AKU sesalec - Bosch Athlet

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
skoraj vsak dan... super zadeva... ko se navadiš na tak tip sesanja, te sploh ne mikajo več klasični na kabel...

povej kaj te zanima...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Ja. Sicer malo boljši model (zoo'o). Doma je še Mielejev C3 Ecooline za primerjvao, pa je tale Bosch enako učinkovit in veliko bolj praktičen.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.555
688
113
@obema

Je razlika med 25V modeli samo v dodatni opremi?
OK eni imajo večjo baterijo. Je baterija zamenljiva?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
ne, imaš 25V modele nove generacije, ki imajo do 75 min čas delovanja... se pravi + 15 min več na prvi stopnji
drugače pa ja dodatna oprema... zooo ima še turbo krtačo za odstranjevanje živalskih dlak ali pa dolgih las, je isti problem... + bionični filter za odstranjevanje vonjav od živalskih dlak...
btw mimovrste ima sedaj enega v super akciji za nekih 170€... bch625LTD če se ne motim...
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Bosch ima na žalost skoraj za vsako napravo svojo baterijo. Jaz sem začel nabavljati naprave od Makite, ker ima čez 200 strojev isto baterijo. Nazadnje sem kupil njihov sesalec, ki res dobro deluje, čeprav je videti kot ena igračka. Sedaj imam dve 18V 5Ah bateriji, dvojni polnilec, vrtno kosilnico in nitko.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
ne, imaš 25V modele nove generacije, ki imajo do 75 min čas delovanja... se pravi + 15 min več na prvi stopnji
drugače pa ja dodatna oprema... zooo ima še turbo krtačo za odstranjevanje živalskih dlak ali pa dolgih las, je isti problem... + bionični filter za odstranjevanje vonjav od živalskih dlak...
btw mimovrste ima sedaj enega v super akciji za nekih 170€... bch625LTD če se ne motim...

V bistvu imaš pri athletu in zoooju po 2 modela (ni nič novejše/starejše), z navadno in z malo večjo (po času delovanja) baterijo. Jaz sem vzek zooja s tamalo baterijo, tudi na 2 stopnji dela vsaj pol ure, kar je za 100 kvadratov posesat čez glavo dosti.
Una dodatna oprema je malo useless, ker moraš sestavljat in razdirat sesalec, da jo natakneš. Za kavče sesat pač ponucam tastar sesalec 1x na teden (ker tam pa res le nastavke menjaš), za vse ostalo pa tega.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.555
688
113
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Jaz sem začel nabavljati naprave od Makite, ker ima čez 200 strojev isto baterijo. Nazadnje sem kupil njihov sesalec, ki res dobro deluje, čeprav je videti kot ena igračka.

Model?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Rowenta TOP izbira, ga imajo starši.

Niti približno. Niti blizu. No way. Imam oba. Tale rowenta je za silo ok za kake štenge sesat, ker ima tole trikotno glavo. Vse ostalo pa ... Na tepihu, recimo, čisto odpove, nič ne posesa. Še na ploščicah ima probleme sama s sabo, če primerjaš s tem boschem. Za kaj na hitro na pribliæno posesat je v redu, za resno pucat (namesto "pravega" sesalca) pa ne.
Zato gre zdaj na vikend ali k tašči ...
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
No, kakor za koga. Pri naših se obnese super. Imata pa 25.2V. Ne primerjam z Boshem, ker ga nimamo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Ja, kakor ima kdo merila, kaj je OK posesano. Ampak če grez z boschem po tepihu za rovento, je posoda na koncu polna skoraj enako, kot če prej ne bi nič z rovento sesal. Meni je do zadosten dokaz.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Ni tepihov pri nas. Se mi zdi, da ga ni sesalca ki bi bil na tepihih 100%. Rowenta na ploščicah in parketu pa zadevo opravi odlično. Pišem samo to kar sem videl in preizkusil, kot sem rekel Boscha doma nimamo, da bi lahko primerjal. Aja....pa trikotna glava na Rowenti...ta je še najmanj za stopnice primerna.Nekako obračat to po štengah je kr misija. Ima v tem primeru Bosch to bolje rešeno.
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Kaj pa kaj Dysoni?
V6 recimo. Gledam reviewe, ga kar pohvalijo, samo kaj pa veš, ali je temu za verjet ali ne.
Mene recimo DC24 ni prepričal. Precej štorast, ko rabiš sesat kje višje ali sedežno ipd.. No, saj je vsak stoječ sesalec štorast za tako početje. Pa niti ni bil močan, pa hvalili so ga kako je oh in sploh.

Tile V6 se mi pa zdijo precej praktični. Samo a to res kaj posesa?
Resno razmišljam, da bi si kaj takega vzel. Tudi za v avto bi mi prav prišlo, ker se mi res ne da kabla vlečt.
Ampak kako se to kaj obnese, ko mora kak kamen posesat ipd?
Kako je s tem Boschem v praksi SJVT? Je samo dopolnilo k navadnemu sesalcu, ali ga lahko skorajda nadomesti?
Kdaj v stanovanju kaj delam - ali kakšno dilo prežagam, ali pa kaj odštemam ipd. Pa je prah, pesek, žaganje. Za na hitro posesat, da se ne praši in da sprazniš v kanto - je to OK zadeva? Ali moraš z roko frcnit kamenček noter, da ga povleče v posodo?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Kako je s tem Boschem v praksi SJVT? Je samo dopolnilo k navadnemu sesalcu, ali ga lahko skorajda nadomesti?
Skoraj nadomesti. Navadni je meni bolj enostavno vzet, ko je treba kako sedežko presesat (jebiga, pes je doma, kar pomeni, da 1x na teden jo je pa treba), sicer pa v bistvu zadnje 2 tedna, kolikor imam Boscha, le še ta laufa. Je pa res, da je kvadratura dovolj majhna, da baterija zdrži na 2 stopnji ...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Jaz sem ravno zaradi dlak eliminiral sedežno in jo nadomestil z retro foteljčki iz 60ih. Pač če imaš sedežne 10m, je gor 10m dlak. Na stolčku je pa dlak gor za stolček
grin1.gif
No, ampak meni čisto sede, nekdo pa mora imet sedežno.
Tako da večinoma bi se sesalo po laminatu, tiste dlake na stolčku pa zbombam na kup z neko gumo in jih posesam. Tako da se sesalec niti ne matra.
Dejansko pa sem pogledal že za Makito , ki jo je nekdo omenil. Se mi zdi tudi super zadeva, sploh, ker imaš na voljo baterije še za druge strojčke, če jih imaš in pa seveda brutalno hitro polnjenje, v primerjavi s katerokoli drugo alternativo. Glede na to, da ne potrebujem vrtečih krtač ipd. Pa še nekako se mi zdi bolj "trotl zihr", če bom občasno sesal žaganje, prah itd.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Tista Makita z linka je bolj tako. Za posesat, če se ti potresejo drobtine v kuhinji ali za posesat avto ... ni pa ravno praktična za sesat stanovanje.

Jaz imam tole ciklonsko Makito , ki pa je žal discontiuned. Da se jo dobiti samo če jo imajo še kje na lagerju. Ta že kar orenk sesa. Imam jo kot edini sesalnik in do zdaj še nisem imel potrebe po čem drugem. Res pa nimam preprog. 4Ah baterija je za cca. 12 minut sesanja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Jaz sem ravno zaradi dlak eliminiral sedežno in jo nadomestil z retro foteljčki iz 60ih. Pač če imaš sedežne 10m, je gor 10m dlak. Na stolčku je pa dlak gor za stolček
grin1.gif
No, ampak meni čisto sede, nekdo pa mora imet sedežno.
Tako da večinoma bi se sesalo po laminatu, tiste dlake na stolčku pa zbombam na kup z neko gumo in jih posesam. Tako da se sesalec niti ne matra.
Dejansko pa sem pogledal že za Makito , ki jo je nekdo omenil. Se mi zdi tudi super zadeva, sploh, ker imaš na voljo baterije še za druge strojčke, če jih imaš in pa seveda brutalno hitro polnjenje, v primerjavi s katerokoli drugo alternativo. Glede na to, da ne potrebujem vrtečih krtač ipd. Pa še nekako se mi zdi bolj "trotl zihr", če bom občasno sesal žaganje, prah itd.
Saj si opazil, da je cela manj kot meter dolga, torej sesaš ves čas močno sklonjen ... Ni to normalna višina, da sesaš vzravnan, kot pri klasičnem sesalcu ... Plus ožja krtača, plus ... Ne deluje glih kot nadomestek navadnega sesalca, kot je Bosch.