Nore najemnine v Ljubljani

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Luksus ni bil nikoli poceni. Nobeden pa ne bi šel vn iz mesta, kjer dobijo enako kvaliteto za 1/3 denarja, ampak , se je pa treba mal pelat in malčk zgodaj vstat.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Pri najemu prihraniš 100-150 eur, kolikor potem več zapraviš za prevoz + pojavi se potreba po dveh avtih. da o prihranku s časom ne govorim. Sam iščem stanovanje, da grem lahko kamorkoli v Ljubljani s kolesom (center, BTC itd...). Promet v Ljubljani v Ljubljano in ven iz Ljubljane je disaster... Raje se peljem 5 km s kolesom v službo, kot 5 km z avtom. Kaj šele 20km z avtom...

Ampak point ni v tem. Ta "luksuz" včasih ni bil tako drag. Letos oz. sam spremljam zadnja dva meseca pa je postalo noro drago.
 
Nazadnje urejeno:

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sem ti ze povedal ponudba/povprasevanje.

Sem govoril z agentom (kolega od kolegice), pa je rekel, da ne morejo zadostiti povprasevanju po nakupu nepremicnin v Lj.
Na nekaterih agencijah sploh casa nimajo zame, ce se spomnem pa cca 4leta nazaj so fehtal, ce pridemo na ogled.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Zakaj so najemnine v resnici tako NIZKE ?

Pustimo kake so plače pri nas, dejstva so, da si 15 let nazaj, komot v Ljubljani, recimo Zupančičeva jama novejši del po 1992 oddajal opremljeno cca 70 m2 veliko stanovanje za mesečno najemnino cca 0,5 do 0,7 % vrednosti nakupa take enake nepremičnine in si tako dobil vložek nakupa nazaj v cca 15- 20 letih, danes je ta procent samo še 0,25 - 0,4 in ne dobiš vložka nazaj niti v 30 letih, jasno k vsemu temu pripomore tudi požrešna država, ki se masti z davki na najemnine in zmotno je mišljenje, da te plačajo tisti, ki služijo in oddajajo. Plačajo jih čez višjo najemnino na koncu edino najemniki, najemodajalci to samo odvedejo in, ker je efektivna davčna stopnja 22,5% sem prepričan, da če bi država oprostila tiste ki oddajajo plačila tega davka vsaj za nastanitve študentov in morda socialnih primerov, bi šle najemnine lahko takoj dol vsaj za 20%, tako pa ...... trg določa cene, država pristavi še svoj lonček in se masti na rizikih oddajalcev in žal tako je in ne bo bolje, bodo šle najemnine še kar krepko gor, ker do sedaj glede na cene nepremičnin še niso šle pretirano ...............................
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Luksus ni bil nikoli poceni. Nobeden pa ne bi šel vn iz mesta, kjer dobijo enako kvaliteto za 1/3 denarja, ampak , se je pa treba mal pelat in malčk zgodaj vstat.

majster prosim te povej mi kak luksus je v ljubljani? Na široko prosim.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Med tednom studentke v rozni...
cry12bpy.gif


V certek milfe v franci na balanci
cry12bpy.gif


Za vikend turistke v stari ljubljani
cry12bpy.gif


Luksuz
evil.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dejansko država sofinancira tržne najeme študentov in tudi "socialcev", tudi zato cene ne padejo.
wink-1.gif


Predvsem pa zato, ker nihče v tej državi ne gradi stanovanj za oddajo, stanovanjsko politiko imamo čisto v k.rcu!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Luksus ni bil nikoli poceni. Nobeden pa ne bi šel vn iz mesta, kjer dobijo enako kvaliteto za 1/3 denarja, ampak , se je pa treba mal pelat in malčk zgodaj vstat.

majster prosim te povej mi kak luksus je v ljubljani? Na široko prosim.
Saj ga je ynos lepo opisal. Vse na dosegu pes ,oziroma s kolesom v skrajni sili lpp in taxi. Tega 5km izven obroca ni vec.
In ja matofill je lepo povzel razloge za cene najemnin. In se tudi strinjam da so nizke. ( glede na nakupne cene,ne gledat zdaj place, ker ce si ga ne mores privoscit moras stremeti k temu da si ga bos ce imas tako zeljo).

In ja, sem cepec ker nisem sel leta 2000 na svoje. 6 let kasneje sem dal kar nekaj vec za isto luknjo.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Luksus ni bil nikoli poceni. Nobeden pa ne bi šel vn iz mesta, kjer dobijo enako kvaliteto za 1/3 denarja, ampak , se je pa treba mal pelat in malčk zgodaj vstat.

majster prosim te povej mi kak luksus je v ljubljani? Na široko prosim.
Saj ga je ynos lepo opisal. Vse na dosegu pes ,oziroma s kolesom v skrajni sili lpp in taxi. Tega 5km izven obroca ni vec.
In ja matofill je lepo povzel razloge za cene najemnin. In se tudi strinjam da so nizke. ( glede na nakupne cene,ne gledat zdaj place, ker ce si ga ne mores privoscit moras stremeti k temu da si ga bos ce imas tako zeljo).

In ja, sem cepec ker nisem sel leta 2000 na svoje. 6 let kasneje sem dal kar nekaj vec za isto luknjo.


V Kranju, Kamniku, Litiji, ... ni nič na dosegu? Res da mas 35min do LJ ampak ok (6:00).
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Sej boste dojeli, da imajo razni Air bnb, Ryanair in podobne kratkorocno poceni resitve svoj dolgorocni negativni ucinek. Na koncu to placamo vsi.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se pravi so šle gor cene zaradi študentov, ki iščejo stanovanja te tedne? Tudi za "družinska" stanovanja?

Cene so sle gor ,ker drzava nicesar ne gradi. Celo v BIH se gradijo bloki za mlade druzine. Studentov je premalo da bi kakorkoli vplivali na cene, pa tudi niso ravno pojav od vceraj.

Dokler drzava ne zgradi vsaj eno vecje naselje bodo sle cene gor. Verjetnost da se bo to zgodilo je skoraj 0 ,ker trenutno stanja odgovarja (skoraj) vsem. Da se pa dobi normalno stanovanje za normalno ceno vendar ne prek oglasov.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sem ti ze povedal ponudba/povprasevanje.

Imaš prav. In dokler bodo dolgi in dragi postopki, zaščita vsake regratove lučke itd. do tedaj bo tako. Sprostiti je treba gradbeno zakonodajo in bo dovolj ponudbe. Državi (oz. občinam) ni treba ničesar graditi ali investirati, samo omilijo naj pogoje. Več zazidljivih zemljišč in zadeva se uredi sama...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sem ti ze povedal ponudba/povprasevanje.

Imaš prav. In dokler bodo dolgi in dragi postopki, zaščita vsake regratove lučke itd. do tedaj bo tako. Sprostiti je treba gradbeno zakonodajo in bo dovolj ponudbe. Državi (oz. občinam) ni treba ničesar graditi ali investirati, samo omilijo naj pogoje. Več zazidljivih zemljišč in zadeva se uredi sama...

in tako naredi se vecji haos.... ves koliko enot potrebujes da vsaj priblizno vplivas na trg? ves kaksen haos bi nastal ce bi gradnjo teh eno prepustil "zasebnemu" sektorju?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Luksuzne dobrine so nekaj do cesar ima dostop zelo majhen odstotek ljudi. Na dosegu roke imajo vsi, ki zivijo v mestih. Tak da prosim nehaj z luksuzom.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sem ti ze povedal ponudba/povprasevanje.

Imaš prav. In dokler bodo dolgi in dragi postopki, zaščita vsake regratove lučke itd. do tedaj bo tako. Sprostiti je treba gradbeno zakonodajo in bo dovolj ponudbe. Državi (oz. občinam) ni treba ničesar graditi ali investirati, samo omilijo naj pogoje. Več zazidljivih zemljišč in zadeva se uredi sama...

in tako naredi se vecji haos.... ves koliko enot potrebujes da vsaj priblizno vplivas na trg? ves kaksen haos bi nastal ce bi gradnjo teh eno prepustil "zasebnemu" sektorju?

Slovensko se napiše "kaos" - "haos" uporabljaj južno od Kolpe

In verjamem, da ti ustreza izjemno visoka cena (predvsem v deležu dohodka) bivališč. Tako se vse manj Slovencev odloča za potomstvo, ker pač niso pripravljeni živeti v vsaki baraki in se razmnoževati kot zajci. Uporabna inteligenca tako zapušča Slovenijo, mladi se ne odločajo za potomstvo - prava nirvana za kameltrajbarske navdušence.

Ampak tebe seveda skrbi "haos" in izgled okolice. Mene tudi, zato bi za začetek prepovedal minarete, po švicarskem vzoru.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sem ti ze povedal ponudba/povprasevanje.

Imaš prav. In dokler bodo dolgi in dragi postopki, zaščita vsake regratove lučke itd. do tedaj bo tako. Sprostiti je treba gradbeno zakonodajo in bo dovolj ponudbe. Državi (oz. občinam) ni treba ničesar graditi ali investirati, samo omilijo naj pogoje. Več zazidljivih zemljišč in zadeva se uredi sama...

in tako naredi se vecji haos.... ves koliko enot potrebujes da vsaj priblizno vplivas na trg? ves kaksen haos bi nastal ce bi gradnjo teh eno prepustil "zasebnemu" sektorju?

Slovensko se napiše "kaos" - "haos" uporabljaj južno od Kolpe

In verjamem, da ti ustreza izjemno visoka cena (predvsem v deležu dohodka) bivališč. Tako se vse manj Slovencev odloča za potomstvo, ker pač niso pripravljeni živeti v vsaki baraki in se razmnoževati kot zajci. Uporabna inteligenca tako zapušča Slovenijo, mladi se ne odločajo za potomstvo - prava nirvana za kameltrajbarske navdušence.

Ampak tebe seveda skrbi "haos" in izgled okolice. Mene tudi, zato bi za začetek prepovedal minarete, po švicarskem vzoru.

Aja... Kameltrajberji so krivi za cene stanovanj? Povprecno placo? Res?
Povprecen Slovenec (sploh izobrazen) emigira ,ker drugje vec denarja za isto delo. Zaradi vecjega prihodka si privosci vec... Taksen zivljenje seveda potegne za sabo se kaj drugega ampak to ni problem samo Slovenije ali Slovencev.

Glede na to da zapisano nisi razumel (mogoce bi moral uporabiti PP)... Mislim da so cene konkretno previsoke (nakupa in najema) in tudi predlagal kaj konkretno bi morali narediti. Cene so previsoke glede na drzave v okolic, glede na zivljenski standard, glede na marsikaj....