Protivlomna vrata - alternativa

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Protivlomna vrata so super ampak draga in vprašanje koliko so res potrebna.

Razmišljam, da bi namesto protivlomnih montiral masivna lesena vrata z bolj varno ključavnico in z dodatnim prečnim zapahom. Ni najlepše ampak verjetno se prihrani cirka 500€. Varnost pa popolnoma zadovoljiva. Ali se motim?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Če govorimo o protivlomnih vratih za stanovanje v bloku, pridejo skupaj z montažo okrog jurja. Dvomim, da boš masivna lesena vrata, prečno zaporo, kvalitetno ključavnico in montažo dobil za 500€ ali manj. Pa še videti bo "češko" in kdor bo hotel, bo ravno tako brez posebnega truda prišel v stanovanje. Moje mnenje: Ne kompliciraj in ne šparaj tam, kjer se ne splača šparat. Daš tistega jurja in imaš mir za vedno.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ce nameravas kupiti ta vrata iz merkurja jih dobis na bolhi za pol manj denarja. Vrata niso nekaj za v stanovanjski blok so dobra ce ni neke galame v bloku.
Drugace dobis lesena masivna po narocilu za 600-700eur sem ravno vceraj dobil reklamo v posti.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Vrata se bodo montirala v bloku, ki ima spodaj vhodna vrata na domofon in v nadstropju so za vsak del (levo/desno) še ena vrata z domofonom. Tako, da je že s tem zagotovljena določena varnost in tudi galame je zelo malo.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Potem bodo ta cisto vredu. No odvisno kako zahteven si
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.250
5.812
113
pri taščici
Pa jih vsaj tam razstavne znajo tako razstaviti, da se kolikor toliko kulturno zaprejo in zaklenejo. al moras uporabiti obe roki, pa se tezo telesa da nekako zaklenes.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
če kupuješ vrata kupi kvalitetna ali pa pusti tako kot je. V stanovanju kjer sem zdaj so bila originalno vrata, ki so vedno zaropotala ko je sosed odprl in zaprl vrata. Zvoki so bili iz hodnika in na hodnik precej glasni. Odločil sem se za protivlomna vrata in mini žal. Če si pred vrati in pozvoniš ne slišiš zvonca, ki je montiran nad vrati. Poleg tega je bila še težava z dimenzijo, standardnih vrat ne bi spravil not nikakor, razen da bi izgubil širino, ki je že sedaj precej ozka.

Stvar ni poceni, je pa za večno (predvidevam).
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.749
210
63
Citat:
Uporabnik colos pravi:
če kupuješ vrata kupi kvalitetna ali pa pusti tako kot je. V stanovanju kjer sem zdaj so bila originalno vrata, ki so vedno zaropotala ko je sosed odprl in zaprl vrata. Zvoki so bili iz hodnika in na hodnik precej glasni. Odločil sem se za protivlomna vrata in mini žal. Če si pred vrati in pozvoniš ne slišiš zvonca, ki je montiran nad vrati. Poleg tega je bila še težava z dimenzijo, standardnih vrat ne bi spravil not nikakor, razen da bi izgubil širino, ki je že sedaj precej ozka.

Stvar ni poceni, je pa za večno (predvidevam).

definicija (in seveda cena) kvalitetnih vrat?

link do ponudnika?
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik colos pravi:
če kupuješ vrata kupi kvalitetna ali pa pusti tako kot je. V stanovanju kjer sem zdaj so bila originalno vrata, ki so vedno zaropotala ko je sosed odprl in zaprl vrata. Zvoki so bili iz hodnika in na hodnik precej glasni. Odločil sem se za protivlomna vrata in mini žal. Če si pred vrati in pozvoniš ne slišiš zvonca, ki je montiran nad vrati. Poleg tega je bila še težava z dimenzijo, standardnih vrat ne bi spravil not nikakor, razen da bi izgubil širino, ki je že sedaj precej ozka.

Stvar ni poceni, je pa za večno (predvidevam).

definicija (in seveda cena) kvalitetnih vrat?

link do ponudnika?
Enaka težava z ropotanjem vrat. Pa iz hodnika se je slišalo vse. Jaz imam protivlomna vrata od tega podjetja sedaj eno leto in sem zelo zadovoljen. Prav tako sem bil zadovoljen z dogovorjenim dobavnim rokom in montažo. Točni so bili na minute, ko so dali datum in uro montaže.
Cena 1100€....odpeljali so tudi stara vrata.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
točno od tega podjetja jih imam tudi jaz, enake izkušnje z dobavo in montažo.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
..ksz..

Tudi sam imam v bloku varnostna vrata, sicer od VAL-a in sem zelo zadovoljen, vse je bilo kot smo se dogovorilo, sem že takrat opazil da se večina odloča med ponudniki VAL, VLOM, VOVKO. Mi je bilo pa že takrat že zelo pomembno da se ne bodo zadušili zvoki in vonjave iz hodnika, mi ni žal teh 1100 eur niti malo.