Nore najemnine v Ljubljani

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se pravi so šle gor cene zaradi študentov, ki iščejo stanovanja te tedne? Tudi za "družinska" stanovanja?

Cene so sle gor ,ker drzava nicesar ne gradi. Celo v BIH se gradijo bloki za mlade druzine. Studentov je premalo da bi kakorkoli vplivali na cene, pa tudi niso ravno pojav od vceraj.

Dokler drzava ne zgradi vsaj eno vecje naselje bodo sle cene gor. Verjetnost da se bo to zgodilo je skoraj 0 ,ker trenutno stanja odgovarja (skoraj) vsem. Da se pa dobi normalno stanovanje za normalno ceno vendar ne prek oglasov.

Ni res, drzavni sklad je ravno dal ven Zeleni gaj na Brdu, v zacetku namenjen mladim druzinam. Cena? Sitnica, 4000€/m2.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se pravi so šle gor cene zaradi študentov, ki iščejo stanovanja te tedne? Tudi za "družinska" stanovanja?

Cene so sle gor ,ker drzava nicesar ne gradi. Celo v BIH se gradijo bloki za mlade druzine. Studentov je premalo da bi kakorkoli vplivali na cene, pa tudi niso ravno pojav od vceraj.

Dokler drzava ne zgradi vsaj eno vecje naselje bodo sle cene gor. Verjetnost da se bo to zgodilo je skoraj 0 ,ker trenutno stanja odgovarja (skoraj) vsem. Da se pa dobi normalno stanovanje za normalno ceno vendar ne prek oglasov.

Ni res, drzavni sklad je ravno dal ven Zeleni gaj na Brdu, v zacetku namenjen mladim druzinam. Cena? Sitnica, 4000€/m2.

Mislim da ne govorimo o isti zadevi... Govorimo vecjih naseljih (vsaj 20.000 prebivalcev) pri kateri drzava subvencionira/kreditira stanovanje za mlade druzine/pravi nakup/whatever. Do 1000€ po kvadratu oziroma ugodno kreditiranje za dolgorecen kredit.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:


Slovensko se napiše "kaos" - "haos" uporabljaj južno od Kolpe

In verjamem, da ti ustreza izjemno visoka cena (predvsem v deležu dohodka) bivališč. Tako se vse manj Slovencev odloča za potomstvo, ker pač niso pripravljeni živeti v vsaki baraki in se razmnoževati kot zajci. Uporabna inteligenca tako zapušča Slovenijo, mladi se ne odločajo za potomstvo - prava nirvana za kameltrajbarske navdušence.

Ampak tebe seveda skrbi "haos" in izgled okolice. Mene tudi, zato bi za začetek prepovedal minarete, po švicarskem vzoru.

Aja... Kameltrajberji so krivi za cene stanovanj? Povprecno placo? Res?
Povprecen Slovenec (sploh izobrazen) emigira ,ker drugje vec denarja za isto delo. Zaradi vecjega prihodka si privosci vec... Taksen zivljenje seveda potegne za sabo se kaj drugega ampak to ni problem samo Slovenije ali Slovencev.

Glede na to da zapisano nisi razumel (mogoce bi moral uporabiti PP)... Mislim da so cene konkretno previsoke (nakupa in najema) in tudi predlagal kaj konkretno bi morali narediti. Cene so previsoke glede na drzave v okolic, glede na zivljenski standard, glede na marsikaj....

Že v prvem stavku trdiš nekaj, česar nisem napisal. Očitno funkcionalno nepismen.
Ne bi razumel niti, če bi ti napisal v dialektu tvojega plemena.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Sej boste dojeli, da imajo razni Air bnb, Ryanair in podobne kratkorocno poceni resitve svoj dolgorocni negativni ucinek. Na koncu to placamo vsi.

tocno to.
sem v sosednji temi napisal, da naj cimprej nehajo z ryanairom letet, pa noben ne zna gledat 2 dni v naprej.
sam se tocno zaradi teh razlogov izogibam ryanaira, airbnbja, uberja,..
pac, mogoce placam malo vec za recimo-da-isto storitev, ampak verjamem, da bo nekoc bolje.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Za airnbnb še nekako razumem.. ampak ryanair pa uber? Kaj je slabega v tem, da me kot tujca nekje ne netegnejo za taxi in ga plačam enako kot vsak drug. In še več. Točno vem že vnaprej koliko ga bom plačal. To da se za uber sprejema poseben zakon, sem seveda proti.

Podobno za ryanair. Jaz pri letenju potrebujem minimum udobja (pri krajših letih), da me prepeljejo od točke A do točke B. In želim plačat čim manj, normalno.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Gre za dumping, ki ga izvajajo na vse vpletene, ne udobje in priročnost storitve. Tudi tvoje delo bo vedno opravljal nekdo za en € manj. In njegovega. Itd.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Kaki dumping? Gre za nove oblike ekonomije (delitvena, digitalna,...), ki bodo staro povozile. Kdor se ne bo prilagodil in apdejtal na novo situacijo bo propadel. Še vedno je bilo tako, ni to nič novega.
Airbnb pa mislim da nima v LJ prstov vmes, ker bi za to bilo potrebno konstantno povpraševanje skozi celo leto, da bi se nekomu bolj splačalo oddajati preko airbnb, kot pa stalnim najemnikom. Je pa airbnb super za poletje. Vem za primere oddaje študentskih stanovanj, ki so čez poletje v veliko primerih prazna. Takrat se nafilajo z gosti preko airbnb. Super za vse
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Zakaj so najemnine v resnici tako NIZKE ?

Pustimo kake so plače pri nas, dejstva so, da si 15 let nazaj, komot v Ljubljani, recimo Zupančičeva jama novejši del po 1992 oddajal opremljeno cca 70 m2 veliko stanovanje za mesečno najemnino cca 0,5 do 0,7 % vrednosti nakupa take enake nepremičnine in si tako dobil vložek nakupa nazaj v cca 15- 20 letih, danes je ta procent samo še 0,25 - 0,4 in ne dobiš vložka nazaj niti v 30 letih, jasno k vsemu temu pripomore tudi požrešna država, ki se masti z davki na najemnine in zmotno je mišljenje, da te plačajo tisti, ki služijo in oddajajo. Plačajo jih čez višjo najemnino na koncu edino najemniki, najemodajalci to samo odvedejo in, ker je efektivna davčna stopnja 22,5% sem prepričan, da če bi država oprostila tiste ki oddajajo plačila tega davka vsaj za nastanitve študentov in morda socialnih primerov, bi šle najemnine lahko takoj dol vsaj za 20%, tako pa ...... trg določa cene, država pristavi še svoj lonček in se masti na rizikih oddajalcev in žal tako je in ne bo bolje, bodo šle najemnine še kar krepko gor, ker do sedaj glede na cene nepremičnin še niso šle pretirano ...............................

Dvomim, da bodo šle najemnike lahko kaj krepko gor, ker pač to ni realno glede na dohodke. Itak pa zaradi visoke obdavčitve večina oddaja na črno ali pa z nizko uradno najemnino, ostalo pa na roke. Imamo pač anomalijo:)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
v primeru ubra si pozabil dodat tudi izkoriščevalna ekonomija.

Aja? In kdo točno je izkoriščen? In mimogrede, na čem drugem pa temelji trenuten ekonomski model, kot pa izkoriščanju vsega, kar se izkoristit da? Neki biser pravičnosti in solidarnostni ravno ni
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
saj si si sam odgovoril kaj potem sprašuješ kdo je izkoriščen. in v primeru ubra so vse strani izkoriščene. ko bo pa padla konkurenca zaradi dumpinga pa še cena ne bo več nizka.

začni brat
https://stallman.org/uber.html

ti podpiraj take. jaz sicer sem za to da se olajša ter poceni uporabniško izkušnjo a za vsako ceno pač ne.
se mi pa zdi ubrova ideja top a firma je pač gnoj od gnoja.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
ynos nekak imam v spominu , mogoče se motim , da si dobil neprofitno stanovanje.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
dej zakurblaj google, poglej kak dokumentarc ipd.
ne dolgo nazaj je bil en celo na rtv o ryanairu. podoben gnoj od firme kot uber.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
saj si si sam odgovoril kaj potem sprašuješ kdo je izkoriščen. in v primeru ubra so vse strani izkoriščene. ko bo pa padla konkurenca zaradi dumpinga pa še cena ne bo več nizka.

začni brat
https://stallman.org/uber.html

ti podpiraj take. jaz sicer sem za to da se olajša ter poceni uporabniško izkušnjo a za vsako ceno pač ne.
se mi pa zdi ubrova ideja top a firma je pač gnoj od gnoja.

Zanimivo, sem se pogovarjal z večimi vozniki Ubra pa noben ni pojamra, da ne bi mogel živeti. Nekako so vsi izrazili zadovoljstvo, da lahko od tega živijo, nekatei imajo celo več vozil in jih oddajajo voznikom ter tako še dodatno plemenitijo vložek.

Primer za NY, če si želel imeti taxi in dovoljenje, te je stalo 1 mio dolarjev, po prihodu Uberja je ta cena padla na ca 500 k dolarjev. in manj.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Je komu jasno zakaj so šle v zadnjem obdobju najemnine tako navzgor v Ljubljani? Če iščeš 50+ kvadratov s spalnico in otroško sobo v normalno opremljenem stanovanju (beri: ne za 6 študentov), te pride 650 EUR+. Raje več.

poglejte malo.
bonk.gif


https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/ljubljana-mesto/stanovanje/2.5-sobno,3-sobno,4-sobno,4.5-sobno,5-in-vecsobno/cena-od-450-eur-na-mesec,velikost-od-50-m2/?s=16#

Jest sm 20 let nazaj placvou za 40m2 650eur + stroski (lokacija Vic) pa nism jamru.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj niso, folk ne dobi kredita za stanovanje ker so predraga in išče nekaj za najem.

Če se ne najde za primeren denar se pač išče v bližnji okolici lj