Nakup družinskega šotora

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo. Prosil bi za kakšno priporočilo. Kupujem šotor za 3 osebe na komot, torej za cca 5 oseb. Želje so všito dno, da je v predprostoru stojna višina, da je čimbolj odporen na dež in veter, ker smo imeli obupno izkušnjo v 2017. Spalni prostor mora imeti 2m dolžine in 160cm širine vsaj, ker imamo napihljivo posteljo. Zaželena zračnost itd... Teža in prenosnost niti ni pomembna, ker ga ne bomo nosili peš, ampak lepo z avtom.

Če ima še kdo kakšno priporočilo kaj gledati pri nakupu, kaj upoštevati. Katere znamke in trgovine svetujete, mogoče točne modele? Ali odsvetujete.

Budgeta še nisem določil.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Za kako super duper heavy duty zverino za skoraj štirimestno številko ti bo itak odgovoril kdo drug.
Tegale imaš pa lahko za rezervo. Ima vse, kar si napisal, v treh dneh (normalnega) dežja ni spustil, "viharnih" razmer pa ni bilo. V slabem vremenu se jaz itak raje poberem ven iz šotora.
 

Ales888

Pripravnik
22. jul 2010
87
0
6
Knežje mesto ***
S tem boš glavna atrakcija v kampu
smile-1.gif
odporen na burjo in neurja...

https://www.heimplanet.com/shop/Mavericks_1
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ok, zgleda bom moral omejiti budget
grin1.gif
300-500 eur cca. Nimam še občutka kaj točno dobim za ta budget. 2 spalnice ima lahko... tudi če bomo vsi spali v eni, bodo pa ostale stvari v drugi spalnici, da bo v predprostoru več placa.
 
Nazadnje urejeno:

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Mogoče res poglej v Decathlonu. Njihovi Quechua Seconds šotori so noro trpežni; moj po 12 letih redne uporabe še vedno drži vodo, se je pa rahlo obrabila zadrga - ampak glede na to, da sem zanj plačal cca 90 eur.. :D

Družinski, ki si ga ravno tako lastim, zgleda zelo obetavno, ampak ker sem ga uporabljal na zgolj dveh dopustih, še ne morem komentirati trpežnosti na dolgi rok itd.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Zebdi pravi:
Mogoče res poglej v Decathlonu. Njihovi Quechua Seconds šotori so noro trpežni; moj po 12 letih redne uporabe še vedno drži vodo, se je pa rahlo obrabila zadrga - ampak glede na to, da sem zanj plačal cca 90 eur.. :D

Družinski, ki si ga ravno tako lastim, zgleda zelo obetavno, ampak ker sem ga uporabljal na zgolj dveh dopustih, še ne morem komentirati trpežnosti na dolgi rok itd.

Že ima katera quechua všito dno?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Zdravo. Prosil bi za kakšno priporočilo. Kupujem šotor za 3 osebe na komot, torej za cca 5 oseb. Želje so všito dno, da je v predprostoru stojna višina, da je čimbolj odporen na dež in veter, ker smo imeli obupno izkušnjo v 2017. Spalni prostor mora imeti 2m dolžine in 160cm širine vsaj, ker imamo napihljivo posteljo. Zaželena zračnost itd... Teža in prenosnost niti ni pomembna, ker ga ne bomo nosili peš, ampak lepo z avtom.

Če ima še kdo kakšno priporočilo kaj gledati pri nakupu, kaj upoštevati. Katere znamke in trgovine svetujete, mogoče točne modele? Ali odsvetujete.

Budgeta še nisem določil.

jest mam quecho, torej dechatlon, in morem rect da sem zadovoljen. 3 leta nazaj je bil okol 300e, pa je se lansko leto zdrzal naliv na morju in tudi v hribih. uporabljen je cca 24 dni na leto. seveda ima vsito dno. nikoli premocilo. 2x spalnica, tavelka je res velika, napihljiva blazina 140x200 pa se je ob strani cca 60cm placa...
predprostor seveda stojna visina, tud ful placa, odpre se cela stena pri izhodu, ko je bil dez sem notri pospravil 3x kolo, 1x otroska prikolica in stole...

skratka... ce ti je vseeno kaj pise na sotoru je quecha res dober sotor.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:


jest mam quecho, torej dechatlon, in morem rect da sem zadovoljen. 3 leta nazaj je bil okol 300e, pa je se lansko leto zdrzal naliv na morju in tudi v hribih. uporabljen je cca 24 dni na leto. seveda ima vsito dno. nikoli premocilo. 2x spalnica, tavelka je res velika, napihljiva blazina 140x200 pa se je ob strani cca 60cm placa...
predprostor seveda stojna visina, tud ful placa, odpre se cela stena pri izhodu, ko je bil dez sem notri pospravil 3x kolo, 1x otroska prikolica in stole...

skratka... ce ti je vseeno kaj pise na sotoru je quecha res dober sotor.

Quechua so super šotori. Kateri model pa imaš? Ker všitega dna pri njih še nisem videl...
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Všito v smislu, da je prišito na zunanjo plahto? Tega ni pri Quechui, kolikor vem - vsaj moja dva šotora tega nimata. Po drugi strani je pa res, da tega niti nisem pogrešal. Moja stara 3 Seconds je že trikrat plavala (dobesedno) na vodi, pa ni bilo problema. Enkrat je bilo sicer zelo blizu, da bi me zalilo - ampak ne pri strani, temveč skozi vhod...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
No všitega dna pač nima. Ima v spalnici, to je pa to. Predprostor je odprt in s tem je vdor mravelj in vode enostaven

quechua arpenaz 5.2 xl family tent - 5 man review

Sam ravno zaradi tega nimam več quechue kot primarnega šotora za družinsko kampiranje. Ter seveda pri meni je pogoj ALU palice zaradi stabilnosti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Aha, pol pa moja napaka... Sm mislu da so vsiti taki ki se zavihajo pokonc. Voda tko ne more pridit notr, mravlje pa lahko, ceprav jih do sedaj se ni bilo...