Poletne spodne majice

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Mal imam težavo, da pod pazduho res noro hitro zašvicam, pa ne ravno malo. Tako sem lahko potem cel dan z ogromnima flekoma na majicah.

Navadne spodnje majice z rokavi mi niso najbolj všeč, ker so predebele po celem telesu.
Preizkusil sem "nalepke/vložke" za na majice, vendar pri meni ne pomagajo.
S kemijo se ne bi rad mazal/šprical, sem komaj našel nekaj naravnega, da deluej in ne smrdi

Prišel sem na idejo, če morda obstaja spodnja majica, ki je debeljša pod pazduho, po telesu pa zelo tanka.
Sam na hitro nisem našel nič.
Pa imeti mora tako kratke rokave, da se jo lahko obleče pod t-shirt (mikico s kratkimi rokavi)

Hvala!!!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Švicmajce iz lidla? Zdej ko bo poletna sezona jih bodo mel na tone...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Lahko probam.
Samo vidim problem, da niso oprijete. Pa tudi ne ravno tanke oz zračne. Vsaj od adidasa ko jih imam, so mi med športanjem večkrat odveč.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Te "umetne" majice so hudič, kot ugotovljeno v tisti temi, jaz sem sicer problem rešil tako, da sem jih pral na 60, občasno pa tudi na 90. Ampak dokler imaš lidl majico za 5€ ti je vseeno, neko adidas za 100 pa ne vem če bi upal, ampak jih na srečo niti nimam
wink-1.gif


V glavnem najboljša opcija ostaja bombažna majica, ki jo itak že po defaultu pereš na 90.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na to temo si naletel?

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2369674/page/0/fpart/1/vc/1


https://www.brynje-shop.com/en/sportswear~c12/brynje-super-thermo-t-shirt-10200200-p6946

Pri nas jih ima Bauer v BTC.ju (če govorimo o LJ). Lahko tudi sprobaš velikost.

Hvala!
Imam skos to temo v mislih:) Sem sedaj še enkrat pogledal in tudi njihovo ponudbo... Samo oni imajo izdelke za odvajanje potu od telesa na drugi sloj. Jst pa potrebujem vpijanje potu in ni zaželjeno da pride na drugi sloj:)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Isto svicas ce se pobrijes?

Nisem še probal. Mi pa nekak pamet ne preskoči kaj imajo veze dolžina dlak
confused-1.gif

Pa potem bi se moral brit vsak dan? Še po obrazu se mi ne lušta:))
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
No zase lahko trdim, da skor ne svicam, res pa je britje pazduh mukotrpno delo in je potrebno bit previden. Ko sem se prvic bril, sem cel teden spal z rokami vstran od sebe
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Odkar se briješ skoraj več ne švicaš?
Probal sem že malo skrajšati, ampak ja kot praviš, sem potem "malo" bolj na široko hodil:))). Zato me britje še toliko bolj odbija:/
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Jaz mislim, da ti ne smeš imeti oblačila, ki bo vpijal pot, ker bo prišlo čez.

Mrežasta majica je ravno zato dobra, ker ti drži drugo oblačilo stran od telesa in onemogoča, da se le ta 'zmoči' na telesu...imaš vmesni zračni prostor.

Seveda, mora bit tudi to drugo oblačilo čim bolj zračno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ko daš roke skupaj, kar jih po moje imamo cca 50% časa, se zgornje oblačilo dotika pazduhe. V tem primeru mi tvoje majice ne morajo pomagat, ker one bodo pot s sebe dale naprej. Point tvojih majic je da je telo suho, kaj se dogaja na slednjim slojem jih ne briga:) Zato imaš ti mokre flise, puloverje, jakne, kot si opisoval v tvoji temi. Jaz se pa ravno temu želim izognit:)

To kar sem dal link z alibabe pa je fora v tem, da je pod pazduho trojni sloj. Vmesni sloj je nek "waterproof" material. Torej naj ne bi prišlo preko na naslednji sloj oblačila. In to jaz potrebujem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Itak če imaš vrhnji sloj diht da te od znotraj zalije, kar meni naredi.

Če boš gledal za majico kot jo opisuješ..trislojna in vmes en sloj diht...ne boš nič naredil ker ti bo curilo po telesu navzdol, pod pazduho se boš pa še bolj potil.

Sicer je pa tako...ker ti je zadeva moteča, bi jaz na tvojem mestu sprobal več zadev...bog požegnaj če bo šlo 100 EUR v prazno, važno da na koncu najdeš neko rešitev...nepravilno kupljene cote ti bojo prišle prav za druge dejavnosti.
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Takšne majice o katerih sprašuje avtor teme seveda obstajajo. Gre za tip majice, kot je zgoraj v povezavi na Alibabo, torej posebno vpojen material v širšem predelu pazduhe, ki ima na zunanji strani neprepustno plast, tako da ves pot ostane "v majici" in ne pride do srajce oziroma oblačila, ki ga nosiš nad to majico.

Sam imam tudi težave s prekomernih potenjem pod pazduho in takšne majice uporabljam že nekaj let. Preizkusil sem že kar nekaj različnih proizvajalcev oziroma blagovnih znamk, tudi te iz Alibaba povezave (ki jih ne priporočam, niso kvalitetne). Takšna majica pomaga tudi pri morebitnem potenju na hrbtnem predelu. Preden sem odkril te majice, sem imel precej težav, saj se na srajcah potni madež takoj pozna. Kdor nima teh težav si ne more predstavljati, kakšne skrbi in "fobije" to povzroča na službenem in družabnem področju.

Lahko povem, da majice, ki so super kvalitetne in držijo cel dan, kmalu prihajajo na naš trg. Če koga zanima, info na ZS, reklame tu verjetno ne smem objavljati.