Protivlomna vrata - alternativa

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Tudi sam imam vrata Val že 5 let, kot nove, zadušijo zvok iz hodnika, nič več sosedovega smradu po zažganem itd. Po nerodnosti sem poškodoval leseni prag,so mi ga brezplačno popravili. Super zadovoljen,cena takrat 1050€.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
V prejšnjem stanovanju je lastnik montiral vrata iz merkurja

Kovinska , večtočkovno zaklepanje. Niso dizajnerska, služijo pa svojemu namenu...
V 5tih letih ni nihče vlomil...

https://www.merkur.si/gradnja/...ral-9010-kljuka

vhodna-kovinska-vrata-enterag-simpa-agl4001-89x203-cm-d-smetana-_-kljuka_1285685_.jpg
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Sam ne bi imel kovinska vrata, verjamem pa, da verjetno služijo svojemu namenu.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Evo sem gledal reklamo lesena masivna hrastova vrata 41db 6 tockovno zaklepanje od 580 do 870 eur. Warmont firma. Soseda ima taka vgrajena niso slaba.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
če ti ni Gorenjska predaleč pridi k meni pogledat DELTA MAGNUM 56K, 44dB, 5 na sredi, spodaj in zgoraj 3 in še zatiči proti dvigu.
Montirano v bloku, smo zadnjič testirali in se sliši ven glasba samo bas, ko pa odpreš vrata, je pa precej nad sobno jakostjo :D
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
točno ta, alu prag, letve zunaj, 1200 z montažo
zaprejo se s mezincem :D

model SPECIAL pa je cena pod jurja
jaz imam bela, nesvetleca, rahlo je "hrapavo" na otip
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
točno ta, alu prag, letve zunaj, 1200 z montažo
zaprejo se s mezincem :D

model SPECIAL pa je cena pod jurja
jaz imam bela, nesvetleca, rahlo je "hrapavo" na otip

No ja, tole nekako ni taka cena, da bi se splačalo čakat na dobavo? Za 1200 ti tudi vlom da alu prag pomoje
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Alll
Pa so ze.naredili vrata ki jih zapres "z mezincem" in zaklenes? Moje od Vovka si moral zaloputnit ( da je najbrz cel blok slisal) ali pa si moral vrata k sebi potegniti da si jih gladko zaklenil.
Enkrat mi je bili tega dovolj, pa sem jih poklical. So prisli, pa rekli da tako pac se ta vrata zapirajo.

Zastopim da mora gumo stisnit ce hocemo da se ne bo slisalo ven, vendar ali se to ne da narediti nekako drugace.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
V prejšnjem stanovanju je lastnik montiral vrata iz merkurja

Kovinska , večtočkovno zaklepanje. Niso dizajnerska, služijo pa svojemu namenu...
V 5tih letih ni nihče vlomil...

https://www.merkur.si/gradnja/...ral-9010-kljuka

vhodna-kovinska-vrata-enterag-simpa-agl4001-89x203-cm-d-smetana-_-kljuka_1285685_.jpg

Točno taka, le kupljena v Bauhausu na razprodaji za nekih 180€ sem jaz zmontiral v najemniško stanovanje pred ene 5 leti (mislim, da ni isto kot tvoje bivše) in moram rečt, da je razlika od prejšnjih 40+ let starih lesenih za kako svetlobno leto, kar se tiče zvoka so povsem primerna za blok - precej dušijo; torej zame čista zmaga. Še najbolj so me navdušile čudne mere, ki so bile - lej ga zlomka - čisto identične kot prvovgradne!
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
kako misliš čakat na dobavo?
ne vem, opisujem svoje izkušnje
850 sem dal z montažo za DELTA SPECIAL, pred cca tremi leti - kamorkoli sem klical, so bila protivlomna 1200 in naprej: in to kitajčki, kjer imaš točno tak problem, da se ne zapirajo OK, palice začnejo znotraj rožljat itd.
Ta so že druga, ki jih imam, izvedba je lepa, niso kitajska ampak narejena na Poljskem v visokotehnološki tovarni, nimajo grdega črnega "okvirja" na robu, ko jih odpreš itd.
Kot rečeno, zapre se jih na "pk" z mezincem - kdor ne verjame, lahko pride pogledat na Gorenjsko (info na PM).
napisal sem za prag kot informativno, vsak pa naj sam fizično preveri vrata, saj so v živo razlike kaj je cheapsh#t in kaj kvaliteta, vidne na prvi pogled/otip
aja, še to: trik teh vrat na robu je, da sta dbe ploskvi, zapigani na vogalih, potem pa s prešo na robotu stisnjeni skupaj - tako ni grdega "sef varianta" črnega robu, ko jih odpreš

daš na youtube "Drzwi Delta" pa ti padejo ven videi o tovarni itd
 
Nazadnje urejeno: