Nore najemnine v Ljubljani

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik elo pravi:
očitno se spoznaš...
verjamem, da imaš precejšnji portfelij tako vrednostnih papirjev kot tudi nepremičnin.

potem te "izpad" drobiza pri nepremicninah zagotovo ne moti
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:


Glede, da so stanovanja omejena dobrina pri nas... je vprašanje zakaj bi sploh kot investicijo jih kupovali.

Tole, bi morala držav obdavčit
10.gif

Zakaj že? Ker si ga ti ne moreš privoščit? Ker si ne moreš kupit še enega za oddajanje? A država že ni dost dobila od DDV pri gradnji, prispevkih, a ne bo dost dobila pri davku od oddajanja?

Omejena dobrina? Vsak ima šanso si to omejeno dobrino postavit/kupit/najet, tako da ne bluzi.

Tipično slovensko...

Ker gre za mrhovinarstvo in utajo davkov v 99% primerov.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:


Tipično slovensko...

Ker gre za mrhovinarstvo in utajo davkov v 99% primerov.

In kaj potem? Zato je tu država da poskrbi, da temu ne bo tako. Poznam kar nekaj takih ki oddajajo pa imajo vsi lepo uradno pogodbe.

In kaj potem? A podobno mislis o vsaki sumljivi dejavnosti? Ce bi drzava opravila svoje delo, vse lepo regulirala in obdavcila bi bilo za vse bolje. Trenutna pasivnost pa pelje v revscino za veliko vecino prebivalstva.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.252
5.813
113
pri taščici
Jtfc
Itak drzava bi morala obdavcit, davek placat lastnik, najemnik pa dobiti zastonj flat pa se stroske naj mu placa lastnik.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Trenutna pasivnost pa pelje v revscino za veliko vecino prebivalstva.

Velika večina prebivalstva je za drobiž prišla do stanovanja. Zopet nekaterim sedaj starejšim ga je omogočila nora inflacija. Pa ne norim, da morajo doplačat za nazaj...

Jaz in moja generacija smo pač prisiljeni plačevati drage kredite, da nismo pod zvezdnatim nebom. Pa to ne v višini sendviča na mesec
evil.gif


Mrhovinarstvo in utaja pa se začne pri glavi, ne pri repu.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Trenutna pasivnost pa pelje v revscino za veliko vecino prebivalstva.

Velika večina prebivalstva je za drobiž prišla do stanovanja. Zopet nekaterim sedaj starejšim ga je omogočila nora inflacija. Pa ne norim, da morajo doplačat za nazaj...

Jaz in moja generacija smo pač prisiljeni plačevati drage kredite, da nismo pod zvezdnatim nebom. Pa to ne v višini sendviča na mesec
evil.gif


Mrhovinarstvo in utaja pa se začne pri glavi, ne pri repu.

Ce lahko rep dela karkoli hoce je logicno da bo tudi glava. To naceloma tudi delajo. Ce bi stvar resno uredili bi morali tudi kaj konkretno poceti na trgu nepremicnin. Tako pa pustijo da se zalost na miru... Da bo konec zgodbine tragicen je pa seveda jasno...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Joj jamrate za te najemnine. Bodite veseli da se oddaja na crno so vsaj najemnine nizje. Ce pa najemnik hoce mu vsak lastnik mirne duse se davek pri najemnini zaracuna. Samo potem bodo najemniki se bolj jokcali kako so drage najemnine.... sam oddajam stanovanje lahko recem da sem na "nuli".... prejsnji najemnik mi je pa naredil 1000eur minusa preden sem ga ven vrgel. Vrgel bi ga ze prej pa ga zaradi "okoliscin" nisem mogel...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Je komu jasno zakaj so šle v zadnjem obdobju najemnine tako navzgor v Ljubljani? Če iščeš 50+ kvadratov s spalnico in otroško sobo v normalno opremljenem stanovanju (beri: ne za 6 študentov), te pride 650 EUR+. Raje več.

poglejte malo.
bonk.gif


https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/ljubljana-mesto/stanovanje/2.5-sobno,3-sobno,4-sobno,4.5-sobno,5-in-vecsobno/cena-od-450-eur-na-mesec,velikost-od-50-m2/?s=16#
So še vedno normalne cene v LJ, samo kak kilometer iz strogega centra je pa le treba:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/ljubljana-mesto/ljubljana-bezigrad/crnuce,crnuska-gmajna/stanovanje/
je pa res, da se moraš za kavico v centru usest na trolo ali bicikl, vse ostalo je čisto pri roki.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Črnuška gmajna oz. tisti bloki so točno 500 m stran od "centra" Črnuč - in od 6-ke busa in vseh drugih storitev, takoj za hribom. Sicer v Gmajni ne živim, sem pa v tem koncu že skoraj 4 leta, pa bi kar težko šel na katerikoli drugi konec Ljubljane (če se že držimo mesta). Mesto sredi prave narave, Rožnik se orenk skrije, tudi Golovcu ni par.
 
Nazadnje urejeno: