Maček in metek

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
pod črto, tale več ne bo sral v krogu 200m od incidenta.

Ni nujno.

V kolikor ga je metek ob preboju samo malce zbodel in ga je kasneje samo skelelo ter so se bolj resne težave z gibanjem in prehranjevanjem začele kasneje, maček pač ne bo povezal teh težav z lokacijo, kjer je bil ustreljen. Zato pa nekateri trobimo na ves glas, da je ena boljših rešitev za odganjanje mačkov in prekinjanje njihovih navad konkreten curek vode, česar posledica je pa instant šok, ki si ga maček še predobro zapomne. In ko ga tako zmočiš enkrat, dvakrat ali trikrat je problem 100% rešen. Seveda pa je na temu svetu na tone primitivnih ljudi, ki svoje problee rešujejo na bolj primitivne načine, kot bi jih lahko in takjo potem pridemo do topica o ustreljenem mačku.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Denis pravi:...Macek ima 3.4 kg in je star malo manj kot 2 leti, se pa goni na polno
Bo treba dat kastrirat, ko ful pride k sebi. Æene zaradi drugega, da se ne bo ravsal naokoli in staknil kakšno hujšo bolezen od drugega mačkona, pa bo tudi manj lajdral naokoli. Bolje zanj dolgoročno.

Tvoj pa ni glih velik, še moja mačka, ki je bolj miniaturna ima poleti toliko teže ... sosedovi mačkoni (kastrirani) pa veliki in nad 5 kil minimalno ...

Motion Activated Sprinkler VS. Cats (1min 44)
https://www.youtube.com/watch?v=iGh5aE5VGoI

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
pod črto, tale več ne bo sral v krogu 200m od incidenta.

Ni nujno.

V kolikor ga je metek ob preboju samo malce zbodel in ga je kasneje samo skelelo ter so se bolj resne težave z gibanjem in prehranjevanjem začele kasneje, maček pač ne bo povezal teh težav z lokacijo, kjer je bil ustreljen. Zato pa nekateri trobimo na ves glas, da je ena boljših rešitev za odganjanje mačkov in prekinjanje njihovih navad konkreten curek vode, česar posledica je pa instant šok, ki si ga maček še predobro zapomne. In ko ga tako zmočiš enkrat, dvakrat ali trikrat je problem 100% rešen. Seveda pa je na temu svetu na tone primitivnih ljudi, ki svoje problee rešujejo na bolj primitivne načine, kot bi jih lahko in takjo potem pridemo do topica o ustreljenem mačku.
Word.
467716-post_slo.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Sosedov mulc!
Eden je, po pripombi tastaremu, dal mer. Enega sem nadr, pa je tudi mer. So razumelitudi lepo besed. Drugi so vzgojeni in ni težav.
Maček pa vztrajno ščije v motornem prostoru, nosi notri kosti, lastnik se pa kezi ( chees )!
In sedaj nek ljubitelji in lastiki živali lapate! Če ne boste strenirali vašega mačka, ga bo tisti z zračko, druge omanjene varante!
Če dovolite, da vaš maček dela, kar on in vi hoče, se motite. Pač ne bo prvi leteči maček
Pritivni ljudje pa si nababijo mačka ali drugo žival, misleč da je to vse.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
K sebi je prisel ze tretji dan antibiotikov, zdaj ima medrol in kot da ni nic. Se bo videlo na krvi v ponedeljek, kako je na stvari.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ja, hvala
smile-1.gif


Macka ni toliko pametna kot pes, si ne zapomni. Tu ni druge kot kastracija.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Jp jp, tu ni dileme sploh. Imamo 4 pr bajti, vse 4 so muce in vse 4 so sterilizirane.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Denis pravi:Macka ni toliko pametna kot pes, si ne zapomni.
Oh si si! Samo jo je treba vzgajat že od mladih tačk in to intenzivno najkasneje po pol leta do enega leta, pa muce so boljše pri tem. Saj tudi froce, če bi jih samo futral in se z njimi ne dovolj ukvarjal, bi tudi delovali ne prav brihtni. So pa vedno individualne razlike
rolleyes-1.gif
...

Glavno, da je muc po izkušnji zdej že precej boljši
cheer.gif
...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Zgleda, da je medrol univerzalno zdravilo za vse pasje in mačje bolezni.
smile-1.gif
Medrol je "cudezno" zdravilo medicine, ki je v pomoc pri mnogo nujnih stanjih, nekaterim ljudem pa omogoca da zivijo oz jim izboljsuje kvaliteto zivljenja.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Ksz
Me veseli da gre mucu na boljse, kastrirat ga pa le pelji takoj ko lahko, bo boljse za njega.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
ti si ze videl macka od blizu? psa tezko obdrzis na svojem posestvu, kaj sele macka.
očitno si ti eden tistik ki abolutno ne sme videti živali niti od blizu saj jih ne obvladuješ.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Prid k men, ti dam en šus z zračko v šupak.
ti to meni?
Sicer pa: Svoboda ni to, da delaš kar hočeš (dajat šus u šupak ali v mačka) ampak, da delaš kar smeš! (poveš svoje mnenje, se ne strinjaš z dejanji drugih - šus u dupak ali v mačka).
posameznik v skupini/družbi prispeva k uspehu le te. tudi z prilagajanjem večini ali pa bo izobčen. ne pa tako obnašanje posameznikv - lastnikov zračnega orožja in lastnikov domačih živali!
eni se ne strinjate z šusom v mačka eni se ne strinjamo z lastniki teh mačk.
Najprej pa je bila mačka, njeno obnašanje, strinjanje lastnika ali ne lastnika z njenim obnašanjam. potem je bila beseda ali šus tak(a) ali drugačna.
sprememb pri mačkih ni bilo, je bila pa reakcija nekoga na to obnašanje - mačk in lastnikov mačk. tu bi bilo pravilnejše lastnikov domačih živali.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Ja, jest to tebi. Pač boš zajebal na cesti, pok metek u šupak, pa da te vidmo, če boš še vedno zagovarjal to.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
En hipotetičen primer: imaš mačka, ki je navezan na svoje ozemlje (recimo hišo z vrtom naokoli), steriliziran/kastriran in socializiran. Ampak, ker je žival pač žival, le-ta na vsake toliko časa zavije kaj tudi na sosedov vrt, ker se mu zazdi, da je tam ena travca bolj primerna za glodanje ali pa vidi kakšnega ptiča in posledično zaide na sosedovo posestvo.

1. Kje je tu napaka lastnika mačka?

2. V kolikor soseda moti prisotnost tujega mačka na svojem vrtu, zakaj to ne more biti rešljivo s curkom vode iz voden puške ali vrtne cevi ampak je to treba rešit s strelom iz zračne puške, ki glede na pretekle izkušnje, sploh ni tako učinkovita kot voda, res pa da strelcu veliko večje zadoščenje, kot če bi mačka zalil z vodo. Ampak potem smo spet zgolj pri primitivizmu strelca.

3. Jaz imam ta problem rešen tako, da imam 3 mačke, ki so načeloma notranje ampak jih na vsake toliko časa spustim ven, pripete na štrik in oprsnico kadar so zunaj in so posledično absolutno zgolj in samo na naši zemlji ampak obstaja pa še četrta mačka, ki je pa zunanja oz. zunaj in not na dnevni ravni in ta se pa šeta po vseh okoliških vrtovih, skupaj z vsemi ostalimi mačkami iz soseščine. In pazi, gre za mačko, ki je na svoj teritorij veliko bolj navezana kot pa maček. Kje je tu napaka lastnika oz. kaj naredit? Zmontirat ovratnico za šok terapijo in senzorje, ki bodo zaznali morebiten "pobeg" mačka z domačega teritorija?
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
maček je itak mnogo bolj čista žival od človeka)
soseda še nisn vido da bi mi lukno skopal med solato pa se not posral. Mački so to delali večkrat

Ker debata še ni zamrla. Maček ne koplje lukenj, malo je samo pogrebel, še to verjetno mimo dreka (imam občutek da grebejo samo obredno) in čez tri minute bil povsem čist, nisi videl sledov zemlje na njem. Sosed ima verjetno zemljo za nohti še cel teden.

Večjo nevarnost za solato so srne (proti njim sem potreboval narest ograjo)

Meni ni jasno kako mačkom uspe. Zunaj brije veter in dež, lije, mačka spustim ven, čez pol ure pride morda malo bolj vlažen. Pa še to se potem umiva naslednjih 10 minut. Kak pes bi bil blaten do ušes, pa še smrdel bi prešvican.

Naš maček tudi stranišča noče koristit, raje prosi za ven. Da gre sosedom na solato.
evil.gif
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ksz

Pred mnogimi leti, ko dvorišče ni bilo še zagrajeno, je zahajal na moje dvorišče sosedov kraški ovčar, ker se je moja psica gonila. S sosedi smo se poznali že od malega in izrecno sem jih prosil, naj imajo psa pod kontrolo. Sam sem velik ljubitelj živali, psov pa sploh, tako da me v osnovi njegova prisotnost na dvorišču ne bi motila, je pa imel sinko tam okoli 3 leta in je ravno začel dobro "racati" po dvorišču ter se igrati s psico. In ko sem zopet zagledal tega psa na dvorišču, se mi je enostavno snelo in sem tekel po puško (flobert). Vem, da sem ciljal en hlod v njegovi bližini, da bi ga prestrašil, ampak mi je uspelo zadeti psa ravno v hrbtenico. Pes se je zgrudil, jaz sem ga takoj naložil v jugota in letel z njim v Zagreb k veterinarju. Žal je bilo zanj prepozno. Plačal sem operacijo, tisto puško vrgel stran, odnosi med sosedi pa nikoli niso bili več enaki. Še danes mi je žal za psom. Ravnal sem povsem instinktivno in v jezi zaradi strahu zaradi otroka.