki brez zadržkov prikazuje odnose in zagate tipične sodobne družine. Očeta Georga (57, sveže upokojen) vznemirja bulica na boku. Prepričan da ima raka, skuša vljudno podlegati napadom panike. Žena Jean ga medtem vara z njegovim nekdanjim sodelavcem Davidom in se poigrava z mislijo na ločitev.
Hči Katie načrtuje (in vmes 1x prekliče) poroko z dobrosrčnim Rayem, njen gejevski brat Jamie pa ima težave s partnerjem..
Vsak družinski član se torej znajde na preizkušnji, odnosi in zapleti pa dosežejo vrhunec prav na poroki...