Nore najemnine v Ljubljani

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj bi barval? Mislim, ok, saj barva in penzli niso dragi, ampak stanovanje ni moje, najemnino pa se plačuje tudi zato, da se iz tega pokrijejo popravila. Naj popravlja lastnik, najemnikova naloga je plačevati tekoče stroške. Če pa misli da ima prevelikega pujsa noter, ki mu dosti preveč zasvinja flat, pa ga naj ven šutne in obdrži varščino
bonk.gif


Na srečo sem v stanovanju, katerega lastniku je to jasno samo od sebe in če kaj crkne, se zadeva brez velike maše zamenja. Čisti računi, dobri prijatelji.

Glavni problem torej je, kam se beljenje uvršča. Ali v rubriko počenega vodovoda ali v rubriko poslikanih sten v tušu od kamna. A tisto tudi čakate da najemodajalec spuca, ker niso vaše.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ma ja, najemniki so v 30% primerov uničevalci.

So malo hudi, ker lastnik ima, oni pa nimajo. In s tako filozofijo tudi NIKOLI NE BODO IMELI....

Da ne rečem, kaj bi se jim (s takim odnosom do tuje lastnine) zgodilo v hotelu. Kjer sobarica čisto VSAK DAN stopi v sobo.
Zagotovo tudi zato, da pogleda, če je umivalnik še, ali je dobil noge...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
na vsaki strani imaš extreme... glede na napisano, je janko tok fejst najemodajalec kot je povprečen najemnik, ki ga opisuje. gliha vkup štriha...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vlaki pa napol samevajo in to kljub temu, da bi bilo za mnogo stoječih v koloni ceneje in hitreje.
Ne nabijaj v tri krasne. Vlak je nabito poln.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja, ampak majo npr se klavzulo po kateri najemniku izjemno tezko dvignejo najemnino (tudi sedaj npr ko raste cena najemov v dolocenih zveznih dezelah) in vecina najemov je za nedolocen cas.

Ne vem, koliko najemov je za DOLOČEN čas, ampak dejstvo je, da mnogi, ki imajo flet v Lj. na dobri lokaciji, stanovanje isti čas oddajajo ter tudi PRODAJAJO. Poznam štiri take, poleg mene.

Kajti če ti nekdo ponudi za kvadrat 3200, ali 3800 €, nimaš kaj čakati, ker 5200 kvadrat pa najbrž ne bo...

Na Igriški ulici (manjši blok) se je nekaj mesecev nazaj stanovanje (cca. 70 kv.), ki se je začelo prodajati po 4500 kvadrat, prodalo isti dan (info iz popolnoma zanesljivega vira). Airbnb...

Takle mamo, pa če se eni od hudega postavite na vaš pimpek v erekciji...

Ce bi ti imel mozgan se za kaj drugega kot kontrolo svojega pimpeka, bi videl da se moj komentar nanasa na najeme stanovanj v zvezni republiki nemčiji.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj bi barval? Mislim, ok, saj barva in penzli niso dragi, ampak stanovanje ni moje, najemnino pa se plačuje tudi zato, da se iz tega pokrijejo popravila. Naj popravlja lastnik, najemnikova naloga je plačevati tekoče stroške. Če pa misli da ima prevelikega pujsa noter, ki mu dosti preveč zasvinja flat, pa ga naj ven šutne in obdrži varščino
bonk.gif


Na srečo sem v stanovanju, katerega lastniku je to jasno samo od sebe in če kaj crkne, se zadeva brez velike maše zamenja. Čisti računi, dobri prijatelji.

Se strinjam, ampak zgleda da majo v LJ neko drugo razmišlanje ko ostali

Kakor kdo, meni se je ta zelja po beljenju, kot najemniku, zdela tako absurdna, da sedaj kot najemodajalec tudi pomislim ne na kako tako zahtevo.

A moram prebelit na koncu? Ne, ce boste pa risali po stenah, vam bom to zaracunal.
A mam lahko psa/macko? Seveda, ce bo kaj unicil, bom to zaracunal.
A vas motijo otroci, Ne, ce bodo kaj unicili bom zaracunal.
Ce kaj crkne bom zamenjal, ker je crknilo meni kot lastniku. Stranka placuje najem, zakaj bi morala kadarkoli beliti?

Se pa poigravam z idejo, da bi folku racunal stroske vselitve. Ce se pogodba po enem letu podaljsa, denar vrnem. Ampak bi zadeva naletela na slab odziv verjetno in se tega ne bom sel.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja, ampak majo npr se klavzulo po kateri najemniku izjemno tezko dvignejo najemnino (tudi sedaj npr ko raste cena najemov v dolocenih zveznih dezelah) in vecina najemov je za nedolocen cas.

Ne vem, koliko najemov je za DOLOČEN čas, ampak dejstvo je, da mnogi, ki imajo flet v Lj. na dobri lokaciji, stanovanje isti čas oddajajo ter tudi PRODAJAJO. Poznam štiri take, poleg mene.

Kajti če ti nekdo ponudi za kvadrat 3200, ali 3800 €, nimaš kaj čakati, ker 5200 kvadrat pa najbrž ne bo...

Na Igriški ulici (manjši blok) se je nekaj mesecev nazaj stanovanje (cca. 70 kv.), ki se je začelo prodajati po 4500 kvadrat, prodalo isti dan (info iz popolnoma zanesljivega vira). Airbnb...

Takle mamo, pa če se eni od hudega postavite na vaš pimpek v erekciji...

Ce bi ti imel mozgan se za kaj drugega kot kontrolo svojega pimpeka, bi videl da se moj komentar nanasa na najeme stanovanj v zvezni republiki nemčiji.

Moj komentar pa se je nanašal na stopnjo "demokracije" pri oddajanju:

- Nemčija, ne smeš dvigniti najemnine (brez utemeljenega razoga), oziroma sploh ne. Najemnino določa Merkel.

- Slovenija, najemnino lahko dvigneš, spustiš, SVOJE stanovanja lahko celo prodaš. Če in ko se ti zahoče. V Nemčiji ti verjetno Merkel tega ne pusti, vsaj ne takrat, ko to paše TEBI!

In ja, najemnine (vsaj v Ljubljani) gredo s 1. februarjem gor zaradi novega, dodatnega 6-procentnega davka. Mogoče ne za 6%, za 5 pa sigurno!
V Slovenji je pač logično, da NOČE nihče na slabše. In ker imamo nekaj tisoč "vzornikov" deset in stomiljonarjev, take mislenosti in logike NI možno izkoreniniti...
Še kaj?
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Zadnič sem se pelu LJ - Celje in sm rabu od tobačne do začetka štajerske AC enako kot potem od te točke do Celja.... časovno... Najbolj se stoji na obvoznci do izvoza za BTC potem se pa kr sprosti... zakaj se stoji neve nihče....

Stoji se zato, ker je za 95% voznikov pas za vključevanje in izvoz iz AC dolg 5m. 95% folka se mora vključit na ac in jo zapustit na prvih 5 metrih. Po možnosti direktno iz/na prehitevalni pas.

Sem lih zadnjič razmišljal zakaj imamo tako dolge priključke/izvoze, ko pa jih rabimo samo 5m.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To naj bi bilo povsod tako. Tradicija je, ko greš ven. Ker pa se zdaj barve notri devajo in ni več vse samo belo, pa dostikrat najemniki prebarvajo, ko gredo notri. Ker ne bi imelo smisla, da se v 1 mesecu 2X beli/barva. Vsekakor pa kot najemnik vsaj enkrat beliš.

Nikoli belil, in niti ne mislim. To je delo lastnika.
d055.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:

Veš koliko pride brušenje in lakiranje sobe 28 kvadratov? Jaz se niti ne želim spomniti, ni pa bilo malo.

In mogoče veš, koliko pride pleskanje sobe 28 kv. metrov (pleskar računa površino več kot 70 kv.metrov)? Predračun (brez mrežice) skoraj 800 evrov.

Če si za tako barvanje plačal 800€ te je tolk nategnil da te tudi črnec z največjim tičem ne bi mogel bolj. Jaz sem mu na zadnje plačal 3,5€ po kvadratu računa pa 3x površino glede na kvadraturo. Narejen je bilo pa tako vrhunsko da smo samo stali in gledali sploh si nisem mislil da je lahko pri pleskanju taka razlika.
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj bi barval? Mislim, ok, saj barva in penzli niso dragi, ampak stanovanje ni moje, najemnino pa se plačuje tudi zato, da se iz tega pokrijejo popravila. Naj popravlja lastnik, najemnikova naloga je plačevati tekoče stroške. Če pa misli da ima prevelikega pujsa noter, ki mu dosti preveč zasvinja flat, pa ga naj ven šutne in obdrži varščino
bonk.gif


Na srečo sem v stanovanju, katerega lastniku je to jasno samo od sebe in če kaj crkne, se zadeva brez velike maše zamenja. Čisti računi, dobri prijatelji.

Se strinjam, ampak zgleda da majo v LJ neko drugo razmišlanje ko ostali

Kakor kdo, meni se je ta zelja po beljenju, kot najemniku, zdela tako absurdna, da sedaj kot najemodajalec tudi pomislim ne na kako tako zahtevo.

A moram prebelit na koncu? Ne, ce boste pa risali po stenah, vam bom to zaracunal.
A mam lahko psa/macko? Seveda, ce bo kaj unicil, bom to zaracunal.
A vas motijo otroci, Ne, ce bodo kaj unicili bom zaracunal.
Ce kaj crkne bom zamenjal, ker je crknilo meni kot lastniku. Stranka placuje najem, zakaj bi morala kadarkoli beliti?

Se pa poigravam z idejo, da bi folku racunal stroske vselitve. Ce se pogodba po enem letu podaljsa, denar vrnem. Ampak bi zadeva naletela na slab odziv verjetno in se tega ne bom sel.

Po moji izkušnji sem moral prebeliti. Ker sem dobil stanovanje popolnoma prazno in prebeljeno. Po 6 letih ko sem se izzselil sem moral pustiti stanovanje popolnoma pravno in prebeljeno. Ce nebi prebelil bi mi vzeli 400€ kavcije, za beljenje se dal pa 200€.
Sej po eni strani se mi zdi prov da sem prebelil, ker v 6.letih so stene postale le sive in je bilo potrebno prebeliti zaradi mojega zivljenja tam notri.
Ubistvu je problem samo beljenje, drugo je vse logicno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Pa da dorecemo beljenje. To je jupol pa maček...
Ko je treba pa že neke mrežice pa ravnanje, to pa ni več beljenje, ampak odpadel omet in kitanje. To pa pač ni stvar najemnika,razen če je to rezultat tega da je v steno vrgel tv, ker je Slovenija vodila 3:0 pol je pa Srbija v 6ih minutah izenačila ali pa pač ker je Esmeralda dokončno spregledala pa je konec serije, saj ni važno. Pač namerno povzročena škoda. Ponavadi točkovna, ne pa povsod.

Da pa omet začne dol padat, ker je ponedeljek, pol se pa luknja oddaja. Pa pričakovati da bo najemnik to delal... Malo morgen.