AKU sesalec - Bosch Athlet

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Tole pa mogoče tud ni švoh. Mal močneje od makite. Isti princip z baterijami, večji podtlak. Za dlake in ostalo lahko šaro OK, pa še stojna višina normalna.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Tole pa mogoče tud ni švoh. Mal močneje od makite. Isti princip z baterijami, večji podtlak. Za dlake in ostalo lahko šaro OK, pa še stojna višina normalna.

Samo pri teh "delavskih" sesalcih je potrebno biti zelo previden, ker "Dobavljeno v kartonu brez akumulatorja in polnilnika."
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
To itak. Pa saj ponavadi to jasno piše.
Se pa še najbolj nagibam k Milwaukee-ju. Tudi zaradi neke mašince, ki bi si jo rad nabavil, pa da imam potem vse skupaj s kompletom baterij in polnilcem.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sesalec Milwauke sem kar za primarnega vzel.
Posesa vse, je pa precej večji v živo, kot na posnetkih.
No, saj je kar precej močan. Za moje potrebe vrhunsko. Vzamem v roke, pa gas po stanovanju.
Ali pa samo nekje, ko se nekaj razsuje, ali pa ko kaj vrtaš, ali pa ko mački pesek raznesejo. Odlično, odlično.
Ni to neka Philips varianta, ko ga iz pulta snameš za drobtine.
Probal sem tud v avtu, sem imel precej umazano zaradi prevoza drv. In pač isto, kot z navadnim sesalcem moraš malo po tepihih podrgnit, in potem normalno posesa. Tisto žaganje se kar zažre v tapicirungo, in itak ne gre drugače, kot da malo podrgneš.

Zaenkrat super zadovoljen, tako kot pravijo s 5Ah baterijo se 20min+ lahko sesa. Je pa nekaj denarja, če nimaš baterij. Ampak kot pravim, glede na to, da potrebujem še par kosov orodja, mi ni problem bil malo več odštet. Bom pa za foro še kakšno neoriginal baterijo probal, če je vredno toliko manj dat zanjo.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Dobra cena, Tudi Bigbang ga ima za tako ceno, drugod je vsaj 30 € dražji. Kupil istega, sem zadovoljen. Z enim polnjenjem posesa 100 kvadratov, preproge tudi zmore, kolikor sem ga sam preizkusil, bi pa zmogel verjetno tudi več, ampak sem ga dal na polnilec. Nekaj € dražji model, ki ima kapaciteto baterije za 75 minut sesanja verjetno brez težav posesa z enim polnjenjem 150 kvadratov....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
to ni sesalec ampak metla, krtača.
dolgi lasje se verjetno super navijajo? kaj pa širina sesanja izven širine krtače? danes sem namreč poslušal, da je to po načinu bližje rombi kot klaqsičnem seslacu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Tole je čisto pravi sesalec z resno sesalno močjo (orenk vleče tudi brez krtače). Izven širine krtače še par cm stvari potegne.
Lasje se navijajo kot na vsak sesalec z vrtljivo krtačo. Raje to, pa vsake toliko spucam, kot da slabše sesa.
Skratka, bolje kot večina klasičnih.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prodajalka mi je trdila drugače, da je to boga sesalna moč.

krtača je gor serijsko, ali ima kaj brez krtače? ti nisi vzel tistih cevi itd, ker tam pa mora bit sesalna moč. ali se motim?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
prodajalka mi je trdila drugače, da je to boga sesalna moč.

krtača je gor serijsko, ali ima kaj brez krtače? ti nisi vzel tistih cevi itd, ker tam pa mora bit sesalna moč. ali se motim?

Prodajalka nima pojma. Vzel cevi, ja, in vleče orenk. Vleče OK že na 1 stopnji, ko krtača sploh še ne laufa. Na 3 stopnji iz tepiha potegne robo, ki je Miele C3 ne potegne na ful moči (ker pač nima krtače).
Krtača pa ne vem a je pri vseh modelih ali ne, jaz sem vzel 'pasjega', tam je serijsko.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Tud pri "ne pasjem" je krtača serijsko. In lahko potrdim trditve od SJTV1, sesalec vleče zelo dobro. Sploh za baterijskega.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.556
688
113
Kaj je s kosmiči? (v video je 18V verzija)


Izkušnje s Bosch Athlet 25V:
tri stopnje delovanja 1 - samo sesanje brez krtače, 2 in 3 je vedno tudi krtača,

Sesa odlično, krtača je vrhunska za tepihe (potegne ven vini prah), prej ne bi verjel, a boljše od vseh obstoječih kabelskih globinskih,

posodica za prah je dokaj majhna, osebno bi rajši imel varianto na vrečke, ker čiščenje je svinjarija.

pri polnjenju vedno sveti modra LED in to z občutno preveliko svetlobo (ni za garsonjere
smile-1.gif
)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Se z vsem strinjam. Kar s etoče sesanja na trdih tleh: na 2 stopnji iglico od smrekice ob strani potegne s cca 1 cm razdalje od sesalne glave. Miele C3 ni nič boljši ...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Čisto resn sesalec je to, kot so ti že rekli, vleče ko blesav. Tepihe z vklopljeno krtačo posesa vredu, kjer pa ni tepihov pa zadostuje 1. stopnja, ki je tudi zelo tiha. Lasje se pač navijejo gor na krtačo kot na vsako drugo. Se da krtačo enostavno sneti dol.

Prejšnji sesalec Hoover je zadnje leto, kljub menjavi filtra, sesal malo slabše po občutku. O bčutek me ni varal, posesal sem z starim, potem pa šel zadaj z Boschem.... polno posodo sem imel
bonk.gif


Imam 25V varianto, krtača je serijsko gor.

Edina zamera trenutno je da ima malo posodo, jo kar hitro napolniš.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tepihov ni. prednost pred kabel in standard vidim na stopnicah. torej na 1 stopnji dela brez krtače, kar pomeni, da gredo lasje mimo krtače v posodo?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Skrb vzbujajoce, da se o sesanju pogovarjajo samo moski... Zenske nimajo nobenega mnenja, ker jih tukaj ni, ali ker so to delo ocitno v celoti prepustile moskim? 😀