INTERSPORT težave z reklamacijo

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Verjetno bo res tako, se ne bom spuščal v stroko... zanimivo in smešno mi je pač da imam doma že ene 10+ let stare Najkiče ki jih imam zadnja leta za sprehode z psom, dnevno nekaj kilometrov po blatu, soncu, dežju... pred tem so trpeli na mopedu, nogometu itd. itd... zanimivo kljub moji deformirani nogi je petni del še vedno cel in to na obeh, čeprav so od zunaj že kot iz 2. sv. vojne... Skratka brezveze sploh razglabljat... sicer pa če zaidemo iz "obutve" poznam še en primer ko je cenjeni g. Urankar cenil 7 mesecev stare jeans hlače (ranga 150€) natančneje Hugo Boss, težava je bila da so po celotnem delu beder postale totalno porozne, si jih dvignil proti nebu si skoraj gledal skoz njih (s prstom bi brez težav naredil luknjo). Urankar je v cenilnem poročilu je navedel nek star vir iz neke Nemške literaturi o normalni obrabi jeansa (v smislu da je povprečna življejska doba jeansa od od enega meseca do...X let, skratka en tak butast stavek s katerim jih je "pokril"), bo kolega poskusil poiskati če ima to še kje shranjeno ker je staro nekaj let ampak dvomi. Skratka na koncu je bilo napisano da je to normalna obraba in da ni z materialnom nič narobe, pri Boss-u pa je bilo prijazno rečeno da so oblačila itak delana za 1 (eno) sezono, potem pa se obrne kolekcija in logično da kupiš novi jeans iz nove kolekcija, halllllo, kdo pa bo nosil jaans iz kolekcije 2016?????
hysterical-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
V času maratonske obsesije (pred LJ maratonom) je po radiu en "profi" maratonec in trener maratona željnih povedal, da prave superge za tek so min 2 številki prevelike.

Verjetno je mislil prave superge za MARATON, ne za tek. Eno je tečt 1 uro, nekaj povsem drugega pa 3 ure. Tudi sam imam ponavadi številko večje, pa vseeno na vsakem maratonu fašem črn noht. Ko tečem sam in noben tek ni daljši od 1,5h se to ne dogaja.

Glede teme, vsake strgam na peti, samo ne v 14 dneh, ampak po pol leta ali 500 km. Temu "sodnemu izvedencu" bi moral osebno prikazat napačno uporabo in mu jih nekam zatlačit.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zelo zanimivo bi bilo, če bi kak novinar prišel do podatkov (1) koliko reklamacij je ta model obdelal in (2) kolikšen delež je bil v prid Intersporta oz. katerih drugih trgovin.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Slik obuvala pa še kar ni...same pravljice
smile-1.gif

Moje so bile hujše kot od AutoFun-a, dejansko je iz opetnika znotraj čevlja ven pogledala trda žica. Če bi že uspel obut tako supergo, bi dobil žulj v dveh korakih. Nekaj česar nisem videl v vseh svoji zgodovini nošnje čevljev.

Ker so bili še novi, jih je žena po neuspeli reklamaciji skušala popravit s kombinirkami in kladivom
smile-1.gif
moram pogledat, če jih ni potem kar v kanto zabrisala.

Res bi bilo zanimivo pogledat Uranjekovo statistiko, ker njemu bi bilo v interesu bit pristranski, tako ima zagotovljeno delo vsaj od Interšporta.
 

COPATEK

Zelenc'
11. okt 2018
2
0
1
Pozdravljeni,

tudi jaz imam podobne težave. Kupila sem dvoje enake copate v Adidasu. Ene so ok, na drugih pa se je na peti z notranje stani strgalo blago. Naj povem da so copati stari 6 mesecev in so celo te reklamirani manj noše cca 20 dni po 1 uro. Copate sem seveda reklamirala in dobila odgovor od gospoda Urankarja, da sem nosila nezavezane copate, nezategnjene , skratka neprimerno sem jih uporabljala. . To pomeni, da ene copate pravilno nosim in vežem, drugih pa ne znam nosit??????? Skregano z vso logiko. Sem šla nazaj v trgovino in pustila oboje copate tam in čakam odgovor.
 

MrG

Zelenc'
7. jan 2009
4
2
3
54
No, takole....
Ker, glede na vse infoemacije, nisem nikjer zasledil/ugotovil/mi je bilo odgovorjeno po epošti, je sedaj situacija taka:
Še vedno velja in 100% tako tudi je, da v vseh trgovinah v Sloveniji imajo ZUNANJEGA SODNEGA izvedenca, ki je.....nobeden drug, kot, g.Jože Urankar. O.K., tako je in jest sm čist mišljenja, DA NAJ TAKO TUDI OSTANE.
Po malce tuhtanja sem šel danes v Žiri in si kupil, kar sem pač potreboval.
Govoril in bil že malce na meji z zdravo pametjo pri trgovkah glede nakupa, testiranja mojih defektnih nog, sile F pri zategovanju vezalk, načina obuvanja in še bolj SEZUVANJA, mojih izrazito poudarjenih petnih kosti. Dodatno sem jim povedal za mojo situacijo glede reklamacije.
Prodajalki(2 trgovini) sta me mal čudno gledali...ampak!, sam da vemo kje smo!

VSA obutev od Alpine ima 1 leto garancije in to BREZ Jože Urankarjev. Imajo svoje ljudi, ki ocenijo kaj je bilo narobe.
Popravijo in vrnejo nazaj.
Nobenih problemov!
Zdej pa da vidmo kaj bo!

Aja....pa tuhtau sm, da bi VSI, ki smo defektni po Urankarju, njemu poslali čevlje, ki jih je on zavrnil.
A,a,a,a?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Alpina tudi po veliko letih skoraj brezplačno popravi svoje gorske čevlje. ;)

Moji škripajo pri hoji, pa ker kolega pravi, da škripajo ukradeni ;) sem vprašal v Alpinini trgovini kaj se da naredit - so rekli prinesite in bomo pogledali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Mi je malo žal da sem Proalpu zaupal čevlje "po meri". Naslednje bom Alpini. Če kaj delajo po meri, ali pa mogoče kar sustarju ki mi sicer dela čevlje, čeprav njemu bolj usnje in eleganca leži.
 

MrG

Zelenc'
7. jan 2009
4
2
3
54
Vprašal sm kako je z garancijo, napakami. 1 leto časa za uveljavljanje garancije ali pa napake na obutvi, seveda z računom.
Mi je pa zanimiv odgovir iz trgovine Karal:

Pohodna obutev ni blagovne znamke Karal ampak proizvajalca Grisport Italija.
Vsekakor imamo za reklamacije zunanjega sodelavca – izvedenca za usnjarsko in obutveno branžo.
Vsekakor pa vam podatkov o njem ne moremo in tudi zakonsko ne smemo posredovati.

Hvala za razumevanje in Lp

Mitja Bežan
Karal d.o.o

.....tako, daaaaa, ko se bo nekomu kaj zgodilo...tud oni imajo zunanjega. Kdo bi si mislil.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Mi je malo žal da sem Proalpu zaupal čevlje "po meri". Naslednje bom Alpini. Če kaj delajo po meri, ali pa mogoče kar sustarju ki mi sicer dela čevlje, čeprav njemu bolj usnje in eleganca leži.
Zakaj ti je pa žal za Proalp?
Alpina ne dela tako po meri, kot to naredi Proalp. Moja mama ima hudo deformacijo prstov (halux + skrivljeni prsti zaradi artroze), pa so ji pred leti pri Proalpu naredili po meri kar nekaj čevljev - lahke gojzarje, nizke gojzarje in ene navadne čevlje (pač model, ki ga lahko naredijo po meri). Šlo je za širino, višino in tudi različno velikost leva-desna noga. Tako je lahko še hodila v hribe - drugače ne bi mogla. Sicer dragi čevlji, ampak vredni denarja, če lahko človek potem še hodi v hribe.
Lani so ji tudi brezplačno poširili gojzarje - noga se je pač spremenila.
Sicer "normalne" čevlje dobi vsako leto na napotnico, po meri, samo tisti so pač klasični čevlji - nizki, visoki, potem se pa že neha.