Skiro za odrasle - električni/navadni

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Živijo.

Malce gledam skiroje, tako električne in navadne. Pa glede na to, da nimam nobenih izkušenj, z nobenim izmed njih, bi prosil za kak nasvet iz prve roke.
Razlika v cenah je kar konkretna.

Do šihta imam ene 3km mesta (pločniki). Z bicikli nisem prijatelj. Želja je nekaj s čimer bi se pripeljal kolikor toliko komot, ker za to razdaljo nikoli nisem maral avtomobila (razen ob zelo slabih vremenskih razmerah).

Kul mi je npr. TALE

Električnih pa niti ne vem kaj naj gledam. Tujina ali "domače"
grin1.gif
.
Vse mi deluje bolj, kako naj rečem "kitajsko".

Kak nasvet kakšnega uporabnika enega ali drugega?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Jaz 10m naredim na kolesu in zašvicam.... bi smrdel cel dan potem.

Men se tole dopade, če bi bil v taki situaciji...

Pa še pod mizo potem vtakneš v pisarni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
OP, kakšni so pločniki, je lepo ravno, brez razpok, preprek, tlakovcev, robnikov, ipd?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Živijo.

Malce gledam skiroje, tako električne in navadne. Pa glede na to, da nimam nobenih izkušenj, z nobenim izmed njih, bi prosil za kak nasvet iz prve roke.
Razlika v cenah je kar konkretna.

Do šihta imam ene 3km mesta (pločniki). Z bicikli nisem prijatelj. Želja je nekaj s čimer bi se pripeljal kolikor toliko komot, ker za to razdaljo nikoli nisem maral avtomobila (razen ob zelo slabih vremenskih razmerah).

Kul mi je npr. TALE

Električnih pa niti ne vem kaj naj gledam. Tujina ali "domače"
grin1.gif
.
Vse mi deluje bolj, kako naj rečem "kitajsko".

Kak nasvet kakšnega uporabnika enega ali drugega?

http://www.decathlon.si/p/8240435_skiro-town-9-easyfold-titan.html#/3-254-_

Tole imam jest, sicer za 3 km bi sam vseeno razmislil o zložljivem kolesu, meni služi vrhunsko. Prej sem mel tistga od Hudore, pa se ta lepše pelje. Brez težav zdrži mojih slabih 100 kil.
 
Nazadnje urejeno:

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
OP, kakšni so pločniki, je lepo ravno, brez razpok, preprek, tlakovcev, robnikov, ipd?

Pločniki so pač klasika, tu in tam kakšna razpoka, nič posebnega, so pa povsod "klančine" za invalidske vozičke. Nobenega klanca ali kaj podobnega.

@Kalbo
Točno tega sem "preizkusil" v decatlonu, pa se mi je kar dopadel. Sam 3 km na takem?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
3km bodo kar "napor". Svetujem skiro s plastičnimi kolesi, v kolikor bo samo nožni pogon. to leti ko strela, tudi 30kmh, če je trasa primerna. ampak se čuti vsaka neravnina, tlakovci so posebej lušni.

Najbolje bi bilo potem gume z zračnicami in pa električno pogon, ker za poganjanje zračnice pa rabiš še toliko več energije, kar pa ti pomoje tudi ni zjutraj v temi gonit se naokoli, pozimi. Torej elektrika, gume, malo širše, da lahko greš tudi ko bo sneg, pa je to to.

Edini problem je denar, ker ko vidiš cene te malo mine.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Po kateri prometni površini pa se z električnim sploh lahko legalno voziš v Sloveniji? Si lahko na pločniku?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
3km bodo kar "napor". Svetujem skiro s plastičnimi kolesi, v kolikor bo samo nožni pogon. to leti ko strela, tudi 30kmh, če je trasa primerna. ampak se čuti vsaka neravnina, tlakovci so posebej lušni.

Najbolje bi bilo potem gume z zračnicami in pa električno pogon, ker za poganjanje zračnice pa rabiš še toliko več energije, kar pa ti pomoje tudi ni zjutraj v temi gonit se naokoli, pozimi. Torej elektrika, gume, malo širše, da lahko greš tudi ko bo sneg, pa je to to.

Edini problem je denar, ker ko vidiš cene te malo mine.

Pa ti dejansko goniš skiro, al sam pametuješ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Poganjam, mam nožnega.

Pepe, nikjer...oz lahko se na pločniku, ampak s hitrostjo ki ne moti pešcev, torej 5kmh
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Tud jest in se tale, ki sem ga nalimal odlično obnese. Na tej "igrači" sem vsak jeb.eni dan.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Jaz 10m naredim na kolesu in zašvicam.... bi smrdel cel dan potem.

Men se tole dopade, če bi bil v taki situaciji...
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9G4yiO1Cmv4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Pa še pod mizo potem vtakneš v pisarni.

Če voziš kakega treka s tankimi gumami na 6 barov in imaš vsaj malo kondicije, se ne prešvicaš v 10 minutah. Razen če voziš 40km/h po kolesarski. Je pa res, da večina uporablja za na šiht 20kg kolesa in na pol prazne gume, s tem pa tudi jaz zašvicam.
smile-1.gif


Jaz furam treking kolo, tanke gume, 6 barov. Z minimalno napora gre 20 km/h, ni šans, da zašvicaš. Razen julija na poti domov iz šihta...ampak takrat pa tudi peš švicneš.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
OP, kakšni so pločniki, je lepo ravno, brez razpok, preprek, tlakovcev, robnikov, ipd?

Pločniki so pač klasika, tu in tam kakšna razpoka, nič posebnega, so pa povsod "klančine" za invalidske vozičke. Nobenega klanca ali kaj podobnega.

@Kalbo
Točno tega sem "preizkusil" v decatlonu, pa se mi je kar dopadel. Sam 3 km na takem?

Jaz imam 3 km v eno smer do službe in si ne predstavljam poganjat skiro vsaki dan 6km. Jaz imam kolo. Spomladi pa definitivno pade tisti električni xiaomi, ki sem ga linkal zgoraj. Reviewji so odlični, do 30km v eko načinu, 25 km/h, izdelava odlična, izgleda dobro, cena pa je tudi še sprejemljiva
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Tud jest in se tale, ki sem ga nalimal odlično obnese. Na tej "igrači" sem vsak jeb.eni dan.

Jaz ga imam za dober kilometer. Motijo me predvsem neravnine, drugače je super. ampak vseeno...za 3km je malce preveč, edino če si fajn športnik, ker to je potem dobrih 10min fajn gnanja
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Tud jest in se tale, ki sem ga nalimal odlično obnese. Na tej "igrači" sem vsak jeb.eni dan.

Jaz ga imam za dober kilometer. Motijo me predvsem neravnine, drugače je super. ampak vseeno...za 3km je malce preveč, edino če si fajn športnik, ker to je potem dobrih 10min fajn gnanja
smile-1.gif

Pa saj to pišem. eni mislijo, da bodo manj švicnili, če bodo poganjali skiro, kot če bodo vozili kolo.
smile-1.gif


Električni skiro je drugo...ampak električni skiro se primerja z električnim kolesom.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
jaz na skiroju 5x bolj švicnem kot na kolesu. Na kolesu vbistvu nič, oz. kot si samo rekel, na poti domov, ko je zunaj 30+
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Tudi sam sem bil presenečen nad zahtevnostjo gonjenja skiroja, podcenjeval sem ga.

sicer se hitro navadiš in prideš hitro "not", ali ipak...

Nisem pa pripravljen reskirati 500 eur za električnega, tbh
smile-1.gif